• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Reklamacija HP

Vasa iskustva sa HP proizvodima


  • Ukupno glasača
    1

Rhaegal

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2016.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus TUF A15
CPU & cooler:
Ryzen 7 4800H
RAM:
16 GB
VGA & cooler:
GTX 1650ti
Display:
1920x1080 144Hz
HDD:
512 GB SSD
Mice & keyboard:
MSI Clutch GM41
E ovako, pre svega želim da napomenen da je ovo većinom moja greška i da sam sporo reagovao,elem... Kupio sam laptop negde u avgustu u Dr Technu ali je bio ''mućak'' i reklamiran je, uzmem ja ovaj koji je u opisu i da budem iskren nisam ga nesto preterano igrao zato sam i uzeo laptop na kraju krajeva... Imam obicaj da igram AC 3 svake godine i igrao ja lepo i onda dodjem u grad ono pada na 15-23 fpsa haos i gledam kako sad na kompjuteru GT610 tera bolje od ovoga a do tada sve islo na oko 30,40 1600x900 isto tako i multiplayer, bez ikakvih problema. Uradim neke testove i ono ok kontam 95 stepeni za laptop posle oko pola sata je ocekivano pogotovo AMD, ali skontam ja u task manageru GPU ne koristi zasebni VRAM nego samo onaj koji integrusa deli sa sistemom i kontam bottleneck. Lol ide malo bolje posto nije bog zna koliko zahtevna igra ali u teamfightu framedrop ili kad igra pocinje pa minioni prvi put dolaze tada je isto drop itd itd.. Odnesem prvi put na reklamaciju i moram da pohvalim ljude koji rade na limanu inace decembar mesec bio, lepo prime reklamaciju, cekam ja 14 dana i kazu laptop ispravan uradili su samo update biosa... Ne palim laptop odma pisem drugu reklamaciju ( sto mi je i covek iz dr techna preporucio ) i navedem vise detalja ali onda su me jos vise zeznuli... Nacekao se ja ko ljudina mesec dana da mi zamene maticnu a znao sam da ce to resiti problem kao da na kolima pukne lanac od motora oni mi zamene vetrobtan... Naravno nista bolje nije,pri tome, ignorisala gospoda Hp paragraf koji sam prilozio o tome da GPU ne koristi VRAM. Sta vise temperature su sada oko finih 97-99 ( 60% sam siguran da je covek rekao da su radili zamenu termalne paste, nemojte me drzati za rec). Ja ajde da probam drugi pristup pre nego sto izvadim keca u rukavu... Pisao AMD, posalju me u HP, HP preusmerio zahtev za HP u mom regionu cekao ja dobre dve nedelje i oni mi kazu da saljem u HP servis gde je laptop vec bio 2 puta kao sto sam rekao, prave me budalom izgleda... Sta mi je sad raditi, pomagajte? Planiram da probam lepo jos jednom, treca sreca a onda mi je kec u rukavu da stric povuce neke veze, inspekcija trte,mrte... Hvala na odgovorima!
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Koju memoriju onda koristi? Šta kaže za gpu memoriju GPU-Z i HWinfo?

Da nije ovo problem?

 
Poslednja izmena:

Rhaegal

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2016.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus TUF A15
CPU & cooler:
Ryzen 7 4800H
RAM:
16 GB
VGA & cooler:
GTX 1650ti
Display:
1920x1080 144Hz
HDD:
512 GB SSD
Mice & keyboard:
MSI Clutch GM41
Koristi memoriju koju integrusa deli sa sistemom. I da, nisam napomenuo da je skeniran vise puta sa vise programa i nema virusa, takodje su sva podesavanja maksimizirana. Inace taj video je outdatovan, AMD Adrenaline edition je izasao pre nekog vremena.
 
Vrh