• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

RAM za Lenovo G500

fl0yd

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2015.
Poruka
46
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Pozdrav, planiram ovih dana da uradim neki "upgrade" ako uopste moze tako da se nazove, u pitanju je RAM.

Evo specifikacija:

Intel Celeron 1005M @ 1.90GHz 1.90GHz

RAM: 4 GB

AMD Radeon HD 8570M

Intel HD Graphic

E sad, ja sam vec uradio jedan test (nadam se da nece biti problem sto postavljam ovu informaciju) na crucial. com, i dobio sam sledece rezultate:

Max memory, po njihovom proracunu je 8gb, ne znam koliko je ovo merodavno, ali pored toga, na kraju ovog testa dobio sam i predlog za RAM koji bi konkretno odgovarao ovom laptopu.

http://www.crucial.com/ProductDisplay?displayCompatibleLogo=1&urlRequestType=Base&catalogId=10151&productId=12040&externalPartNumber=CT4513098&urlLangId=-1&scanId=E50443C531D926C3&langId=-1&storeId=10151

Posto imam 2 slota, od kojih je jedan vec zauzet, najbolje bi bilo da nadjem stap od 4gb, kako bih dostigao maksimalan kapacitet.

Zanima me koliko je ovo tacno, da ne dodjem u situaciju da uzmem nesto sto mi ne odgovara.

Kao i gde bi bilo najbolje da nabavim ovaj, ili neki alternativni RAM kod nas?

Nadam se da nisam previse zakomplikovao :D :cool:
 
Vrh