• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Kućište] Raidmax Cobra Z - Titanix

Titanix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kompanija Raidmax, koja se bavi ne samo proizvodnjom kućišta već i proizvodnjom napojnih jedinica i kulera, polako počinje da zauzima i naše tržište. Glavni razlog tome jeste odnos kvaliteta i cijene. To možemo vidjeti i kod najnovijeg kućišta iz porodice Cobra, a to je Cobra Z.



Cobra Z je midiTower kućište prvenstveno namjenjeno gejmerima, ali djelimično i ljudima koji žele funkcionalno i lijepo kućište za odličnu cijenu od 65 evra.


Pakovanje i propratna oprema

Kućište dolazi u kartonskoj kutiji smeđe boje sa crnom štampom. Na jednoj od bočnih strana kutije vidimo glavne karakteristike i raspored unutrašnjosti, dok se na ostalim stranama nalazi slika samog kućišta kao i logo Raidmax kompanije.



Nakon izvlačenja Cobre Z iz kutije, vidimo da je kućište obloženo stiroporom i platnenom kesom radi bolje zaštite prilikom transporta.



Od propratne opreme, koja je uredno složena u kartonskoj kutiji, imamo:
- šine za hard diskove i SSD-ove
- 3 vrste šrafova ( za montiranje ventilatora, napajanja i optike )
- speaker
- čičak trake
- vezice za jednokratnu upotrebu i
- odstojnik za matičnu ploču
 

Prilozi

Titanix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Spoljašnjost

Spoljašnjost Cobre Z je veoma dobro urađena i ostavlja snažan prvi utisak. S obzirom da je namjenjen gejmerima, možemo uočiti oštre kose linije i izbočine na bočnim stranama.



Prednja maska sa plavim detaljima na otvoru za usisavanje vazduha daje određenu dozu agresivnosti samom izgledu kućišta. Inače, Cobra Z se u prodaji može naći u dvije kombinacije boja: crno-plava i crno-crvena varijanta. Ovo kućište nije malo, a ni lako. Njegove dimenzije su: 525 mm (dužina), 240 mm (širina) i 460 mm (visina). Težina je oko 7 kg. Na prednjoj strani se nalazi veliki otvor za usis vazduha u unutrašnjost pomoću ventilatora od 120 mm sa blue led osvjetljenjem.



Jedina mana ovog otvora jeste to što otvor ne posjeduje filter za prašinu, ali kupovina i montiranje jednog filtera ili redovno čišćenje ce riješiti problem. Na sredini prednje maske su smješteni I/O portovi:
- 1 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0 i
- 2 standardna HD audio priključka
Naravno, tu su i tasteri za paljenje i reset.



Iznad I/O portova se nalaze 3 eksterna 5.25" podeoka za optičke uređaje čiji se poklopci veoma lako odstranjuju.



Bočne strane su urađene sa reljefom karakterističnim za Radimax kućišta iz porodice Cobra. Ova ispupčenja su namjenjena, prije svega, za što bolje skrivanje kablova, tj. cable menagement. Takođe, na lijevoj bočnoj strani je ugrađen mali prozor koji otkriva samo dio najbitnijih komponenata.



Na zadnjoj strani imamo 7 ekspanzionih PCI slotova pored kojih su 2 rupe sa gumenim kederima za eksterno vodeno hlađenje.



Na dnu je standardni otvor za napajanje,a pri vrhu je fabrički postavljen ventilator od 120 mm za izbacivanje toplog vazduha iz kućišta.



Cobra Z je veoma prozračno kućište sa mnoštvom mogućnosti za ugradnju ventilatora ali i solidnog vodenog hlađenja.
 

Titanix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Unutrašnjost

Skidanje bočnih strana je pojednostavljeno upotrebom šrafova sa velikim glavama i dodatnim ručkicama za povlačenje strane, tako da skidanje i vraćanje strane neće predstavljati problem.



Nakon uklanjanja bočnih strana, uočavamo plavu tacnu za matičnu ploču.



Cobra Z podržava ATX i mATX format matičnih ploča. Sa desne strane imamo 3 podeoka za 5.25" uređaje sa tool less mehanizmom.



Ispod njih se nalazi kavez za hard diskove sastavljen iz dva dijela.



Ovde vidimo jednu veoma dobru osobinu kućišta. Možemo pomjeriti ili skroz ukloniti dio kaveza da bi dobili više prostora za grafičku kartu. Pomjeranjem dijela kaveza dobije se da je dužina grafičke karte ograničena na 330 mm,



dok potpunim uklanjanjem tog dijela dobijemo da dužina grafičke karte može biti čak 415 mm.



Prostor iza tacne za matičnu ploču može se dobro iskoristiti za kabliranje.



Prilikom kabliranja mogu se koristiti 2 vertikalne rupe iste velićine i 1 veća.



Tu je, naravno, u gornjem desnom uglu i otvor za provlačenje 12V ESP kabla.



Treba obratiti pažnju tokom skidanja prednje maske zbog toga što su svi kablovi od kućišta prikačeni na nju.



Iza maske je smješten fabrički postavljen vetilator od 120 mm, ali postoji mogućnost za ugradnju 2 ventilatora od 120 mm.


 
Poslednja izmena:

Titanix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zaključak

U Raidmax Cobru Z se može smjestiti ozbljna gejming mašina. Posjeduje odličan ventilacioni sistem što će omogućiti stabilan i "hladan" rad svih komponenti. Kada smo kod vrlina ovog kućišta, moram pohvaliti i dizajn. Oštar, da ne kažem aerodinamičan, izgled uvijek prolazi kod gejmera. Što se tiče mana, ne bih izdvojio neke velike mane. Naravno da ih ima sitnijih mana ali treba uzeti u obzir i cijenu, jer za 65 evra dobijamo vrlo kvalitetno kućište.

 

Vlada94

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2014.
Poruka
59
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570 3.40GHz
Motherboard:
Asus P8H61-M LX
RAM:
8 GB DDR3 1333MHz Dual Channel
VGA & cooler:
XFX RX 560 4GB
Display:
LG UltraWide IPS LED 29 incha
HDD:
1TB
Sound:
Nema (samo slusalice)
Case:
Ms Industrial DRAGON
PSU:
Chieftec GPS 500A8 500W
OS & Browser:
Windows 10 64-bit : Chrome
Vrlo dobro :like:, možda ima previše slika za zaključak ali to je stvar ukusa :rolleyes: , odakle si pošto primećujem u tekstu ijekavski ?
 

Titanix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2015.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala, trudio sam se.
A ja sam iz Bosne, tačnije iz Republike Srpske. ;)
 
Vrh