• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Radeon HD 7900 series gets new architecture and XDR2 Rambus memory?

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ako im karte budu brze k'o Buldi, ostajem ja na 6850. :P
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
A sta ce ti tacno taj fx-6? Sta ti se svidja? Sto ce da ti izlazi topliji vazduh iz napajanja ili to sto ces kupiti nesto novo? Ili mozda to sto planiras da kupis proizvod koji se do nove po navodima povlaci iz prodaje?

Misterije. ;)
 

no-name

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.10.2011.
Poruka
194
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
zasto mi je obrisan post a doticnog gore ostao kad me proziva?
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ko te proziva? Znas li ti sta pricas? Ne vidim odakle ti da te neko proziva ako mislis na mene. Ti si izneo tvrdnje, ja sam postavio pitanja. Zast? Jer su mi te tvrdnje krajnje interesantne pa bi bilo lepo onda da podelis sa nama saznanja ako imas neke informacije koje mi nemamo. ;)
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ma to je moj post "dja" verovatno...

Nisam mislio da vredjam ili bilo sta, samo mi nije jasno kako moze da ti se "dja" nesto sto nije bas najbolje?

Pogotovu kada imas dobar izbor procesora i sijaset ploca za iste...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
obrisan je i tvoj i fantomov post u jednom dahu.. ne vidim da je ostalo jos nesto sto je visak.. ako obratis paznju, ti si ovde pisao o kupovini buldozera u temi za hd 7900, sto je ocigledno offtopic pa te niko nije opominjao...
opusti se, niko ti ovde ne zeli zlo a ako bude tako necega, ne boj se, bice sankcionisano ;)
 

no-name

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.10.2011.
Poruka
194
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
(Za c-p-r) P: Zasto bas AMD FX-6100 BE? O: Zato sto necu Intel i5-2500K i ako znam da brise pod sa AMD FX-6100 BE a hocu otkljucan procesor. (menjam stav prema OC procesora) Zato sto mi je AMD FX-6100 BE povoljniji po pitanju CPU+MB nego Intel i5-2500K. Zato sto trosi manje nego AMD Phenom II 1100T BE i manji je TDP kod AMD FX-6100 BE stock i kad se OC. Da ne duzim, odgovara mi procesor, jednostavno. P: Svidja ti se sto ce ti izlaziti topao vazduh iz napajanja? O: Ima resenje da se to ne dogodi to jest da se napajanje ne greje puno. Ovako, uzmes napajanje i okrenes stranu napajanja gde ti je ventilator koji uvlaci hladan vazduh i hladi napajanje ka unutrasnjosti kucista ali pri tom moras da imas ventilator na stranici kucista minimum 12cm, preporuka je Scythe, Noctua, Arctic Cooling (licno, ja idem na Scythe zbog odnosa protok-pritisak) koji je u ravni napajanja da ubacuje hladan vazduh + mali mod u dnu kucista, veci prorezi da lakse izbacuje ugrejani vazduh. Uradio moj buduci kum i ako mi verujes ne greje mu se napajanje, inace je isto k'o moje SS-520. I eto hladno napajanje. Umalo da zaboravim napomenuti, menjam kuciste za Zalman Z9 plus. P: Hoces da kupis proizvod koji se navodno povlaci iz prodaje? O: Gde si to procitao? O_o FX Piledriver nece pre Jula i smatram da bi bilo jako glupo da AMD povuce potpuno nov procesor a nastavi proizvodnju starog Phenom II kome je FX naslednik. U prvom kvartalu izlazi novi APU ne CPU. Zivi bili pa videli. (Za FantomX) P: Nije mi jasno kako moze da ti se svidja nesto sto nije bas najbolje? O: Dobro pitanje. Svidja mi se multithreading to jest multitasking za sta je FX serija procesora i namenjena + meni to treba. (Za voodoons) Tacno, jesam ja pisao o kupovini FX procesora tj nadovezao sam se bio na post od Fallen jer je momak napisao "Ako karte budu k'o Buldi, ostajem ja na HD 6850" sto znaci da nije nameran off-topic ali je tako ispalo, nema veze .
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ok, samo ogranicite pricu na HD7900 i XDR2 Rambus memoriju...
 

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
sry za off, samo ovo

Raven, molim te :), najfinije, precesljaj temu o buldiji i pazljivo procitaj test sa sajta. :) btw Napajanja se vise greju pod vecim opterecenjem... ;)
 

no-name

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.10.2011.
Poruka
194
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sry za off, samo ovo

Raven, molim te :), najfinije, precesljaj temu o buldiji i pazljivo procitaj test sa sajta. :) btw Napajanja se vise greju pod vecim opterecenjem... ;)
znam da se greje vise pod opterecenjem...
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mene interesuje, s obzirom na obzir da je nas novac u dzepu najobzirniji :D zanimaju me samo cene modela, jer koliko sam ja upoznat, XDR2 memorija je poprilicno skupa za razliku od DDR5 memorije.
 
Vrh