• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Računar do 50 000 dinara

vule_vucina

Newcomer
Učlanjen(a)
13.05.2018.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,
Ne znam da li je ovoj temi baš mesto ovde, ali bar sam pokušao nešto najpribližnije da nađem da se podudara sa smislom..No nema veze

Elem, ja već planiram duže vreme da zamenim moj već 4-godišnji Acer laptop koji je u dosta dobrom stanju, ali kad vidim šta sve treba da uradim i koliko to košta da bi nadogradio glupu RAM memoriju, pritisak mi skoči na 180 sa 100.. Brate mili 150e za deo (8gb SO-DIMM ddr3 RAM-a + komplikovana montaža), pa za tolike pare, čak i manje mogu da ga sad prodam, što mi i nije namera.

Gledao sam laptop računare u ovom segmentu cene, ništa to nije posebno po pitanju poboljšanja performansi generalno, ali je zato razlika u ceni očigledna (37 000 za nov laptop prema 45 000 dinara za nešto što je praktično isto je apsurd uzimati, osim ako nekom ne treba metalik farba na računaru, DVD-RW itd.), negde oko 15-tak hiljada vrh glave (prosek oko 7-8), što je baš dosta.

Pa sam ja lepo rešio da ubacim desktop računar u taj izbor. Da sad ne diskutujem bez veze oko toga koliko je ovo bolji izbor, postavio sam sebi cenu do ovog iznosa. Roditelji mi baš nisu za to da se sklapa komp, što je i ok sa te strane, jer ja baš nisam vičan da se igram sa svojom ušteđevinom xD, tako da mogu samo gotove konfiguracije da razmatram.

Konfiguracija koju sam našao je Altos Hyper sa sledećim komponentama:

  • Ryzen 3 2200G
  • AMD Radeon RX 550
  • 8GB DDR4
  • 1TB SATA 3 HDD (SSD je nedostižan, a nisam navikao na mali prostor na računaru)
  • Chipset A320M
Računar Altos Hyper, AM4/AMD Ryzen 3/8GB/1TB/RX 550/DVD

**Slučajno mi zapade za oko da su gotove konfiguracije loše, samo ne vidim zbog čega? Može li mi neko objasniti to?**
** Da li ovo zaista vredi para? Za keš je oko 46 000, što je prihvatljivo, jer ima slabiju karticu, manje RAM-a koji su garant u Dual Channel spoju, neki tamo hard disk ne znam ni ja koji, i neka jeftina MSI ploča (lična pretpostavka, bar po cenama ovako)

**Šta vi mislite, da li da idem na ovo, obzirom da krajem godine ili početkom sledeće planiram kupovinu, strah me samo da ne zastari previše ova konfiguracija i ode 400e u etar bez veze..**

**Kakve bih izmene trebao da napravim? Obzirom da ću mahom koristiti računar za web, casual gaming, po koji video da se obradi, sprdnja i eksperimentisanje u virtual box-u (ako baš tako moram da se izrazim)..
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Ako mora gotova konfa pametniji izbor je ova, objasniće ti drugi zašto, trenutno nemam vremena.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Prvo gotova konfiguracija se ne uzima jer je to sve ono sto je stojalo na policama i nije moglo da se proda pa su sklopljene neke nazovi gejmig konfiguracije.

Drugo neces ti sklapati konfiguraciju nego kazes u radnji hocu taj procesor, taj ram, tu maticnu tu graficku to napajanje to kuciste i oni ti sve to zavrse i sklope i ne kosta te nista vise nego ona gotova konfiguracija a dobijas garantovano bolje i kvalitetnije.

SSD se uzima zbog brzine dizanja sistema a pored njega se uzima obican hdd koji sluzi kao skladiste u koje ces da tovaris sve ostale stvari bitne i manje bitne.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.048
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Drugo neces ti sklapati konfiguraciju nego kazes u radnji hocu taj procesor, taj ram, tu maticnu tu graficku to napajanje to kuciste i oni ti sve to zavrse i sklope i ne kosta te nista vise nego ona gotova konfiguracija a dobijas garantovano bolje i kvalitetnije.
@vule_vucina : Dragan ti je lepo odgovorio i trebalo bi ga poslušati i ne kupovati gotovu konfiguraciju. Međutim, ne znam da li ima smisla da sada razmatraš kupovinu nečega što ćeš realizovati za više od 6 meseci? Da ne spominjem šta se sve može promeniti do kraja godine, ali da izdvojim makar to da ova konfiguracija koju si ti naveo (čak i peja) do kraja godine verovatno neće biti u ponudi. Bar ne u ovom obliku.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Uuu, preskočio sam taj deo o kupovini krajem ove ili početkom sledeće godine ... Pa, pita se kad dođe vreme za kupovinu, ne pola godine i više ranije.
 
Vrh