• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PSU upgrade

taurus321

Newcomer
Učlanjen(a)
23.10.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima.
Potreban mi je savet za zamenu postojeceg napajanja novim, adekvatnijim. Da ne duzim mnogo. Prosle godine sam uzeo komponente (Ryzen 3 2200g, ASRock AB350M Pro4, ASUS Rog Strix RX570 OC Gaming 4gb, MS Industrial Metropolis Pro, 16 Gb Patriot Viper...) i stavio napajanje FSP Hammer 500 vati. U tom momentu, cinilo mi se kao dovoljno dobro napajanje, posebno jer nisam imao veci budzet da uzmem ista kvalitetnije. Medjutim, pocetkom ove godine sam dobio znatno bolji posao i poceo sam da radim totalni upgrade sistema. Do sada sam zamenio sve osim napajanja i grafike. Zamenjeni su ploca, CPU, Ram, hladjenje, kuciste i storage (Asus Rog strix B450 F-Gaming, Ryzen 2600x, Corsair Vengance Pro 16 Gb, Fractal Design Celsius S24, 2x M2 storage sa po 500 Gb). Kako sam kao najskuplji upgrade grafiku ostavio za kraj a za to planiram da stavim najverovatnije neki od nadolazecih 3070 modela, napajanje koje trenutno koristim ne deluje kao najpametnije resenje.
Da se ne lazemo, do sada me je ovaj Hammer fino sluzio ali nemam dovoljno poverenja da mi napaja ovako skupe komponente. Potreban mi je savet oko kupovine napajanja do 650 vati sa 80 plus efikasnoscu kao i da je modularno. Budzet je do 150 evra i najradije bih kupio u domacim radnjama. Izbegao bih KP i Madjare. Izbor bih bi bio neki Corsair ili EVGA ali ih je nemoguce naci kod nas.
Moj primarni izbor do danas su bili Seasonic Focus Plus 650 i Antec HCG 650 ali sam saznao da su ti modeli imali nekih problema sa odredjenim highend grafikama, pa me sad to malko buni. Navodno jedinice napravljene nakon 2018 su ispravljene, ali kako ja da znam koji model ce mi zapasti u radnji. Hvala unapred na vasim sugestijama.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.061
Moja konfiguracija
Valjda po serijskom broju?
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)


Proveri samo kolika je garancija za oba. Mislim da je za Fractal 10god dok za BQ nisam siguran.

Oba su top tier. Uzmi ono koje ima veću garanciju.
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Antec HCG 650 ali sam saznao da su ti modeli imali nekih problema sa odredjenim highend grafikama, pa me sad to malko buni.
Jednom postavljenu netacnu informaciju, koja se jos u nedogled ponavlja, tesko je ispraviti... :)
Sva Seasonic, Antec,Asus, NZXT itd napajanja bazirana za Focus Plus platofrmi, a koja sad mogu da se kupe kroz legalnu distribuciju su iskljucivo proizvodnja iz 2020 godine. Seasonic fabrika i dalje ima problem da, zbog korone, nemoze da proizvede dovoljne kolicine napajanja u odnosu na trzisne potrebe. I ne samo oni nego i svi ostali vodeci proizvodjaci napajanja imaju isti problem...
Preporuka FSP Hydro G 650 Pro ili jos bolje Hydro PTM
 
Vrh