• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problemi sa internetom (SBB)

MarkoRS5

Newcomer
Učlanjen(a)
26.03.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima. Otkad su nam iz SBB-a zamenili modem na Technicolor CGA2121, puno je problema nastalo. Koristim uredjaj TP-Link PA4010P (Powerline adapter) jer mi je kompjuter daleko od samog modema i ne postoji mogucnost za direktnu LAN konekciju. Kad god je taj uredjaj upaljen i povezan u modem, internet neprestano nestaje u svakom smislu (Wi-Fi, LAN).. Nestane na jedno 5-10 minuta i onda se vrati u normalu dok za nekih 10-ak minuta opet nestane i sve se tako vrti u krug. Kad se iskljuci adapter iz modema pa i iz struje, internet radi kako treba i bez ikakvih nestanka. Da napomenem da kad smo imali Ciscov modem, ne znam tacno model, sve je radilo kako treba, i internet je nestajao samo kad je bilo nekih problema na SBB-ovoj strani, ali eto otkad je zamenjen sad je nenormalno. SBB smo zvali bezbroj puta i uvek kazu da je problem do adaptera ili neki problem na njihovoj strani koji se pojavio pre par dana kod vecine korisnika, a nama nestaje internet otkad je zamenjen modem u novembru. Ako neko zna do cega je problem, pomozite. Hvala.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.757
Rezultat reagovanja
9.127
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:

Postoji poseban programčić (skida se sa TP-Link sajta) kojim se može dodatno podešavati PA, pre svega da se adapter ne uspavljuje. Vredi probati.

S obzirom da TP-Link ima više verzija uređaja probaj da izabereš onu koja se poklapa sa tvojim adapterom.
 

MarkoRS5

Newcomer
Učlanjen(a)
26.03.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:welcome:

Postoji poseban programčić (skida se sa TP-Link sajta) kojim se može dodatno podešavati PA, pre svega da se adapter ne uspavljuje. Vredi probati.

S obzirom da TP-Link ima više verzija uređaja probaj da izabereš onu koja se poklapa sa tvojim adapterom.
Upravo skidam firmware i utility za V4 verziju adaptera, kad instaliram sve javljam! Hvala.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.757
Rezultat reagovanja
9.127
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Upravo skidam firmware i utility za V4 verziju adaptera, kad instaliram sve javljam! Hvala.
Nema na čemu, samo... Jesi li siguran koja je verzija u pitanju? Na sajtu (doduše, ne znam zašto sam poslao ovaj za Saudi Arabiju... :nuts:)piše da ima podršku za v1 i v2. Ima i objašnjenje gde i kako proveravaš koja je verzija potrebna.
 

MarkoRS5

Newcomer
Učlanjen(a)
26.03.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nema na čemu, samo... Jesi li siguran koja je verzija u pitanju? Na sajtu (doduše, ne znam zašto sam poslao ovaj za Saudi Arabiju... :nuts:)piše da ima podršku za v1 i v2. Ima i objašnjenje gde i kako proveravaš koja je verzija potrebna.
I dalje ima problema, ovo je definitvno na SBB-ovoj strani. Sajt ima za vise delova sveta, ja sam usao na EU sajt i tu je bila V4 verzija. Hvala svakako.
 
Vrh