• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problemi sa fps-om

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovako,pre otprilike 10-tak dana sam ubacio novu graficku u racunar.Inace graficka je gt 1030,i sve je bilo odlicno 2-3 dana i onda su nastali problemi.Fps u nba2k17 je odjednom pao za 20,a u nekim igrama cak i do 40.Na primer u Fifi 17 je fps sa 70 pao na 30.Vsync je u svim igrama iskljucen,najnoviji driveri su instalirani,proveravao sam i cpu i gpu su uskladjeni tj. ne postoji usko grlo,procesor mi se ne pregreva kao ni graficka,reinstalirao sa windows 2-3 puta i isto.Trazio sam na forumima resenje ali nigde nisam nasao pravo resenje.Ako neko zna do cega je problem neka napise,bio bi h mu zahvalan.Pozz
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Kažeš da si reinstalirao win par puta... Da li je posle svake reinstalacije radilo sve ok 2-3 dana pa onda opet isti problemi ili je kod naknadnih reinstalacija pad fps-a odmah došao? Kada instaliraš drajvere za grafiku, da li instaliraš samo drajver i fiziku ili i sve one dodatne gluposti poput GeForce experience i sl.?
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Probaj neki radniji drajver:
Download Drivers | NVIDIA idi na link Beta & older drivers

I napiši koji OS i da li je ažuriran, koje su ostale komponente...
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kažeš da si reinstalirao win par puta... Da li je posle svake reinstalacije radilo sve ok 2-3 dana pa onda opet isti problemi ili je kod naknadnih reinstalacija pad fps-a odmah došao? Kada instaliraš drajvere za grafiku, da li instaliraš samo drajver i fiziku ili i sve one dodatne gluposti poput GeForce experience i sl.?

Pozz druže,posle svake reinstalacije windowsa je fps odmah pao i sa driverima instaliram i geforce experience.
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probaj neki radniji drajver:
Download Drivers | NVIDIA idi na link Beta & older drivers

I napiši koji OS i da li je ažuriran, koje su ostale komponente...

Procesor:Intel q9300 2.5 ghz
Ram:6 gb ddr2 800mhz
Napajanje:Ms industrial 500w
Maticna:neka Gigabyte
Hard disk:Hitachi 500gb

Pokusavao sam da skinem starije drivere i uvek isto.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Probaj uključiti ili čak isključiti u Nvidia CP Threaded optimization u 3d settings, i probaj promeniti podešavanje Prerendered frames(1,2...)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Pozz druže,posle svake reinstalacije windowsa je fps odmah pao i sa driverima instaliram i geforce experience.
Obriši GeForce experience pa probaj. Imao sam sličan problem sa navedenim koji se naknadno instalirao kroz update te nisam ni skontao (od tada forsiram disable update). Nisam bio ni jedini. Čak i ako ne pomogne, dotični softver ti ne treba i samo jede resurse... Probaj doći i do malo boljeg napajanja radi testiranja, ako imaš drugara ili nekog blizu...
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probaj uključiti ili čak isključiti u Nvidia CP Threaded optimization u 3d settings, i probaj promeniti podešavanje Prerendered frames(1,2...)
Probacu,mada ja ipak mislim da nije ipak do graficke.Zaboravio sam da pomenem da mi je ucitavanje igara,browsera i svega ostalog dosta usporeno nego ranije.
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Obriši GeForce experience pa probaj. Imao sam sličan problem sa navedenim koji se naknadno instalirao kroz update te nisam ni skontao (od tada forsiram disable update). Nisam bio ni jedini. Čak i ako ne pomogne, dotični softver ti ne treba i samo jede resurse... Probaj doći i do malo boljeg napajanja radi testiranja, ako imaš drugara ili nekog blizu...

Probacu sutra da nadjem neko kvalitetnije napajanje da vidim da li do njega.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Probacu,mada ja ipak mislim da nije ipak do graficke.Zaboravio sam da pomenem da mi je ucitavanje igara,browsera i svega ostalog dosta usporeno nego ranije.
HDD? Stavi HDtune ili Crytaldiskinfo i šta piše u SMART-u(Health)? Probaj promenti hdd kabel, skenirati disk... Koliko ima mesta na disku, možda je prepunjen? Defragmentiraj ga.

Probaj drugi OS 7/10 i obavezno ažuriranje.
 

Јован

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruka
1.041
Rezultat reagovanja
113
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 1400 + LC CC-120
Motherboard:
MSI A320 Gaming Pro
RAM:
8GB DDr4 Kingston Predator
VGA & cooler:
XFX RX 470
Display:
Benq 24"
HDD:
Kinston V300 120GB +1TB WD Red
Sound:
Asus Xonar DGX + Superlux HD330
Case:
MS Industrial
PSU:
Seasonic S12 II 620W
Mice & keyboard:
A4 Tech Bloody V7M
Internet:
100/6 Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 x64
Мoжда укључен XBOX DVR ? Видим ниси навео па ето можда је то проблем.

Probacu,mada ja ipak mislim da nije ipak do graficke.Zaboravio sam da pomenem da mi je ucitavanje igara,browsera i svega ostalog dosta usporeno nego ranije.
Поред графичке ја бих проверио и рам и хард/ссд, пошто кажеш да генерално имаш проблем.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Probacu,mada ja ipak mislim da nije ipak do graficke.Zaboravio sam da pomenem da mi je ucitavanje igara,browsera i svega ostalog dosta usporeno nego ranije.
Koji antivirus koristiš? Deinstaliraj pa probaj... Testiraj i hdd nekim alatom, radi ispravnosti...
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HDD? Stavi HDtune ili Crytaldiskinfo i šta piše u SMARTU(Health)? Probaj promenti hdd kabel, skenirati disk... Koliko ima mesta na disku, možda je prepunjen? Defragmentiraj ga.

Probaj drugi OS 7/10 i obavezno ažuriranje.

Skinuo sam HD Sentinel i health mi je 100% kao i performanse,Na dissku ima vise od vise od 150gb slobodnog prostora,defregmentacija je automatska.Jedino jos sata kabal da probam?
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Мoжда укључен XBOX DVR ? Видим ниси навео па ето можда је то проблем.

Nasao sam na youtube da ljudi imaju problem oko fps-a upravo zbog Xbox dvr,ali kod mene to nije slucaj,hard kao sto sam i napisao je ok,jedino ram....



Поред графичке ја бих проверио и рам и хард/ссд, пошто кажеш да генерално имаш проблем.
 

z4pher

Newcomer
Učlanjen(a)
11.08.2017.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam isti problem sa 1030. Primetio sam da mi prijavljuje da je ubacena u pcie x4 slot, i ako je stavljena u pcie x16.
Fps mi je dosta manji nego sto bi trebalo u ne zahtevnim igrama i ima dosta fps dropova, zaista frustrirajuce :(
 

Aleksandar988

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.08.2017.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam isti problem sa 1030. Primetio sam da mi prijavljuje da je ubacena u pcie x4 slot, i ako je stavljena u pcie x16.
Fps mi je dosta manji nego sto bi trebalo u ne zahtevnim igrama i ima dosta fps dropova, zaista frustrirajuce :(
Upravo to.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
4x je dovoljno protoka za tu kartu. Nije to problem, barem ne direktno.
 
Vrh