• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa ssd

FileX

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2016.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Postovanje,molim za pomoc.Imam neki srednji deo znanja oko racunara malo vise od prosecnog i nikada nisam do sad naisao na ovakav problem,deluje jako slozeno,nego da ne duzim mnogo.Juce sam hteo da skinem igricu koja je zauzimala oko 102gb ja sam slobodno imao 103gb-104gb na ssd i posto je trebalo malo duze da se to sve odradi ja sam ostavio komp upaljen da skida igricu,posle par sati skidanja vratio sam se da pogledam ekran je bio zamrznut i nisam mogao nista da uradim sem da restartujem racunar.Tako da sam ja mislio da sam ga samo pretovario i sistem je pao nakon toga sam pokusao da upalim vise puta racunar ali stalno mi se palio bios kao da nema windowsa na ssd,stoga ja sam odlucio da ubacim preko laptopa windows 10 na usb onda sam dosao u problem kad udjem u instalaciju i kada trebam da napravim particiju tu instalacija zabode i izbaci gresku "we couldnt create a new partition error 0xb2593950" e sad ja sam mislio da je neki bag koji cu lako da resim probao sam shift+10 za cmd pa ono part disk,clean i te gluposti i tu u cmd isto ne moze da se napravi particija ista prica zabode ceo racunar,tako da sam ja dao drugaru koji se malo vise razume od mene i prikljucivao je taj ssd na laptop cistio ga probao cak i firmer da promeni i nista i dalje sve zabode ceo racunar kad probam da napravim bilo kakvu particiju od njega.Ja sam ubacio na kraju neki stari hard disk i instalirao windows i probao kod mene ponovo da napravim u particiji i preko "AOMEI" programa ali isto se desava.Hvala na izdvojenom vremen
Evo marka hard diska i slika problema slicnog samo sa drugacijim kodom.
 

Prilozi

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.704
Rezultat reagovanja
9.052
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Nadam se da imaš važeću dokumentaciju za reklamaciju?

Ja sam prošle godine video slučaj kada je ssd "zamrznut": radi, vidi datoteke, čitljive su, ali ne može da piše. U početku nisam shvatio šta se dešava dok nisam pokušao da nešto obrišem. On uredno podigne operativni sistem, priključi se na internet, sve kao da je u najboljem redu. Onda u jednom trenutku pokaže bsod, restartuje se, ne uspe oporavak, restartuje se i pokrene sistem. I tako u krug.
 

FileX

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2016.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nadam se da imaš važeću dokumentaciju za reklamaciju?

Ja sam prošle godine video slučaj kada je ssd "zamrznut": radi, vidi datoteke, čitljive su, ali ne može da piše. U početku nisam shvatio šta se dešava dok nisam pokušao da nešto obrišem. On uredno podigne operativni sistem, priključi se na internet, sve kao da je u najboljem redu. Onda u jednom trenutku pokaže bsod, restartuje se, ne uspe oporavak, restartuje se i pokrene sistem. I tako u krug.
Zapravo nemam,jer kad sam kupovao racunar hteo sam da uzmem sto pre nesto novo i onda sam ja tu dodavao ram itd cim se prekine stiker na kucistu ili nes izmeni bez njihovog znanja u radnji vise reklamacija ne vredi ja msm
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.704
Rezultat reagovanja
9.052
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Možda možeš da nešto uradiš preko serijskog broja kod ovlašćenog servisera / distributera za patriot diskove?

Ne znam ko je, probaću da saznam (u toku dana).
 
Vrh