• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa SBB internetom

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Moraces da se prvo informises pre nego sto pocnes da krivis sbb.
Da bi ti wifi radio maximalno,mora mnogo stvari da se poklopi(niti sbb zna koliko ti imas debele zidove,niti im je wifi router neki);)
Wifi kvalitet zavisi od mnogo faktora: wifi kanala,opreme koju ti koristis da primas taj signal,zidova,udaljenosti od routera i samog wifi routera za koji sam vec rekao da nije neki.
Nisi ni u jednom trenutku naveo nista od toga,tako da sam siguran da je problem u "tvojoj kuci" a ne ovog puta do sbb-a:wave:

ps. I ja koristim sbb i podesavanje wifi-a iskljucivo radim ja,ne koristim taj ubee router(posto imam silver paket) ali sam vec namestao ljudima sbb ubee routere;)
Dacu ti primer jedan koliko sitnica jedna kod wifi-a moze da igra ulogu ako koristis "slabiju opremu".
Kod mene u tanu od 95 kvadrata ako malo pomerim router samo imam 2 crtice na prijemu u laptopu naspram 4 crtice(ima puno wifi mreza u okolini pa su svi kanali prepuni) :wave:
Naravno,kad imas 5ghz wifi sve je mnogo lakse ali je pitanje da li ti posedujes uredjaj koji moze da radi na toj frekvenciji uopste pa verovatno koristis dosta popunjenu 2.4ghz mrezu...
 
Poslednja izmena:

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moraces da se prvo informises pre nego sto pocnes da krivis sbb.
Da bi ti wifi radio maximalno,mora mnogo stvari da se poklopi(niti sbb zna koliko ti imas debele zidove,niti im je wifi router neki);)
Wifi kvalitet zavisi od mnogo faktora: wifi kanala,opreme koju ti koristis da primas taj signal,zidova,udaljenosti od routera i samog wifi routera za koji sam vec rekao da nije neki.
Nisi ni u jednom trenutku naveo nista od toga,tako da sam siguran da je problem u "tvojoj kuci" a ne ovog puta do sbb-a:wave:

ps. I ja koristim sbb i podesavanje wifi-a iskljucivo radim ja,ne koristim taj ubee router(posto imam silver paket) ali sam vec namestao ljudima sbb ubee routere;)
Dacu ti primer jedan koliko sitnica jedna kod wifi-a moze da igra ulogu ako koristis "slabiju opremu".
Kod mene u tanu od 95 kvadrata ako malo pomerim router samo imam 2 crtice na prijemu u laptopu naspram 4 crtice(ima puno wifi mreza u okolini pa su svi kanali prepuni) :wave:
Naravno,kad imas 5ghz wifi sve je mnogo lakse ali je pitanje da li ti posedujes uredjaj koji moze da radi na toj frekvenciji uopste pa verovatno koristis dosta popunjenu 2.4ghz mrezu...
Naravno da sam spreman da dam neke podatke kao i da nesto naucim a jos ako mi podesis ovaj ubee sreci nikad kraja.Laptop( Fast Ethernet LAN 10/100 Mbps i Wireless LAN (802.11 b/g/n) stavim bukvalno na metar od modema,znaci bez ikakvih prepreka,koristim 2,4ghc mrezu i najveca brzina je oko 25-30mb/s,a preko lan-a oko 70-75mb/s.kanal je 6,a bandwidth 20 mhz,ostale dostupne mreze na kanalima 1,2 11.
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Pa to je to za tu mrezu,ako si na g konektovan a ako si na n onda imas malo sporije brzine ali to verovatno zavisi od drugih g uredjaja koji te usporavaju na toj mrezi ili pak mnogo wifi mreza u tvom okruzenju;)

Kod mene na g(imam stariji usb wifi adapter) ne prelazi 24mbit sa 4 crtice i to je potpuno normalno za ove moje uslove;)
Nemam sta da zovem sbb kad imam daleko od idealnih uslova za kvalitetnu wifi mrezu;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa to je to za tu mrezu,ako si na g konektovan a ako si na n onda imas malo sporije brzine ali to verovatno zavisi od drugih g uredjaja koji te usporavaju na toj mrezi ili pak mnogo wifi mreza u tvom okruzenju;)

Kod mene na g(imam stariji usb wifi adapter) ne prelazi 24mbit sa 4 crtice i to je potpuno normalno za ove moje uslove;)
Nemam sta da zovem sbb kad imam daleko od idealnih uslova za kvalitetnu wifi mrezu;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
Da se razumemo ne napadam ja sbb samo da bih nekog napao,ja koristim usluge tog provajdera u raznim oblicima godinama,ovde je stvar principa ako neko placa protok 100/6mb/s trebalo bi da to i bude bar priblizno a ti tvrdis da je protok preko wifi od 30mb/s realno uz sve realne gubitke tokom prijema.Ja mislim da nisi upravu i ocekivao sam neki savet da sve to popravim a ti ko pravnik sbb-a,ali postujem tvoje misljenje i dalje se nadam nekom korisnom savetu-hvala unapred.
 
Poslednja izmena:

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da se razumemo ne napadam ja sbb samo da bih nekog napao,ja koristim usluge tog provajdera u raznim oblicima godinama,ovde je stvar principa ako neko placa protok 100/6mb/s trebalo bi da to i bude bar priblizno a ti tvrdis da je protok preko wifi od 30mb/s realno uz sve realne gubitke tokom prijema.Ja mislim da nisi upravu i ocekivao sam neki savet da sve to popravim a ti ko pravnik sbb-a,ali postujem tvoje misljenje i dalje se nadam nekom korisnom savetu-hvala unapred.
Delimicno sam resio problem zamenom modema,dao ubbe a uzeo technicolor epc3928.Preko wifi dobijena duplo veca brzina oko 50mb/s(mislim da bolje ne moze, a bila oko25-30mb/s.Jedino lan veza i dalje nepoznanica jer je brzina oko 70mb/s,a sa mog kabla na njihov laptop sjajnih 96mb/s.Da li je nekompatibilnost,los modem ne znam ali ljudi to resili,nego ima li neko ideju za lan konekciju!!
 

Djagi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.10.2016.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam Trio Gold Extra paket.
Do nedavno sam imao bryinu interneta 70mbs, i sa d kad su povecali, rekli su da ce biti do 100 mbs.
Kapiram,da ne moze da bude 100,ali nekih pristojnih od 90 pa do 95 mbs.
A meni par dana ovako. Ne znam da li da zovem da reklamiram.

 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam Trio Gold Extra paket.
Do nedavno sam imao bryinu interneta 70mbs, i sa d kad su povecali, rekli su da ce biti do 100 mbs.
Kapiram,da ne moze da bude 100,ali nekih pristojnih od 90 pa do 95 mbs.
A meni par dana ovako. Ne znam da li da zovem da reklamiram.

Slican slucaj kao kod mene i slicne brzine ako je ovo merenje sa lan kablom kao vezom.Ja nisam resio problem,ali da budem iskren kao sto sam vec pisao na njihovom laptopu sa mog kabla je super brzina,znaci greska do mene ali ne znam sta je upitanju!
http://www.speedtest.net/my-result/6044075411
 
Poslednja izmena:

Djagi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.10.2016.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mada mi je download juce bio isao i do 11mbs.
Ali kadgod testiram brzinu, najvise je bila nekih 85mbs.
 

TBog

Newcomer
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobar dan,ja stvorila sebi tako glup problem i nemam pojma sta da radim.Ako neko moze da pomogne hvala unapred.Naime,sinoc uzmem da napravim nalog na moj sbb radi unifi i ukucam neki gmail koji nije registrovan,ono prihvati,ali sifra je problem posto nemam pojma koje slovo ili broj sam pogresila.Nema sanse da je promenim jer mi stalno salju da mi je uputstvo poslato na e mail(koga nema!)Ne mogu da je resetujem ili promenim jer nemam taj nalog.E posto nije verifikovan taj nalog,da li ce mozda posle isteka tog roka od 24h da se taj nalog obrise ili ne?Ovi iz sbb ne odgovaruju na mejlove.Pozz
 

TBog

Newcomer
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobar dan,ja stvorila sebi tako glup problem i nemam pojma sta da radim.Ako neko moze da pomogne hvala unapred.Naime,sinoc uzmem da napravim nalog na moj sbb radi unifi i ukucam neki gmail koji nije registrovan,ono prihvati,ali sifra je problem posto nemam pojma koje slovo ili broj sam pogresila.Nema sanse da je promenim jer mi stalno salju da mi je uputstvo poslato na e mail(koga nema!)Ne mogu da je resetujem ili promenim jer nemam taj nalog.E posto nije verifikovan taj nalog,da li ce mozda posle isteka tog roka od 24h da se taj nalog obrise ili ne?Ovi iz sbb ne odgovaruju na mejlove.Pozz
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Dobar dan,ja stvorila sebi tako glup problem i nemam pojma sta da radim.Ako neko moze da pomogne hvala unapred.Naime,sinoc uzmem da napravim nalog na moj sbb radi unifi i ukucam neki gmail koji nije registrovan,ono prihvati,ali sifra je problem posto nemam pojma koje slovo ili broj sam pogresila.Nema sanse da je promenim jer mi stalno salju da mi je uputstvo poslato na e mail(koga nema!)Ne mogu da je resetujem ili promenim jer nemam taj nalog.E posto nije verifikovan taj nalog,da li ce mozda posle isteka tog roka od 24h da se taj nalog obrise ili ne?Ovi iz sbb ne odgovaruju na mejlove.Pozz
Ne brise se,moraces to da vidis iskljucivo sa,njima;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Pedja03

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.11.2016.
Poruka
173
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Pentium G4560
Motherboard:
H110M-R
RAM:
8GB Patriot 2133Mhz DDR4
VGA & cooler:
RX 460 2GB
Display:
DELL LED 21.5'' SE2216H
HDD:
Toshiba 500GB
Mice & keyboard:
Genius tast-CM Storm
Internet:
SBB 30mb/s
OS & Browser:
W10-Chrome
Pozdrav svima,
Imam problem sa SBB internetom,tj nemam internet samo na racunaru.Sve je radilo normalno i odjednom je nestao i pise "Ethernet doesn't have a valid IP configuration".Da li neko zna kako ovo da resim?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
U Search box kucaj "cmd" (bez navodnika) i na rezultat Command Prompt klikni desnim klikom i izaberi Run As Administrator.
U dos prozoru otkucaj "ipconfig /flushdns" i pritisni Enter.
Proveri da li radi.
 

Pedja03

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.11.2016.
Poruka
173
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Pentium G4560
Motherboard:
H110M-R
RAM:
8GB Patriot 2133Mhz DDR4
VGA & cooler:
RX 460 2GB
Display:
DELL LED 21.5'' SE2216H
HDD:
Toshiba 500GB
Mice & keyboard:
Genius tast-CM Storm
Internet:
SBB 30mb/s
OS & Browser:
W10-Chrome
Radi,super,Hvala.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Cisto da dignem malo temu iz mrtvih, vec neko vreme kod mene je ovakva situacija, pogotovu uvece tako da jedva cekam mts da razvuce tu optiku posto je stigao na 50m od moje zgrade vod.

Lepo ja pricam da je sbb samo deo onoga sto je nekada bio kada nije imao ovoliko korisnika i krs opremu koju je nasledio od drugih provajdera.

ps. Sva sreca pa ne igram online igre inace bi sada verovatno palio gospodu i zivcanio :box:


ps2 Ping i tracert ka google-u,lan konekcija , odmah se vidi gde je zagusenje....
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
Meni SBB dobro radi, ali sam kod njih od pre 10+ godina.

Naravno odmah bih otisao od njih da mi neko ponudi optiku.
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
ja nisam merio, ali subjektivno i kod mene SBB uveče vrlo često ima neki lag. često upali čačka nje onog ubee rutera... ali ne uvek...

sa druge strane, evo me na telekom adslu kod mojih i slicno je... uveče je često neupotrebljivo...

tako da je vrlo teško praviti zakljucke...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Cisto da dignem malo temu iz mrtvih, vec neko vreme kod mene je ovakva situacija, pogotovu uvece tako da jedva cekam mts da razvuce tu optiku posto je stigao na 50m od moje zgrade vod.

Lepo ja pricam da je sbb samo deo onoga sto je nekada bio kada nije imao ovoliko korisnika i krs opremu koju je nasledio od drugih provajdera.

ps. Sva sreca pa ne igram online igre inace bi sada verovatno palio gospodu i zivcanio :box:


ps2 Ping i tracert ka google-u,lan konekcija , odmah se vidi gde je zagusenje....
Da citiram sam sebe, rečeno mi je da je zbog šuma snr pa će doći tehničari da pogledaju, fingers crossed :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
sa adsl paketima na optici... nije bas primamljivo

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Vrh