• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa SBB internetom

JovanHD123

Newcomer
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uzeo sam SBB kablovski intrnet i sve je bilo super do sad ali sad mi je DS lampica narandzasta i ne znam kako to da popravim,ne mogu vise da igram onlin zato sto stalno zapucava.unapred hvala ako neko ima neko resenje :(

:sekira:
 
Poslednja izmena od urednika:

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
SBB koliko znam ima podrsku, kontaktiraj ih pa vidi sa njima sta je, ne mozes sam to resiti nista osim da probas da restartujes modem.
 

JovanHD123

Newcomer
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa restartovao sam ruter ali nakon pola minuta opet bude narandzasto a vec sam 3 puta zvao i uvek kazu da je kao nesto do mene
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Kako mogu tako da odgovore lol, ako ti ne radi internet ni preko lan kabla a ni wifi, onda trazi lepo da dodju da pogledaju sta je problem.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
pa restartovao sam ruter ali nakon pola minuta opet bude narandzasto a vec sam 3 puta zvao i uvek kazu da je kao nesto do mene
Insistiraj da dođu. Ako je kao što kažeš, onda je jasno da je problem do rutera ili do njih. Ono što još možeš da probaš jeste da proveriš da li je kabl dobro prikačen u ruter i u "zid".

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima nešto zbog čega u zadnjih mesec dana ne mogu da se igraju on line igrice,jer evo i kod mene je to isto slučaj,a.sve ostalo radi normalno,znači ima normalan net i tv i wifi,jedino od pre nekih mesec dana ne mogu ni jednu online igricu da igram,a do skoro je to bilo sasvim upotrebljivo. Ne znam ni sam šta je u pitanju??? Mislio sam da je do slabog kompa,ono,kao stalno stižu novi update-ovi i onda igrice traže sve jače i jače konfiguracije. Mislio sam da je to u pitanju,ali izgleda da je problem u nečem drugom. Jel zna neko možda u čemu je problem,zbog čega ne mogu da se igraju online igrice,a do skoro su mogle sasvim normalno,a i net ima dobar protok??? Pomoć!!!
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
Pitaj nekog drugara sa jačim kompjuterom da donese komp. Ako njemu lepo radi na tvom netu, onda nije do neta.

Ako nisi u mogućnosti da to uradiš, onda ćeš morati da budeš mnogo detaljniji u opisu problema:
- Navedi u kojim igrama imaš problem
- Objasni kakav je problem od igre do igre
- Učestalost problema (jednom, ponekad, stalno)
- Navedi konfiguraciju tvog računara
- Da li si povezan mrežnim kablom ili bežično

Savetovao bih vam da pročitate šta ste napisali pre nego što okačite post. Informacije koje ste dali su nedovoljne da vam bilo ko dijagnozira problem. Ovde, koliko znam, niko nije vidovit

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ok. Kao prvo hvala na savetima. Probaću ovu foru sa nečijim kompom. Mada,pravo da ti kažem u pitanju su dva lap topa moje dece. Dobro se sećam da su igrali sve i svašta i single player i online,međutim,pre nekih mesec dana sam oba kompa nosio na reinstalaciju u servis,i od tada imaju problema sa tim online igricama. Sin mi kaže da je problem navodno u slabim performansama ,jer stalno izlaze novi update-ovi,ali malo mi je to čudno,jer do pre ove zadnje reinstalacije igrao je svašta on line,ja sam gledao lično.
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1 lap top:
samsung. NP350E5X S01RS
Intel pentium dual core B 970 2,30 ghz
AMD ati radeon 7670M 1 GB
4 GB RAM DDR3 1600 MHz
500 GB SATA2 5400 rpm
15.6" LED-HD+1366×768

1 lap top:
LENOVO G 500
Intel pentium dual core 2020M 2.4 ghz
4 GB RAM 1600 MHz
1 TB SATA2 5400 rpm
AMD RADEON HD 8570 M 1 GB DDR3
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo je stvarno čudno.Evo danas mu radilo extra.
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
Da ponovim: nedovoljno informacija.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne znam ni sam šta da napišem,ništa mi tu nije jasno.Radio je,pa nije radio,pa sad opet radi, ??? Stvarno ne znam šta da napišem.Nema veze.Hvala na dobrim željama da mi se pomogne.Ako opet nešto počne da zeza onda ću probati malo detaljnije da napišem u čemu je problem.
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
Napisao sam gore po stavkama šta tačno od informacija je potrebno. Ako je stvarno bilo do neta (možda radovi na mreži), onda super. Mi svakako ne možemo ništa da vam kažemo na osnovu onoga što ste do sada rekli.

Daću vam poređenje da bi bilo jasnije :

Odete kod automehaničara i kažete: "znaš, auto mi ne radi baš najbolje, mislim da je do kardana".

Mehaničar je u toj rečenici dobio 0 informacija na osnovu kojih može da vam bilo šta kaže.

Mehaničar vam da onda listu potrebnih informacija, među kojima je marka i model auta. Vi odgovorite sa markom/modelom, i ničime više. Posle se javite kako je sve proradilo.

Možete pretpostaviti kako takva lenjost u davanju informacija ume da bude frustrirajuća za osobe koje žele da pomognu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma.kapiram ja to,ali ne znam šta da kažem,jer znam da je sin igrao sve igrice on line i da onda od jednom pre nekih mesec dana nije više mogao da ih igra,jer kako mi on kaže stalno izlaze novi update-ovi i oni traže sve jače i jače komponente,pa da je.to zbog toga,međutim,evo danas je.ko od šale igrao neku igricu Rust,a nju baš nije mogao nikako da pokrene zadnjih mesec dana,a.danas je igrao lepo,pa meni onda to pravi konfuziju u glavi,jer kako sad može,a žali mi se da nije mogao zadnjih mesec dana da je igra. Kaže da mu i CS GO onako ponekad secka i koči. Dobro,to je njegovo objašnjenje. Nema veze drugar. Hvala tebi na pomoći u svakom slučaju.
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozzz.Imam sledeci problem-sbb internet,modem-ubbe,protok-100/6mb/s,na merenju brzine kaze da ako je povezan preko kabla oko 70mb/s,a preko wifi oko 30mb,koristio i tp link sa usb i tu je oko 50mb.Iz sbb-a kazu da su svi parametri uredu ali ja iz nekog razloga nemam taj protok,a posebno je interesantan ovaj detalj kad je prijem bezican ne mogu preci 30mb/s.
 
Poslednja izmena:

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozzz.Imam sledeci problem-sbb internet,modem-ubbe,protok-100/6mb/s,na merenju brzine kaze da ako je povezan preko kabla oko 70mb/s,a preko wifi oko 30mb,koristio i tp link sa usb i tu je oko 50mb.Iz sbb-a kazu da su svi parametri uredu ali ja iz nekog razloga nemam taj protok,a posebno je interesantan ovaj detalj kad je prijem bezican ne mogu preci 30mb/s.
Napominjem da je device manager prekontrolisan-sve uredu,drajveri reinstalirani za mreznu kartu,modem restartovan,vracen na fabricka podesavanja i nista.
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Napominjem da je device manager prekontrolisan-sve uredu,drajveri reinstalirani za mreznu kartu,modem restartovan,vracen na fabricka podesavanja i nista.
To sto je preko kabla 70 stvarno ne znam sta je, mozda je neko bio na netu radio nesto, ali ovo za wifi ti je do same kartice od wifi-a, jer ima ogranicenje, u smislu ne moze vise protoka da progura. Najnoviji standard je ac, i ako uredjaj i modem imaju taj standard onda bi trebalo da dogura mnogo vise, ako imaju ostalo b/g/n, onda je 30 ocekivana brzina.
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To sto je preko kabla 70 stvarno ne znam sta je, mozda je neko bio na netu radio nesto, ali ovo za wifi ti je do same kartice od wifi-a, jer ima ogranicenje, u smislu ne moze vise protoka da progura. Najnoviji standard je ac, i ako uredjaj i modem imaju taj standard onda bi trebalo da dogura mnogo vise, ako imaju ostalo b/g/n, onda je 30 ocekivana brzina.
Fast Ethernet LAN 10/100 Mbps-mrezna kartica,preko kabla 75mb/s upravo izmerio ali wifi i dalje 30mb/s,a islo je do 50mb/s do pre 4 dana.TP link na desktopu koji je udaljen bar 10-ak metara od modema dobija 50mb/s!Nista mi nije jasno a i njima u sbb-u!Da nisam pomerio sta u podesavanjima za wifi,mada sta bi tu uradio a da smanjim protok.Wireless LAN (802.11 b/g/n.
 
Poslednja izmena:

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima logike. Na wifi nikad nije preko 30,a.sad sam ga ponovo uključio na kabl i odma je otišao na 60,a.toliki mi je i paket,tako da izgleda da je istina da na wifi kartici postoji ograničenje na 30.
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To sto je preko kabla 70 stvarno ne znam sta je, mozda je neko bio na netu radio nesto, ali ovo za wifi ti je do same kartice od wifi-a, jer ima ogranicenje, u smislu ne moze vise protoka da progura. Najnoviji standard je ac, i ako uredjaj i modem imaju taj standard onda bi trebalo da dogura mnogo vise, ako imaju ostalo b/g/n, onda je 30 ocekivana brzina.
Fast Ethernet LAN 10/100 Mbps-mrezna kartica,preko kabla 75mb/s upravo izmerio ali wifi i dalje 30mb/s,a islo je do 50mb/s do pre 4 dana.TP link na desktopu koji je udaljen bar 10-ak metara od modema dobija 50mb/s!Nista mi nije jasno a i njima u sbb-u!
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima logike. Na wifi nikad nije preko 30,a.sad sam ga ponovo uključio na kabl i odma je otišao na 60,a.toliki mi je i paket,tako da izgleda da je istina da na wifi kartici postoji ograničenje na 30.
Znaci li to da si na gold paketu 60/4mb/s,i da li je uvek varijanta da je wifi ogranicena na 30-ak mb/s bez obzira na paket.
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci li to da si na gold paketu 60/4mb/s,i da li je uvek varijanta da je wifi ogranicena na 30-ak mb/s bez obzira na paket.
Definitivno se nesto desava cudno,sad sam obavio merenja i preko kabla je 76mb/s,a wifi verovali ili ne 6,3mb/s.Ako nekog zanima ova prica obavicu merenja sutra pa da prokomentarisemo ako neko ima neku ideju!
 

don

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2017.
Poruka
40
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izgleda da smo ih provalili. Odma su me juče zvali da mi nude skuplji paket,kao imaću 100 mb/s,ja im kažem ne hvala i nemojte me više zvati,jer koliko god da platiš i da bi trebao da imaš protok,ako si na wifi oni izgleda imaju limit od 30?!?! Provaljeni su. Smrdija je ovo.
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izgleda da smo ih provalili. Odma su me juče zvali da mi nude skuplji paket,kao imaću 100 mb/s,ja im kažem ne hvala i nemojte me više zvati,jer koliko god da platiš i da bi trebao da imaš protok,ako si na wifi oni izgleda imaju limit od 30?!?! Provaljeni su. Smrdija je ovo.
Sad uradio merenje i rezultat je-preko kabla 76/6mb/s(solidno,ali nedovoljno za protok koji placam 100/6mb/s),a preko wi fi samo 3,8/6mb/s.Prosto neverovatno ali download je manji od uploada.I sta sad do juce me ubedjivali da mi komp mozda nije uredu i tako neke gluposti,nazvacu ih pa javljam sta se zbiva.
 

lenovo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2017.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad uradio merenje i rezultat je-preko kabla 76/6mb/s(solidno,ali nedovoljno za protok koji placam 100/6mb/s),a preko wi fi samo 3,8/6mb/s.Prosto neverovatno ali download je manji od uploada.I sta sad do juce me ubedjivali da mi komp mozda nije uredu i tako neke gluposti,nazvacu ih pa javljam sta se zbiva.
Pozivam sve koji koriste kablovski internet SBB da se jave i kazu da li imaju vecu brzinu od 30mb/s preko wifi,bez obzira koji paket trenutno koriste i koje su im zagarantovane brzine-hvala unapred!!!:wave:
 
Vrh