• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa RGB kontrolerom

dragana_to

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2019.
Poruka
100
Rezultat reagovanja
24
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 - 2600X
Motherboard:
ASRock AB350M
RAM:
2x4 GB Hyperx Fury
VGA & cooler:
RX 590 8GB
HDD:
SSD Kingston A400 480 GB
Sound:
Hyperx Stinger
Case:
MS Industrial Aquarius Pro
Mice & keyboard:
Steelseries rival 300 + Redragon Aryaman
Pozdrav svima! :)
Imam kuciste MS Aquarius Pro koje ima RGB kontroler, medjutim imala sam problem sa kontrolerom, doslo je do spoja i od tada mi od 4 ventilatora rade samo 2, a boje osvetljenja se ne menjaju. Kada kliknem na dugme na kucistu koje sluzi za menjanje efekata i boja sva 4 ventilatora rade, medjutim cim pustim dugme 2 prestanu sa radom. Interesuje me da li je moguce kontroler popraviti? S obzirom na to da mi ventilatori imaju povezivanje od 6 pina samo za takav tip kontrolera, nemaju mogucnost za molex. Ukoliko nije popravka moguca, da li bi isti ventilatori mogli da rade na ARGB kontroleru? Posto trenutno nemam novca za kompletnu zamenu, a jedini kontroler koji je kompatabilan sa povezivanjem tih ventilatora jeste ovaj ARGB ( Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com ).
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
Cisto sumnjam da ce raditi na ARGB kontroleru, pokusaj da promenis portove na kontroleru, mozda se desi cudo... probaj razne kombinacije, taj kontroler podrzava 6 venta kolko se secam. Pokusaj i bez nekih ventilatora, mozda je do venta pa pravi problem kontroleru. Kako je doslo do spoja ako nije tajna ? :)
 

dragana_to

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2019.
Poruka
100
Rezultat reagovanja
24
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 - 2600X
Motherboard:
ASRock AB350M
RAM:
2x4 GB Hyperx Fury
VGA & cooler:
RX 590 8GB
HDD:
SSD Kingston A400 480 GB
Sound:
Hyperx Stinger
Case:
MS Industrial Aquarius Pro
Mice & keyboard:
Steelseries rival 300 + Redragon Aryaman
Cisto sumnjam da ce raditi na ARGB kontroleru, pokusaj da promenis portove na kontroleru, mozda se desi cudo... probaj razne kombinacije, taj kontroler podrzava 6 venta kolko se secam. Pokusaj i bez nekih ventilatora, mozda je do venta pa pravi problem kontroleru. Kako je doslo do spoja ako nije tajna ? :)

Ja sam gledala neke snimke na yt-u, neki kazu je RGB kontroler, neki da je ARGB. Ali me tu buni zbog cega ne bi radilo, jer se vodim nekom logikom da su ventilatori RGB, a da kontroler utice na to kakav ce taj RGB biti.
Imam mesta za 4 ventilatora, probala sam izmestanje, ali ne pomaze, namestila sam cisto da mi radi 1 zadnji za izduvavanje vazduha i 1 prednji ventilator za uvlacenje vazduha.
Zelela sam da imam backlight iza monitora i probala da ukljucim RGB traku na taj kontroler, s tim sto traka ima 4 pina, pa sam mislila "zasto ne bi funkcionisalo, 2 pina se samo ne koriste" i cim sam prikljucila odmah je izasao mali dim i iskljucio mi se racunar.
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
joj.. ne znam sta bih predlozio, cekaj savete strucnijih clanova.. mozda moze i da se opravi to ako pronadjes kvar u kontroleru, onda lemilica u ruke. Nemoj vise da kacis tom logikom :P
 

dragana_to

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2019.
Poruka
100
Rezultat reagovanja
24
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 - 2600X
Motherboard:
ASRock AB350M
RAM:
2x4 GB Hyperx Fury
VGA & cooler:
RX 590 8GB
HDD:
SSD Kingston A400 480 GB
Sound:
Hyperx Stinger
Case:
MS Industrial Aquarius Pro
Mice & keyboard:
Steelseries rival 300 + Redragon Aryaman
joj.. ne znam sta bih predlozio, cekaj savete strucnijih clanova.. mozda moze i da se opravi to ako pronadjes kvar u kontroleru, onda lemilica u ruke. Nemoj vise da kacis tom logikom :P
Veruj mi da se samo popravci nekoj nadam, jer se ne isplati kupovati ceo komplet ventilatora i kontroler. xD
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
Posalji malom Vesicu sa jutjuba nek ti opravi, taman dobijas i tutorial za neko naredno budzenje, ako pokusas 4 na 6 ponovo :P
 

dragana_to

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2019.
Poruka
100
Rezultat reagovanja
24
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 - 2600X
Motherboard:
ASRock AB350M
RAM:
2x4 GB Hyperx Fury
VGA & cooler:
RX 590 8GB
HDD:
SSD Kingston A400 480 GB
Sound:
Hyperx Stinger
Case:
MS Industrial Aquarius Pro
Mice & keyboard:
Steelseries rival 300 + Redragon Aryaman
Vrh