• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa RAM-om

tesanovic.neca

Newcomer
Učlanjen(a)
20.12.2022.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi imam problem sa RAM-om, prilikom sklapanja kompijutera nije mi ocitavao jedan ram , pa sam posle toga flesovao bios i proradio je. Posle toga radio je 2 meseca i prilikom ulaska u kompijuter na facebook normalna svakodnevnica ,kompijuter nije bacao sliku odneo sam u servis serviser je ubacio u svoj kompijuter njemu je sve radilo,on je ubacio isti model kod mene bez rgb-a sve je radilo kako treba njegov ram u mom kompu,posle je covek utvrdio da ne odgovara serijski broj sa maticnom nesto nisam ni ja skontao sta pa ako neko ima iskustva da podeli,probali smo sve sto je u nasoj mogucnosti sa ramom nista nije radilo tacnije sliku ne baca, hvala unapred.

Spec kompa
Ryzen 5 5600x
Grafa gigbyte 3050 8gb
Napajanje ciftec 750w
Maticna MSI tomahawk b550
Ram dual kit 2x8gb kingston rgb fury beast 3200mhz cl16
Ssd samsung m2 500gb


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.757
Rezultat reagovanja
9.125
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2

tesanovic.neca

Newcomer
Učlanjen(a)
20.12.2022.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:welcome:


Šta ste sve probali?

Ako sam dobro razumeo: sa nesvetlećim primercima istog modela memorije kompjuter radi kako treba?
Tako je, na mojoj maticnoj ubacio je isti ram samo bez rgb radi perfektno,a na njegovoj ploci gigabyte smo ubacili moj ram i radio je perfektno.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 

tesanovic.neca

Newcomer
Učlanjen(a)
20.12.2022.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Plus posto je dual kit ja kad stavim posebno jedan ram baca mi sliku . U svakom slotu kad stavim pojedinacno i jedan i drugi ram radi, a kad stavim oba ne baca sliku..

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Pozdrav ljudi imam problem sa RAM-om, prilikom sklapanja kompijutera nije mi ocitavao jedan ram , pa sam posle toga flesovao bios i proradio je. Posle toga radio je 2 meseca i prilikom ulaska u kompijuter na facebook normalna svakodnevnica ,kompijuter nije bacao sliku odneo sam u servis serviser je ubacio u svoj kompijuter njemu je sve radilo,on je ubacio isti model kod mene bez rgb-a sve je radilo kako treba njegov ram u mom kompu,posle je covek utvrdio da ne odgovara serijski broj sa maticnom nesto nisam ni ja skontao sta pa ako neko ima iskustva da podeli,probali smo sve sto je u nasoj mogucnosti sa ramom nista nije radilo tacnije sliku ne baca, hvala unapred.

Spec kompa
Ryzen 5 5600x
Grafa gigbyte 3050 8gb
Napajanje ciftec 750w
Maticna MSI tomahawk b550
Ram dual kit 2x8gb kingston rgb fury beast 3200mhz cl16
Ssd samsung m2 500gb


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
pa sto nis ostavio njegov ram a njemu dao taj i nebi imo problem u jaka mi stvar taj rgb
 
Vrh