• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa racunarom .

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Pozdrav svima sa AXE foruma naime problem je sledeci, racunar mi se nakon blagog udarca o moj radni sto zamrzne jednostavno kad kazem blagi udarac moze se i precizirati da je toliko osetljiv da kad stavim nesto na svoj sto na primer flasu sa vodom spustim u blizini kucista racunar se zamrzne (mozete zamisliti kako je meni kada mi se to desi u online mecu u fifa 23) . Mislim da mi se ovo desavalo i mnogo godina pre ali se tacno ne secam kako sam resio problem, e sada radio sam zamenu sata kablova koji su povezani sa mojim SSD i HDD uredjajem, jer ti sata kablovi su mi zaista bili sumnjivi i prilicno labavi onako utaknuti u maticnu plocu kao da ih ona aluminijumska stipaljka na kraju kabla ne pricvrscava dovoljno dobro pa da se i manji prenos vibracije na kuciste odrazi na to da sata kabl bude minimalno pomeren i onda dodje do zamrzavanja sistema. Unutar kucista je neka Biostar H110 MHC maticna ploca koja je mikro formata ako se ne varam pa moja gtx 1080 bukvalno izgleda glomazno naspram nje e tu mi se isto javlja sumnja da je grafika labava u lezistu i da vibracija utice na zamrzavanje racunara, ali grafika deluje prilicno cvrsto na maticnoj jer je pricvrscena sa dva sarafa pozadi , zaista sam skeptican i ne vidim izlaz iz ove situacije.
Za sam kraj moram da napomenem da mi se od pre par dana desava sledece da mi na maticnoj i prednjem panelu kucista ne rade 3.0 usb portovi jednostavno ni jedan uredjaj poput misa tastature dzojstika ne reaguje na 3.0 vec za alternativu koristim one crne za koje ne znam koje su oznake ali mi oni jedinu pruzaju mogucnost da koristim osnovne komadne za normalan rad na racunaru, to me sve navodi na to da mozda polako izdaje maticna ploca i da je na izdisaju. Hvala vam u napred i nadam se najbrzoj mogucoj pomoci koja bi me spasila ove agonije, pisite ako ste imali slicnih problema ili ste culi iz nekih iskustava za ovako nesto, Hvala.
 
Poslednja izmena:

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
meni se isto desava nekad al meni je los hd a i jedna ram memorija nekad izgubi kontakt i zamo zakoci racunar probaj da odkacis hd na kome nije sistem i jednu ram memoriju pa vidi sta ce bit ako imas ram memorija u vise slotova zabodene onda probas naj pre jednu pa ako ope zamrzne tu vratis pa onda drugu i sve tako
 

Gadoguz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2022.
Poruka
531
Rezultat reagovanja
649
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Assassin Spirit 120 PLUS V2
Motherboard:
GIGABYTE B450 Aorus Elite (rev. 1.x)
RAM:
XPG GAMMIX D35 32GB (2x16GB) 3200 MT/s CL16
VGA & cooler:
GIGABYTE RX 6600 EAGLE 8G
Display:
GIGABYTE G27F 2
HDD:
WD Green M.2 240GB, Seagate BarraCuda 1TB 7200
Sound:
HyperX Cloud Stinger S
Case:
XPG VALOR MESH, Lian-Li 2x & Arctic 3x P12 PWM PST 120mm fans
PSU:
XPG PYLON 750W
Mice & keyboard:
ASUS TUF M3 & GLORIOUS GMMK 2 Compact TKL + GMMK Numpad
Internet:
Intel AX210, Optic 250/110 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23H2 & Edge
Sve izvadi iz kućišta pa testiraj na radnom stolu, i updejtuj bios od ploče. pozzz
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Sve izvadi iz kućišta pa testiraj na radnom stolu, i updejtuj bios od ploče. pozzz
Hej hvala na savetu, ali bios sam updejtovao pre mozda nekih 2 meseca uspesno na poslednju verziju za ovu moju prilicno staru maticnu plocu :D
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
meni se isto desava nekad al meni je los hd a i jedna ram memorija nekad izgubi kontakt i zamo zakoci racunar probaj da odkacis hd na kome nije sistem i jednu ram memoriju pa vidi sta ce bit ako imas ram memorija u vise slotova zabodene onda probas naj pre jednu pa ako ope zamrzne tu vratis pa onda drugu i sve tako
Da upravo sam to uradio raskacio HDD i ostavio samo SSD na kojem je sistem cak sam i memorije testirao menjajuci mesto jer imam samo dva slota za njih pa sam probao da radim samo na jednom slotu sa 8gb ali se desavalo isto da prilikom blagog udarca od sto u blizini racunara isti zamrzne i onda sledi restart. Ali mislim da sam kroz neko vreme provalio sta je zapravo problem, na moju staru Biostar H110 MHC maticnu je nakacena prilicno teska i velika MSI GTX 1080 graficka karta i sasvim slucajno dok je racunar radio ja sam pomislio da samo prislonim prst na istu od gore onako, bukvalno nakon minimalnog kontakta sa grafikom moj racunar se zamrzne. Pa pretpostavljam da se razlabavilo leziste za grafiku i da dva sarafa koja je drze pricvrsceno za kuciste i fiksiranu u slotu nisu dovoljna da grafika istrpi manje vibracije zbog cega dolazi do zamrzavanja racunara, naime predpostavljam da je to jer sam ram proveravao detaljno a za svoj SSD i HDD sam narucio nove sata kablove i naravno odmah ih zamenio. Mislim da je problem u pci express slotu koji je iz nekog razloga ocigledno prilicno raskliman ili jos bolje receno nekvalitetno izradjen. Jedino resenje je improvizovani drzac za grafiku ili neki kupovni ako tako nesto uopste postoji za ovako stare graficke kartice, hvala svakako na odgovoru vec sam pomislio da pisao gde ne treba i da niko nikada nece odgovoriti na ovaj post :D
 

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Da upravo sam to uradio raskacio HDD i ostavio samo SSD na kojem je sistem cak sam i memorije testirao menjajuci mesto jer imam samo dva slota za njih pa sam probao da radim samo na jednom slotu sa 8gb ali se desavalo isto da prilikom blagog udarca od sto u blizini racunara isti zamrzne i onda sledi restart. Ali mislim da sam kroz neko vreme provalio sta je zapravo problem, na moju staru Biostar H110 MHC maticnu je nakacena prilicno teska i velika MSI GTX 1080 graficka karta i sasvim slucajno dok je racunar radio ja sam pomislio da samo prislonim prst na istu od gore onako, bukvalno nakon minimalnog kontakta sa grafikom moj racunar se zamrzne. Pa pretpostavljam da se razlabavilo leziste za grafiku i da dva sarafa koja je drze pricvrsceno za kuciste i fiksiranu u slotu nisu dovoljna da grafika istrpi manje vibracije zbog cega dolazi do zamrzavanja racunara, naime predpostavljam da je to jer sam ram proveravao detaljno a za svoj SSD i HDD sam narucio nove sata kablove i naravno odmah ih zamenio. Mislim da je problem u pci express slotu koji je iz nekog razloga ocigledno prilicno raskliman ili jos bolje receno nekvalitetno izradjen. Jedino resenje je improvizovani drzac za grafiku ili neki kupovni ako tako nesto uopste postoji za ovako stare graficke kartice, hvala svakako na odgovoru vec sam pomislio da pisao gde ne treba i da niko nikada nece odgovoriti na ovaj post :D
super drago mi je sto si odkrio kvar pa postoji to sto trazis video sam ekstrema plocica da graficku ali ne znam kako bi ti bilo da skines skroz maticnu plocu i da ti neko prelemi sve kontakte od slota za graficku mozda su hladni lemovi pa sad gubi kontakt ili ako imas dobru lemilicu probaj sam ako posle radilo kako treba zamenit ceo taj slot a nebi se zacudio da ti je i napukla ploca pa zeza
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Ma video sam cija je SuperShit ali nema veze, to je cisto da zna sta da gleda.
 

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Da upravo sam to uradio raskacio HDD i ostavio samo SSD na kojem je sistem cak sam i memorije testirao menjajuci mesto jer imam samo dva slota za njih pa sam probao da radim samo na jednom slotu sa 8gb ali se desavalo isto da prilikom blagog udarca od sto u blizini racunara isti zamrzne i onda sledi restart. Ali mislim da sam kroz neko vreme provalio sta je zapravo problem, na moju staru Biostar H110 MHC maticnu je nakacena prilicno teska i velika MSI GTX 1080 graficka karta i sasvim slucajno dok je racunar radio ja sam pomislio da samo prislonim prst na istu od gore onako, bukvalno nakon minimalnog kontakta sa grafikom moj racunar se zamrzne. Pa pretpostavljam da se razlabavilo leziste za grafiku i da dva sarafa koja je drze pricvrsceno za kuciste i fiksiranu u slotu nisu dovoljna da grafika istrpi manje vibracije zbog cega dolazi do zamrzavanja racunara, naime predpostavljam da je to jer sam ram proveravao detaljno a za svoj SSD i HDD sam narucio nove sata kablove i naravno odmah ih zamenio. Mislim da je problem u pci express slotu koji je iz nekog razloga ocigledno prilicno raskliman ili jos bolje receno nekvalitetno izradjen. Jedino resenje je improvizovani drzac za grafiku ili neki kupovni ako tako nesto uopste postoji za ovako stare graficke kartice, hvala svakako na odgovoru vec sam pomislio da pisao gde ne treba i da niko nikada nece odgovoriti na ovaj post :D
 

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
super drago mi je sto si odkrio kvar pa postoji to sto trazis video sam ekstrema plocica da graficku ali ne znam kako bi ti bilo da skines skroz maticnu plocu i da ti neko prelemi sve kontakte od slota za graficku mozda su hladni lemovi pa sad gubi kontakt ili ako imas dobru lemilicu probaj sam ako posle radilo kako treba zamenit ceo taj slot a nebi se zacudio da ti je i napukla ploca pa zeza
 

Prilozi

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
PCI-E riser VER 009S PLUS pcie rajzer mining GPU - KupujemProdajem

Onda jedino ovako nesto kao najjeftinija alternativa a skupljas pare pa kupi nesto mladje. Noviji procesor i maticnu posto grafiku vec imas dobru.

Ili mozda nesto ovako:

Drzac graficke GPU holder - KupujemProdajem

držač za grafičku nosač gpu mini dizalica oslonac - KupujemProdajem

Naravno ne moras ovaj ali cisto da imas uvid na cega mislim.
Ej hvala svakako na predlogu, da upravo tako nesto mi treba :D
 
Vrh