• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa paljenjem

Srdjanm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2016.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi. Cistio sam danas racunar i menjao pastu na procesoru. Dakle rasklopio sam racunar skroz i kada sam ga satavio ne radi.. Racunar radi ali ne prikazuje sliku na monitoru. Vise puta sam proveravao i nmg da nadjem gresku u sklapanju.. Da li je neko imao slicno iskustvo? Hvala
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Kako si čistio? Kompresor zna da otkine kondenzator ili dva sa ploče ako se ne pazi. Provjeri dobro da li su kablovi napajanja uredno spojeni. To što računar radi a nema slike između ostalog može da znači da je crkla ili ploča ili napajanje. Čuje li se biper kada upališ komp?
 

Srdjanm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2016.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izgleda da je bio problem u Ram-u promenio sam slot i radi, ali sada imam problem kada se pali izbacuje mi " new CPU installed " i moram preko Biosa da ga bootujem
 

uros92po

Newcomer
Učlanjen(a)
17.02.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poštovani, ja imam još čudniji problem. Zamenio sam pastu na procesoru, ocistio sve lepo i instalirao hladnjak,medjutim kompjuter nije hteo da se upali uopste, znaci apsolutno mrtav. Ja skinem napajanje i probam ga na prazno povezivanjem zelene i crne zive i utvrdim da je napajanje ispravno. Zatim rasklopim ceo kompjuter opet lepo ocistim procesor sa strane gore,svuda gde je mozda malo paste palo to obrisem i oko socketa sve obrisem,stvarno ne znam otkud tu mrlje od paste posto vrlo malo to stavljam,ali dobro. Ukljucim komp, resetujem pre toga bios i sve se pokrene normalno. Međutim kada restartujem komp ili kad se izadje iz biosa windows se ne bootuje a na ploci stoji upaljena crvena lampica za procesor,uopste ne prebacuje dalje. iskljucim kompjuter na dugme, ukljucim ponovo sve normalno. Pustim prime95 onaj najzahtevniji test nekih pola sata. Temperature su isle do 87 celzijusa ali bez crasha. sve normalno,bez kocenja,bez icega. Opet restartujem i nece da bootuje. Znači, kad god isključim normalno se bootuje sve, kad se restartuje kao da ploca ne cita procesor jer stoji non stop upaljena lampica za procesor.
Što se tiče konfiguracije u pitanju je
Ryzen 5 2600
Msi b450 Tomahawk
16 gb Patriot Viper 2667
Molim za pomoc
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.840
Rezultat reagovanja
9.230
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i9-10900 & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Asus Z490 Tuf Gaming Plus
RAM:
Patriot Viper 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
XPG Core Reactor 650
Mice & keyboard:
Redragon Impact M908 & Cooler Master SK650 & Redragon Diti K585
Internet:
mts 400/100
OS & Browser:
Windows 11

uros92po

Newcomer
Učlanjen(a)
17.02.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa zato sto je bilo lose nesto hladjenje, pa reko nije lepo legao taj njegov stock kuler, stalno su mi temperature bile oko 50. i reko h ajde da zamenim. mada u pocetku nije palio uopste, sad pali sve normalno, samo kazem kad resetujem stoji crvena lampica na cpu i ne gasi se, a ista se gasi kad startujem racunar
 

uros92po

Newcomer
Učlanjen(a)
17.02.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@vladarko

ovde ima objasnjen slican problem:
i ovde:

samo što je kod mene slučaj da kompjuter normalno radi dok se ne restartuje,kad se restartuje on nece da prebaci,tj izgasi ovu cpu lampicu i predje dalje.

Oprostite na linkovima ovim,ne znam da li je dozvoljeno,jer link za pravila foruma ne radi. Hvala na razumevanju
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
@uros92po Izgleda da je do same ploce problem, jedino da je reklamiras ?
 

uros92po

Newcomer
Učlanjen(a)
17.02.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa da,pretpostavljam da je do ploce, da li je moguce da je do procesora ? ono sto mi je cudno je on normalno bootuje kad se ukljucuje,uopste ne vidim razliku izmedju restarta i ukljucivanja kad je napajanje u pitanju,ali sta znam, pa reko mozda moze nekako da se resi. A druga stvar je da sam plocu uzeo od madjara pa sad ne znam kako ce ta reklamacija da se odvija.
 
Vrh