• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa grafikom na laptopu

uzivkovic97

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.08.2017.
Poruka
89
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Omen 17-an032ng
CPU & cooler:
Intel Core i7-7700HQ
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
nVidia GeForce GTX 1050 ti 4GB GDDR5
HDD:
128GB SSD + 1TB HDD 7.200 rpm
Sound:
BANG & OLUFSEN
Internet:
DSL 100Mbps
OS & Browser:
POP OS
Pozdrav ljudi.

Imam laptop HP Omen 17-an032ng. Dok je radio na bateriji primetio sam da je 3 puta zatreperio ekran. Kada udjem u display settings/display adapter properties pokazuje mi samo intelovu integrisanu grafiku, gtx 1050ti ne pokazuje uopste. Svi drajveri su instalirani, svaki update odradjen, tu je i nvidia control center, original win 10.
Ako moze pomoc oko toga kako da vratim da opet nvidia radi?
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.247
Rezultat reagovanja
265
Moja konfiguracija
Proveri ova podešavanje, jer možda i treba tako da se ponaša zbog štednje beterije:
  • Otvori Intel Graphics Control Panel (desni klik na desktom i izaberiGraphics Properties, izaberi Advanced Mode. Proveri podešavanja kod 3D preference (Performance) i kod Power Plans (Maximum Performance)
  • Slična podešavanja imaš u Nvidia CP: Manage 3D Settings->Preferred graphics processor, kao i Power management mode, možeš podesiti u kartici Global ili posebno sa aplikaciju u Progarm Settings.
  • U Power opcijama odeš u Advanced Power Settings/Diplay imaš opciju Advanced Power Settings koja gasi Nvidiu kada je laptop na bateriji
  • Oprez potrošnja struje će porasti
Ako ne reši problem:
  • Probaj reinstal drajvera: pokreni, klikni Custom, čekiraj dole Clear install.
  • Vidi podešavanje u Biosu za Swtching graphics i sl.
  • Šta stoji u device manageru, tj. da li se tamo vidi Nvidia, i da li ima neki uzvičnik.
 
Poslednja izmena:

uzivkovic97

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.08.2017.
Poruka
89
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Omen 17-an032ng
CPU & cooler:
Intel Core i7-7700HQ
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
nVidia GeForce GTX 1050 ti 4GB GDDR5
HDD:
128GB SSD + 1TB HDD 7.200 rpm
Sound:
BANG & OLUFSEN
Internet:
DSL 100Mbps
OS & Browser:
POP OS
Proveri ova podešavanje, jer možda i treba tako da se ponaša zbog štednje beterije:
  • Otvori Intel Graphics Control Panel (desni klik na desktom i izaberiGraphics Properties, izaberi Advanced Mode. Proveri podešavanja kod 3D preference (Performance) i kod Power Plans (Maximum Performance)
  • Slična podešavanja imaš u Nvidia CP: Manage 3D Settings->Preferred graphics processor, kao i Power management mode, možeš podesiti u kartici Global ili posebno sa aplikaciju u Progarm Settings.
  • Oprez potrošnja struje će porasti
Ako ne reši problem:
  • Probaj reinstal drajvera: pokreni, klikni Custom, čekiraj dole Clear install.
  • Vidi podešavanje u Biosu za Swtching graphics i sl.
  • Šta stoji u device manageru, tj. da li se tamo vidi Nvidia, i da li ima neki uzvičnik.
Radim to odmah, samo da mi zavrsi test u 3d mark.
Ali zar ne bi trebalo automatski tako da stoji? Nista nisam dirao od podesavanja, samo se to pojavilo.
Koja od ove dve grafike je gtx i da li je moguce da samo ovoliko malo fps imam?
Kako je moguce da je gpu 0% i 0c?
I da li se mozda ona sama menja kada se otvori neka igrica ili nesto zahtevno?
20707064_10207285871425608_29228917_o.jpg
20746787_10207285871385607_1919732477_o.jpg
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.247
Rezultat reagovanja
265
Moja konfiguracija
Znaju neke podešavanja da se izmene posle update-a.

Vidi ovo, tu malo detaljnije objašnjeno.

Inače kad se pokrene 3d aplikacija kao 3d mark trebao bi da prebaci na Nvidiu, nešto verovano nije na mestu. Najbolje prvo da u Nvidia podesiš posebno za neku 3d aplikaciju, u Program settings tab npr za 3d Mark pa vidi.
 
Poslednja izmena:

uzivkovic97

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.08.2017.
Poruka
89
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Omen 17-an032ng
CPU & cooler:
Intel Core i7-7700HQ
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
nVidia GeForce GTX 1050 ti 4GB GDDR5
HDD:
128GB SSD + 1TB HDD 7.200 rpm
Sound:
BANG & OLUFSEN
Internet:
DSL 100Mbps
OS & Browser:
POP OS
Znaju neke podešavanja da se izmene posle update-a.

Vidi ovo, tu malo detaljnije objašnjeno.

Inače kad se pokrene 3d aplikacija kao 3d mark trebao bi da prebaci na Nvidiu, nešto verovano nije na mestu. Najbolje prvo da u Nvidia podesiš posebno za neku 3d aplikaciju, u Program settings tab npr za 3d Mark pa vidi.
Hvala puno na pomoci. Pokusacu i javljam sta sam uradio.
 

uzivkovic97

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.08.2017.
Poruka
89
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Omen 17-an032ng
CPU & cooler:
Intel Core i7-7700HQ
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
nVidia GeForce GTX 1050 ti 4GB GDDR5
HDD:
128GB SSD + 1TB HDD 7.200 rpm
Sound:
BANG & OLUFSEN
Internet:
DSL 100Mbps
OS & Browser:
POP OS
Otvorio sam Nvidia settings i u program settings stoji 3D mark, sam je podesio to tako da verovatno se pali kada se pokrene neki ozbiljniji software.
A bas sam se uplasio da se nije nesto desilo sa grafikom s' obzirom da je laptop star svega 4 dana :D
Hvala puno na pomoci.
 
Vrh