• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa EPOX s939 pločom

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
U pitanju je EPOX 9NDA3I (s939, nForce3). Problem se javlja kod ukljucivanja racunara.

Jedini nacin da se komp ukljuci je da se drzi Power dugme na kucistu u trenutku kada se ukljuci u struju. Ako se prvo ukljuci u struju, ploca dobije napon (zablinkaju LED na tastaturi) i posle toga nije moguce ukljuciti komp. Mora opet da se iskljucuje iz struje, saceka 3-4 sekunde, drzi Power i ukljuci u struju.

Ako iskljucim racunar, imam manje od 5 sekundi da ga ukljucim normalno. Posle toga moram da ga iskljucujem iz struje ili da izvadim 20pin konektor. Restart radi normalno.

Probano je sve i svasta, a to se moze zakljuciti i iz toga da sam dosao do gore pomenutog "resenja". Ostatak hardvera testiran i ispravan. 99% je do same ploce. Probao sam i stariji BIOS, ali nema veze sa tim, svakako je vec godinama radila sa 3200+.

Ploca bez procesora ukljucuje i iskljucuje normalno. Jedan kondenzator od 1000uF 6.3V blizu cipseta i pinova za Power/Reset je malo naduven. Da li je moguce da je zbog njega pocela cela ova zbrka?

Ideje?
 

Crowbgd

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.12.2011.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Sempron 140 aka Athlon 4400e 3,5ghz
Motherboard:
Ga 790XT usb3
RAM:
Mushkin Silver line 1600 2x2
VGA & cooler:
8800GTS Asus
Display:
Prestigio 19 inch LED
HDD:
Wd500 + Wd 750
Sound:
mb
Case:
Antec Treehundred
PSU:
Enermax Liberty 500 modul
Moze da bude kondenzator, a moze i da je kolo za paljenje i gasenje izlapelo ....a posto pali i gasi normalno kada nema CPU mozda i neki fet pravi problem....
 
Vrh