• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa drajverom

Nenad222

Newcomer
Učlanjen(a)
25.04.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav, imam msi amd radeon 7700 hd. Pre nekoliko dana sam igrao cs go i u toku partije mi se zacrnio ekran ali je monitor bio povezan i ukljucen takodje je sam pc radio.Uzeo sam da ga restartujem i nakon pojave windows logoa pojavi se uvek skroz crn ekran i tastatura ne reaguje.Uspeo sam da udjem u safe mod pa zatim u device manager gde sam uninstall display adapter i primetio sam da se ekran drugacije zove tj. da nije to njegov pravi nazin.Nakon toga sam restartovao sve je radilo normalno stim sto sam primetio da drajveri za graficku karticu nisu bili u fuknciji sto je i logicno.Pokusavao sam da ih instaliram pomocu drajver boostera a i manuelno i svaki put na pola instalacije mi je ekran postajao crn i mora sam da restartujem komjuter nakon cega se sve gubilo.Upao sam tako u zacarani krug bez kraja u kome sam se doslovno izgubio.Na kraju sam uzeo da reinstaliram windows i zadesila me je ista stvar nakon pokusaja instalacije drajvera za graficku karticu zacrni se ekran i mora da se restartuje stim sto kada ga restartujem ide ceo onaj postupak prebacivanja u safe mode koji sam gore opisao.I nakon svega tog opet mogu da osposobim racunar da radi bez drajvera za graficku.Uzeo sam u tom modu da trazim informacije preko interneta i on je samostalno nekoliko puta zacrnio ekran bez mog zahteva za instalaciju drajvera.Vec tri dana se macujemo.Svaki predlog je dobrodosao.P.S:Monitor je starijeg tipa Vga i posedujem adapter na dvi . :)
 

Beavis

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.09.2014.
Poruka
1.046
Rezultat reagovanja
343
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 4100
Motherboard:
MSI Tomahawk B450 MAX
RAM:
2x8GB HyperX Fury Beast 3200mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 6600 Pulse
Display:
Samsung CRG5 144hz
HDD:
M.2 Samsung 970 EVO 500GB
PSU:
Chieftec GPC-500S
Mice & keyboard:
A4Tech XL-747H & Logitech Y-SU61
Internet:
Madnet
OS & Browser:
Windows 10 Pro, 64bit. Google Chrome
Izgleda da ti je grafička gotova. Možeš da probaš da instaliraš neke starije verzije drajvera ako možeš da nađeš
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.252
Rezultat reagovanja
5.336
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Verovatno grafika neispravna.
Probaj još neke drajvere da otkloniš sumnju,neke predhodne.
Nemoj da koristiš pomoćne programe za instalaciju drajvera,ti boosteri itd...
 
Vrh