• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa APU posle instalacije drajvera,gubi signal

maresvp

Newcomer
Učlanjen(a)
09.03.2014.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mahina
CPU & cooler:
Intel G2030
Motherboard:
Asus P8B75-M
RAM:
Kingston HyperBlue
VGA & cooler:
Gigabyte HD5830
Display:
Acer AL1916W
HDD:
WD BLACK 500
Sound:
Realtek
Case:
Cooler Master Briza
PSU:
Codegen 550w
Optical drives:
Tik 2x :)
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Kradem
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
BackTrack 5 r3 :)
Kao sto kaze nasov.Ortak imao 20k za komp i lepo mi kupimo sve sta je moglo da se uklopi za te pare,a da bude dobro.Jedino je ram kupljen polovan,sve ostalo novo.Sledeca konfiguracija

Maticna :MSI A55-g41 FM2 +
Procesor : A6-5400K FM2
Memorija : Patriot 1600 Mhz
Napajanje : Raidmax 550w
Kuciste : Raidmax (drljavo da nema gde)
HDD : Tosibakoludo 500gb sata 3

I sad,krece kuvanje.Instaliram ja window 8.1,krene on da butuje,bam,izgubi signal.Isto ponasanje kao kada preteras sa rezolucijom ili refresh r.Ok,instaliram ja sada ponovo sistem,opet isto.Cackaj bios,naucio sam ga napamet,nista interesanto nisam video.Resim ja da instaliram windows 7,opa,upade on u sistem.Ali ne vidi graficku (sto je ovaj slepac windows 8 video i instalirao drajver).Psujem ja tako osmicu ni krivu ni duznu,instaliram drajver na 7,restartujem,isti problem,izgubi signal posle boot-a.Hm,juri po netu druge verzije drajvera,nista.Hteo sam da mu odradim flehs biosa ali on se uprpeo da ne izgubi garanciju,pa smo to zaobisli.Udjem ti ja u safe mod,pogledam rezolucija i refresh rate sve ok.Naravno u catalyst tamo ne mogu da udjem,restartujem komp,F8,odaberem low video opciju,BAM ,proradi,upade u sistem normalno.Proverim da li je nasao karticu,sve na mestu,drajveri tu,sve ok.Upadnem u catalyst,EEEE tu je caka,drzi neki profil sa rezolucijom 1400x900 sto je ok ali rr 80 mhz ????? .Smanjim ja to na 70,sacuvam,restartujem,i sad radi.E sad,da li neko ima bilo koju ideju kako to da se sredi,kojom metodom (predpostavljam jedino bios) ili mozda je u pitanju neki "kvar" kako god...Samo da napomenem neke stvari :

*Menjali smo monitor,u pocetku dok nisam instalirao wind 7 i sredio to nekako,menjan je ram,napajanje,nista.
*Sada sve tera kako treba,radio sam stres test,radio 3d mark,cepa COD black ops na medium,masina stekce kao luda pa kapiram da ima problem sa grafom nema teorije da bi ovo izgurao.Ima li neko bilo kakav predlog ? hvala unapred
 
Vrh