• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem s dzojstikom, analog ne radi kako treba

Jockz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.02.2016.
Poruka
203
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 2400 & Artic Alpine GT 11 rev.2
Motherboard:
Intel DH67BL
RAM:
8GB
VGA & cooler:
RX 470 4GB
HDD:
Seagate Barracuda 500GB / SiliconPower 120GB
PSU:
FSP Aurum GOLD 400W
OS & Browser:
Windows 10 & Chrome
Pozdrav svima, imam problem s dzojstikom, Redragon Saturn G807, kada pomeram levi analog po Y osi pomera mi se osa za desni po X rotaciji, drugacije receno kada pomeram levi analog kao da pomeram desni. Ne znam u cemu je problem, nisam bio koristio dzojstik jedno 2-3 meseca i sada kad sam ga prikljucio ne radi kako treba, probao sam da ga kalibrisem, reinstaliram drajvere, nista.
 

Prilozi

mihajlovich

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.07.2020.
Poruka
184
Rezultat reagovanja
104
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600K 4.10GHz / Arctic Liquid Freezer II 280mm
Motherboard:
Asus Rog Strix Z590-F Gaming Wifi
RAM:
Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz CL16
Display:
Dell Alienware AW2521HF 240Hz
HDD:
Samsung 870 EVO 500GB, Kingston A2000 250GB M.2
Sound:
HyperX Cloud Alpha S Blackout Edition
Case:
Lian-Li PC-011 Dynamic Mini TG black / 6 x Arctic P12 PWM PST
PSU:
Corsair SF750 750W 80+ Platinum
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero / Marvo Scorpion KG901
Internet:
MTS 200/80 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 21H2 / Google Chrome
Other:
Xbox Series S
Pozdrav svima, imam problem s dzojstikom, Redragon Saturn G807, kada pomeram levi analog po Y osi pomera mi se osa za desni po X rotaciji, drugacije receno kada pomeram levi analog kao da pomeram desni. Ne znam u cemu je problem, nisam bio koristio dzojstik jedno 2-3 meseca i sada kad sam ga prikljucio ne radi kako treba, probao sam da ga kalibrisem, reinstaliram drajvere, nista.
Moguce da je usla prasina, ja sam koristio dva kontolera za PS5, jedan koristio svakodnevno, drugi sam ostavio na podu bukvalno i nakupila se prasina unutra i poceo je da driftuje. Ocistio sam ga od prasine i vise nisam imao problem. Ne razumem se u dzojstike iskreno, ali ako ga nisi koristio ovo mi prvo pada na pamet jer sam imao slican problem, mozda gresim.
 

Jockz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.02.2016.
Poruka
203
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 2400 & Artic Alpine GT 11 rev.2
Motherboard:
Intel DH67BL
RAM:
8GB
VGA & cooler:
RX 470 4GB
HDD:
Seagate Barracuda 500GB / SiliconPower 120GB
PSU:
FSP Aurum GOLD 400W
OS & Browser:
Windows 10 & Chrome
Moguce da je usla prasina, ja sam koristio dva kontolera za PS5, jedan koristio svakodnevno, drugi sam ostavio na podu bukvalno i nakupila se prasina unutra i poceo je da driftuje. Ocistio sam ga od prasine i vise nisam imao problem. Ne razumem se u dzojstike iskreno, ali ako ga nisi koristio ovo mi prvo pada na pamet jer sam imao slican problem, mozda gresim.
Pretpostavilo se da je tako, evo tek danas uhvatih malo vremena i otvori cudo, ocistio sam sve lepo, radi. Al' sam izgubio jedno sat ipo dok sam provalio sta je problem.
Ovaj klip mi je pomogao

Ko se odluci na otvaranje ovog dzojstika, bolje da ga baci u kantu da ne gubi i vreme i zivce..
 
Vrh