• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem pri stavljanju graficke

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Danas sam kupio Palit gtx 570 i kada sam je stavljao u kuciste desio se problem. Naime, ne moze da ulegne skroz jer je sa leve strane ispod maticne ono od kucista je udubljeno i zbog toga 30% graficke ne moze da ulegne kako treba. Nisam je mogao zasrafiti i zbog toga sam mislio da ce ispasti ali na kraju nije ispala kada sam uspravno stavio kuciste. Graficka je uspela lepo da ulegne u drugo kuciste. Sada sam instalirao drivere i racunar radi sve kako treba. Da li ima razloga za brigu u buducnosti i da li bi trebalo nesto da menjam ili ako sve radi da ostavim?

Evo slika, ne znam koliko se problem jasno vidi:



 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ako ti grafa nije ušla skroz u pci-e slot, naročito kako vidim viri taj deo sa naponskim pinovima, vadi to što pre nego što pregori.

Preporuka novo kućište, pre svega što udubljeno kućište može napraviti i kratiki spoj na ploči.
 

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sa pinovima je sve ok, to mi je samo ispalo kada sam odvezivao, njih sam namestio kako treba. Na poslednjoj slici ovaj dodnji deo se vidi on nije ulegao skroz do dole

Slika pinova inace:

 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ne ti pinovi već u pci-e slotu na ploči, grafa dobija napajanje i od ploče.

Znači pinovi 1-11.

Nepotpun kontakt će dovesti do pregrevanja, i na kraju će pregoreti.
 

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobio sam adapter uz graficku za napajanje, da li je to mozda ovo? Ako ne uspem da ispravim ono dole, oticu sutra i uzecu novo kuciste...

slike:


 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Na ovo na slici mislim, jer ako dobro vidim grafa nije ušla do kraja? Ovde ti grafa vuče struju iz ploče. Znači jedan deo iz ploče, drugi iz napajanja.
Capture.JPG
 

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da bas tu nije usla do kraja. Probacu da vidim jos sutra u servisu da li se moze nesto resiti, ako ne novo kuciste jer nikako nece da udje do kraja. U starom kucistu bez problema na maticnu seda.
 

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odneo sam u servis, graficka je lepo ulegla sve je zasrafljeno samo ovo kod pinova za dodatno napajanje nisam siguran da li je to to. Oba PCIe su stavljena, da li je dobro?


 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ako dobro vidim dobro je, znači 2 Pci-e konektora od napajanja si utaknuo u grafičku?

Onaj adapter se koristi samo kada napajanje nema Pci-e, kako vidim tvoje ima. Koje je napajanje?
 

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Corsair VS 650
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
Sve je u redu sada. Uzivaj.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

lukadr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.07.2016.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Aha, hvala na pomoci. :thumb:
 
Vrh