• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem OC-a CPU Q8300 na GigaByte EP43T-UD3L maticnoj

insomnichar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2009.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @ 3.4 GHz
Motherboard:
Asus P8P67-M PRO
RAM:
8GB Kingston DDR3 1600Mhz HyperX
VGA & cooler:
AMD Radeon HD 6850,1GB DDR5
Display:
SAMSUNG SyncMaster T220, 22'' Wide
HDD:
WDC WD15EARS, 1.5 TB
Sound:
Logitech X-540 5.1 Sound System
Case:
ThermalTake V3
PSU:
CoolerMaster GX 750W
Optical drives:
LG GH22NS70,Multi 22x,SATA
Mice & keyboard:
Logitech MX518 Gaming Edition & Logitech :-)
Internet:
SBB Cable
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
XBOX 360 Wireless Controller for Windows
Trenutno stvari stoje ovako...
Nabavio sam ovo napajanje: http://www.gigatronshop.com/napajanja/cooler_master_gx_750w_rs-750-acaa-e3-1720
Ponovo sam u bios-u namestio voltaze i sve kako mi je monteboy napisao do detalja.I opet,kada sam restartovao komp posle podesavanja,ugasi se kao i pre sa proslim napajanjem.Prvi put uspe da udje u windows pre nego sto se ugasi.Sledeci put do ucitavanja stigne,a treci put ne moze ni do set up bios-a.I opet lepo clear CMOS.Dalje...probao sam ono sto je ivke76 napisao...premestao memorije u druge slotove,ostavljao samo jedan modul u jednom slotu i nista,opet se gasi.
Izmedju ostalog,malopre sam posao da reinstaliram windows 7.I svi vec znate da treba da se udje u BIOS i u primary boot device-u stavi DVD-Rom.Ja to uradio i posle toga mi se opet komp gasi kao pre...posle nekih 10 sekundi.Vratim ja boot device na default,dakle na "hard disc drive" i restartujem...kad ono opet se ugasi.I onda opet clear CMOS i onda se ne gasi.Dakle,ne mogu ni sistem da reinstaliram...sada definitivno iskljucujem opciju loseg napajanja ili memorije.Definitivno je nesto do maticne ploce ili eventualno procesor reaguje na bilo kakvu promenu opcije u BIOS-u(mada su vrlo male sanse za to,je l'?).
Pomagajte! :( :( :(
 

insomnichar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2009.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @ 3.4 GHz
Motherboard:
Asus P8P67-M PRO
RAM:
8GB Kingston DDR3 1600Mhz HyperX
VGA & cooler:
AMD Radeon HD 6850,1GB DDR5
Display:
SAMSUNG SyncMaster T220, 22'' Wide
HDD:
WDC WD15EARS, 1.5 TB
Sound:
Logitech X-540 5.1 Sound System
Case:
ThermalTake V3
PSU:
CoolerMaster GX 750W
Optical drives:
LG GH22NS70,Multi 22x,SATA
Mice & keyboard:
Logitech MX518 Gaming Edition & Logitech :-)
Internet:
SBB Cable
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
XBOX 360 Wireless Controller for Windows
Ili bi trebao da prijavim reklamaciju tamo gde sam je uzeo?
 

MaliRadojica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.10.2009.
Poruka
73
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D T7200
Motherboard:
Lenovo T60
RAM:
2x 1GB DDR2
VGA & cooler:
Radeon X1400 M
Display:
IPS 15" 1400x1050
HDD:
100GB
Optical drives:
DVD-RW
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win7
Ja bih probao (ako imaš gde):
1) Da stavim na ploču neki procesor sa velikom potrošnjom (Pentium D) i samo ga malo kloknem.
2) Da tvoj procesor probam na drugoj ploči.
Tu nešto povuče veliku struju, pa reaguje zaštita napajanja. Ili je sam CPU, ili naponka jedinica za CPU na ploči.
Probaj još nešto (malo je debilski, ali se dogodilo jednom drugaru): sačekaj 20-tak sekundi, možda ploča krene posle toga, možda treba vremena biosu da se "podesi" sa novim parametrima.
 
Vrh