• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem: Ne prikazuje sliku sve dok ne podigne sistem!

allx01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,
Imam jedan problem, monitor mi ne prikazuje sliku prilikom paljenja racunara, znaci kad upalim racunar nema slike crn ekran ali na monitoru lampica radi. Tek kad se podigne sistem,kad se loguje na desktop, onda prikazuje sliku. Na monitoru je Source>auto,povezan preko hdmi-a,probao sam i sa vga isto se desava. Takodje i prilikom gasenja racunara,cim idem shut down monitor se zacrni i nema sliku uopste. Povezao sam na tv LG FULL HD 32" sve radi normalno i ima slku,sto kod monitora nije slucaj. E sad ovo je model SAMSUNG LED 27" C27F591FDU a graficka je HD-7750. To je sve pocelo od kad sam kupio monitor(pre 6-7meseci), u pocetku nisam ni primecivao, posto mi je brzo podizao sistem preko SSD-a, ali kad sam probao da reinstaliram windows nisam mogao da pristupim BIOS-u itd... Uopste ne mogu da provalim u cemu je problem,ako moze neko da mi kaze sta je problem i kako da resim? Mozda je i do monitora? U garanciji ne pa ako je do njega da ga reklamiram.
Hvala unapred! :D
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Jesi probao sa integrisanom ako je imas ili nekom drugom grafickom ? Ako se problem i tu javi onda je najverovatnije monitor. Takodje pogledaj u podesavanjima monitora ima li sta korisno da moze da pomogne.
 

ShadowStalker

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.02.2014.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Salauka
CPU & cooler:
Intel I5 2400
Motherboard:
Gigabyte P75-D3
RAM:
Kingston 2x4gb 1600 mhz HyperX Genesis
VGA & cooler:
Asus GTX 780 OC
Display:
DELL U2311H
HDD:
Intel 335 240GB SSD i Seagate 3 TB
Sound:
Creative Sound Blaster X-fi Extreme Audio
Case:
Cooler Master
PSU:
Seasonic SS-620GB
Internet:
Domaci :D
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Kod mene npr. povezan je monitor preko Display porta na grafickoj a preko hdmi-ja na televizor i takodje se desava isto ko kod tebe, nemam sliku na monitoru dok ne udje u windows , dok na tv-u imam preko hdmi-ja.Ako je i kod tebe prikljuceno odjednom i na tv i na monitor kao kod mene onda probaj da iskljucis kabl iz tv-a i vidi onda kad restartujes racunar da li ces imati sliku na monitoru.
 

allx01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kod mene npr. povezan je monitor preko Display porta na grafickoj a preko hdmi-ja na televizor i takodje se desava isto ko kod tebe, nemam sliku na monitoru dok ne udje u windows , dok na tv-u imam preko hdmi-ja.Ako je i kod tebe prikljuceno odjednom i na tv i na monitor kao kod mene onda probaj da iskljucis kabl iz tv-a i vidi onda kad restartujes racunar da li ces imati sliku na monitoru.
Nisam povezan sa tv-om samo sa monitorom, ali sam premestao komp i povezivao sa tv-om tamo sve radi ok i daje slike iste sekunde kad se upali. Ne znam sta je problem.. Koji monitor imas ?Kod tebe je mozda problem to da ti je tretira monitor kao sekundarni a tv kao primarni , pa zbog toga moze da napravi prob.
 

allx01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jesi probao sa integrisanom ako je imas ili nekom drugom grafickom ? Ako se problem i tu javi onda je najverovatnije monitor. Takodje pogledaj u podesavanjima monitora ima li sta korisno da moze da pomogne.
Nemam integrisanu,moracu da probam drugu graficku ako nista drugo pa da vidim sta je problem. A u podesavanjima na monitoru nema nista sto bi moglo da pomogne.
 

ShadowStalker

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.02.2014.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Salauka
CPU & cooler:
Intel I5 2400
Motherboard:
Gigabyte P75-D3
RAM:
Kingston 2x4gb 1600 mhz HyperX Genesis
VGA & cooler:
Asus GTX 780 OC
Display:
DELL U2311H
HDD:
Intel 335 240GB SSD i Seagate 3 TB
Sound:
Creative Sound Blaster X-fi Extreme Audio
Case:
Cooler Master
PSU:
Seasonic SS-620GB
Internet:
Domaci :D
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Nisam povezan sa tv-om samo sa monitorom, ali sam premestao komp i povezivao sa tv-om tamo sve radi ok i daje slike iste sekunde kad se upali. Ne znam sta je problem.. Koji monitor imas ?Kod tebe je mozda problem to da ti je tretira monitor kao sekundarni a tv kao primarni , pa zbog toga moze da napravi prob.
Ma ne nego sam mislio da je kod tebe kao kod mene, pa sam zato napisao.Da, ispada da ga prebaci da je sekundaran monitor , a primarni tv i to samo preko Display porta.Jesi probao da promenis sa auto na bas to sto koristis monitor (dvi,vga ili hdmi)?
 

allx01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izgleda da je do graficke,probao sam staru neku radi sve ok. E sad ovu novu sam ocistio od prasine i isto se desava , ne znam al moze jos nesto da se uradi?
 

allx01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma ne nego sam mislio da je kod tebe kao kod mene, pa sam zato napisao.Da, ispada da ga prebaci da je sekundaran monitor , a primarni tv i to samo preko Display porta.Jesi probao da promenis sa auto na bas to sto koristis monitor (dvi,vga ili hdmi)?
Probao sam i to da stavim da kad se pali da odma prepoznaje hdmi. Probao sam sa starom grafickom , radi normalno...izgleda da je neki problem oko graficke.
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Mislim da to u sustini nije nikakav ''problem'', jer znam da na primer kod HD 5450 grafickih kartica treba oko 10 sekundi da prikaze sliku prilikom paljenja i to je kod svake graficke tog modela. Moguce je da jednostavno i 7750 ima tu boljku, ali verovatno nisi primecivao. Nema razloga za paniku dok se ne javi jos neko ko ima iskustvo sa tom grafickom, da potvrdi moju konstataciju. :wave:
 

allx01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2017.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ali na starom monitoru je radila ta graficka dobro i prikazivala sliku,dok nisam povezao na novi monitor. Mislim i graficka nije nova ima vec 4-5 godina. Jednostavno ne mogu svaki put kad hocu da udjem u bios ili kad hocu da reinstaliram windows da povezujem na tv i da se bakcem sa premestanjem. :D mora da postoji neka solucija kako da se resi.
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Ups, onda ja baš nisam najbolje pročitao šta si napisao. :) Odmah sam pomislio da je lampica u pitanju, ali to si vec napisao da radi normalno
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
788
Rezultat reagovanja
1.139
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
Proveri na koliko herca radi, ako ima gaming mod mozda mu povecava iste, a mislim da bios mozes da vidis na 60hz
 
Vrh