• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preporuka za vodeno hladjenje 240mm

ivan73

Newcomer
Učlanjen(a)
10.02.2019.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ekipo
Prije neki dan sam ugradjivao M2 SSD i cistio svoj PC od prasine. Tom prilikom sam primijetio da su mi se polomili plasticni drzaci na ploci za stock kuler za AMD Ryzen 7 2700x. Uspio sam nekako da ih zalijepim super ljepilom i da ponovo sve namontiram. Trenutno se to sve nekeko drzi i temperatura na CPU se krece od 40 do 65 stepeni. Zato sam odlucio da zamijenim stock hladnjak.
Prva opcija mi je da idem na klasicno vazdusno hladjenje i tu mi je izbor pao na jedan od ova dva modela
Noctua NH-D9L Noctua NH-U12S Redux
Na vrhu kucista imam opciju da ubacim i hladnja velicine 120x240mm pa mi je ideja da mozda uzmem vodeno hladjenje za CPU, ali o njima ne znam bas nista, koji su modeli dobri za neku normalnu cijenu i da li bi uopste dobio smanjenje temperature ili smanjenje buke u odnosu na Noctua modele vazdusnog hladjenja.
Svaka pomoc je dobrodosla
 

Zogovac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.09.2020.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
219
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5800X / Arctic Liquid freezer II 360
Motherboard:
MSI MAG B550 Tomahawk
RAM:
Kingston Fury Renegade 32GB 3600mhz cl16
VGA & cooler:
AORUS Radeon™ RX 6800 MASTER 16G
Display:
Gigabyte M27Q
HDD:
Crucial MX500 500GB/ Seagate Barracuda 2TB/ Toshiba P300 500GB
Sound:
Edifier R2000DB/ FX-Audio DAC-X6 MKII/ SteelSeries Arctis 3
Case:
PHANTEKS Eclipse P400A
PSU:
Corsair tx750m 750w
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core - Aqua Tactile/ HyperX Pulsefire Haste
Nemaš potrebe za vodenim hladjenjem. Dosta ovde na forumu predlažu deepcool kulere AG400, AG500, AK400. Pa izaberi koji ti se svidja.
Ja sam koristio ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO. Vrlo moćan kuler, imao sam lepe temperature čak i na r7 5800x.
 
Vrh