• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preporuka za jeftinu miksetu sa pretpojacalom za dva mikrofona?

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Imam dva mikrofona, dinamicki, Behringer XM8500 i kondenzatoskog kineza BM 800. Fantomsko napajanje od bm800 sam prodao, pa sad nešto kontam da uzmem ovakog tipa miksetu; AudioPro | Behringer Xenyx Q502USB mikser
ovi mikrofoni se slabo cuju dok ne upalim turbo boost i sto je zanimljivije na front panelu rade sa manje noisa, nebitno dal je front panel povezan sa xonar dg ili realtek alc 887 integrušom. ono što je idealno mikseta ima fantomsko u sebi za bm800 iako je 15V zvucace bolje nego standardan usb, i ima pretpojacalo, ne znam da li mogu dva mikrofona u isto vreme da se prištekaju...deluje mi solidno, a ako neko zna da li postoji bolji model do 7-8000rsd koliko sam spreman da izdvojim, odlično. :)
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Bilo ko? ko se razume u miksete...
ako ne,
verovatno cu uzeti:
AudioPro | Behringer Xenyx 802 mikser
ne verujem da ce lepo raditi kao dac ali necu znati dok ne probam...
svakako
fina cena za te specifikacije
sad, valjda radi i na hackintoshu....bilo bi super
 
Poslednja izmena:

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Ovaj Xenyx 802 ne izgleda loše, moći ćeš u njega dva mikrofona istovremeno. Ali ako uzmeš ovakav samostalan mikser, onda ćeš opet morati da povežeš njegov analogni izlaz na ulaz tvoje audio kartice, da bi uterao zvuk u kompjuter.

Mislim da ti je mnogo bolja varijanta da kupiš USB audio interfejs sa dva mikrofonska ulaza, i onda ćeš na njemu direktno uraditi konverziju i digitalno ući u računar, što može da rezultuje kvalitetnijim zvukom na računaru. Recimo ovako neka varijanta, to je nešto najjeftinije što sam našao:
AudioPro | Behringer UMC202HD U-Phoria audio interfejs
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Deluje odlično! svakako mi ne trebaju ekvilajzeri i ostale zezancije....
jel znaš možda, ovi out izlazi sa slike, kako se povezuju sa zvučnicima? sa subwoofera mi idu kablovi sa činčevima....verovatno ce mi trebati sa jedne strane činč rca a sa druge 3.5mm mono...?? ili je ista veza kao sa dacom kog imam trenutno...činč na činč/ne deluje mi na slici...
 

Prilozi

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Da bih mogao preciznije da ti odgovorim, moraš da mi daš malo više detalja o zvučnicima, da vidimo gde, šta i kako. Koji model?

Ovaj konektor na izlazu audio interfejsa je TRS 6.35mm, i to je balansirana veza, zbog toga se koristi stereo konektor i za levi i za desni izlaz posebno. Ali bolje pošalji više detalja da proverimo da je sve ok.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
zvucnici su mi Microlab FC330
prva slika s gugla...
Microlab FC330 Powered Speaker System For Sale
iz vufera činčevi idu u dac vezom 2xRCA činč iz vufera za činč u dacu.
da li će mi sada trebati novi kabl? ako je uopšte izvodljivo da koristim interfejs kao audio output izvora sa kompa nevezano za snimanje mikrofonom? npr muzika iz foobara i sl.... da ne koristim i dac... ako je izvodljivo...ako nije ja opet zadovoljan...Da, i za mikrofone treba pretpostavljam dva xlr muška na xlr ženska kabla?
našao sam na amazonu donekle odgovor? Q: How do you connect your computer and speakers to this? What cables are needed?
A: To the computer with the provided usb cable. To speakers, if they are active speakers, directly using a rca connector for the uphoria and whatever you have on your speaker end. If they are passive speakers, you need to connect them to an amplifier and the connect the uphoria to the amp input.????ne znam u koje moji spadaju.google kaže aktivni..Našao sam u audiopro i adapter rca to mono trs 6.5mm ali ne znam dal ce mi odgovarati....a našao sam još bolje:
AudioPro | Klotz AT-CJ0300 adapter kabel
Najverovatnije sutra kupujem. hvala
 
Poslednja izmena:

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Onda sve jasno.

Jeste, izvodljivo je, naravno koristi ovaj interfejs koji kupiš kao audio izlaz sa računara da puštaš muziku i ostalo.

Zvučnike poveži ovim Klotz kablom što si našao, to ti je najbolja varijanta. Proveri kod njih kad budeš verovatno imaju i adaptere 6.35mm na ženski činč, i onda u tom slučaju možeš koristiti svoje postojeće činč-činč kablove. Vidi šta ti se više isplati, u principu je svejedno.

Zvučnici su ti aktivni, u vuferu se nalazi pojačavač koji napaja njega i satelite (levo i desno).

I da, za mikrofone obavezno nabavi XLR kablove, oni su standardno muško-ženski.

I javi kad sve povežeš, nadam se da ćeš biti zadovoljan.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
jel može neko da mi pomogne po kojim radnjama da gledam, bio sam u audiopro u Maksima Gorkog i nemaju ovog Beringera iako je na sajtu pisalo da ga imaju? Druge modele nisam razmatrao jer baš sam ovaj merkao pre dolaska a plus su mi nudili neke mnogo skuplje za koje nisam imao love jelda....tako da, ako neko zna neku drugu radnju gde se prodaje ovaj model.....U audiopro će ga dobiti za 20ak dana tek.... Od poznatijih mađara sa kp jedino fanta nabavlja beringera ali traži 71e + isporuka što mu dodje isto ko u Srbiji a garancija ugarska.
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Dobar izbor! Razmišljao sam se i Focusrite da ti preporučim ali sam izbegao zato što je 2-kanalni malo skuplji. Sad vidim da si uzeo jedno-kanalni, pa verujem da će i to da ti odradi posao :thumb:
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Malo sam razmislio, rekoh dok kupim rca/trs kabl uz dva xlr i skuplji dvokanalni model izašlo bi me dodatno + 5000 din. Za Focusrite verujem da ima bolji out / bolji DAC i ima rca izlaze tako da mi ne trebaju kablovi, koristicu od trenutnog budget fx x3 daca. Što se tiče drugog mikrofona- svakako ih zajedno koristim vrlo retko, a ako bude potrebe koristicu ga ili preko xlr-usb ili xlr-3,5mm kabla kao sekundarni.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Prvi utisci - Odlična kupovina. Glas sa istog mikrofona mi zvuci prirodnije i bolje nego sa integrisane realtek i xonar dg. Kondenzatorski kad se ukljuci fantomsko i pojača nema nikakav šum za razliku od kineskog fantomca kog sam pre koristio koje je bilo smece pa sam prodao. Dinamički Behringer XM8500 zaista dobro zvuči. Direct monitor opcija za playback mikrofona super bez kasnjenja. Out izlaz za zvucnike bolji od fx x3....čini mi se da je izlaz za slusalice malcice losiji, ali je ipak zadovoljavajuć. Prezadovoljan! Za 90ak evra ne može bolje, a x3 otiso pre pola sata novom vlasniku za 45e :D
 
Poslednja izmena:

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Super, baš mi je drago što si zadovoljan!
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Imam jedno pitanje. da li bih ista zeznuo uređaj(Scarlet Solo 2nd gen) ako bih prikačio drugi dinamički majk (uz beringer)kog sam uzeo na instrument liniju focusrite? tj. probao sam već, i radi solidno, jedan mikrofon se doduse malcice slabije cuje od drugog ali to se softverski sredi. bitno mi je zbog back vokala kao i dueta...ili ipak prodati i menjati za solo sa vise inputa... na gubitku jesam ali prezalicu.


edit:čitao sam temu
ali mi nije jasno...

uređaj je pod garancijom....
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Nije uobičajeno i preporučljivo zbog razlike u nivoima signala i impedansama između mikrofonskog i linijskog signala, pa je zato i rezultat koji dobiješ takav kakav jeste.

Ali ako ti radi i zadovoljan si rezultatom, što da ne, svakako nećeš oštetiti uređaj, ako je to ono što te brine.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Prodao sam Scarletta, ni Behringer UMC 202HD mi nije u posedu vise. Presao sam na Audient ID14. U odnosu na navedena dva, ogromna razlika u kvalitetu zvuka. (Burr Brown konverteri i kvalitetnija pretpojacala). na ID control panel mi je trebalo malo vremena da se naviknem ali je odličan sa dosta opcija..iskreno, cini mi se da je zvuk sada kvalitetniji nego li kad sam koristio dakove, fx x6, earmen donald dac....hm...u rangu je sa loxjie D10 kog sam takodje prodao, izgleda da nije sve u Khz i sample ratu, posto ID14 ide do 96Khz 24Bit---....
 
Vrh