• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pravljenje kucista...Osnovni delovi&koncepti.(npr.izbor materijala, obrada materijala,izrada,alati)

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Jel ima neko ideju zasto se boja oljusti kad pokusam nakon farbanja da skinem kolaz papir i kako to prevenirati? posto izgleda jako neuredno... lepak kolaza sam uspeo gumicom skinuti...
 

Prilozi

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.999
Rezultat reagovanja
2.399
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Jel ima neko ideju zasto se boja oljusti kad pokusam nakon farbanja da skinem kolaz papir i kako to prevenirati? posto izgleda jako neuredno... lepak kolaza sam uspeo gumicom skinuti...
Ne kapiram sta si ovde farbao, logo ili psu cover i koji si deo skidao? Ako si pak farbao belo i onda nalepio na to kolaz papir pa farbao okolo crno normalno je da ce lepak skinuti deo bele boje, to se u principu onda ne farba tako, nego, ako je plexi u pitanju, farbas ga sa kontra strane ili koristis beli plexi i farbas samo crne delove, toliko...
 

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
nope,ovo je metalni PSU ...prvo sam belim,pa zalepio kolaz pa crnim....evo ranit cu se :box: sad pravim negativ logoa pa cu videti sta i kako cu
 

Uros11250

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.09.2017.
Poruka
115
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BONITA BANANA 404
CPU & cooler:
AMD X4860K OVERKLOKOVAN NA 4.5 GHZ SA VODENIM
Motherboard:
MSI A78M
RAM:
8 GB KINGSTON HYPERX
VGA & cooler:
AMD R7 260 OC TAKODJE
Display:
LG TV 32 INCH
HDD:
KINGSTON HYPER X 240 GB SSD
Sound:
LOGITECH
Case:
CUSTOM
Mice & keyboard:
JETION BEZICNI KOMPLET
Internet:
VIP BATO 150/20 KB/S
OS & Browser:
WIN 10 PRO PIRATE BAY VERZIJA :)
Other:
ETS NIKOLA TESLA BEOGRAD
Nevezano za temu bas su ti kul papuce XD
 

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ako se dvoumite kako ocistiti tecni metal sa CPU bloka ili IHS,kupite univerzalnu pastu za poliranje(npr. PUROL u srbiji je oko 300din) ,ocisti bez porblema bakarne povrsine,niklovane povrsine,bez ikakvih tragova i fleka od tecnog metala.
 

Doc.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
152
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CHR Mk.2
CPU & cooler:
Intel i5 4690k OC & Arctic Liquid Freezer 240
Motherboard:
MSI Z97 Gaming 5
RAM:
16GB HyperX Beast 2400 OC
VGA & cooler:
MSi Gaming nVidia GTX780
Display:
Asus VX239H & Samsung 940N
HDD:
240GB V300, 1TB WD Blue, 320GB Samsung
Sound:
Kenwood KR-A4040, bookshelf speakers on table, Superlux HD681 headphones
Case:
modded LCpower (MS Cyclops IV in modding process)
PSU:
BeQuiet 530W
Optical drives:
Externi rezač (interni koji se povezuje po potrebi :) )
Mice & keyboard:
Redragon Devarajas RGB mechanical, A4Tech V7 Bloody mouse
Internet:
Slow
OS & Browser:
Win10, Chrome
Ovo je prva i najveca greska koju svi pravite.

Kuciste ne treba da ima nikakav estetski izgleda jer ono je najmanje bitno kako izgleda, ono sto je bitno a to je da ti kuciste ima dobru provetrenost, da ima dosta mesta, da se ne lome kablovi i da se odradi neko skrivanje kablova mada meni ni to ne znaci nista ali ajde radi lakseg odrzavanja je dobro..

Jer dzaba ti lepota kucista ako ti se komponente unutra njega kuvaju i time im skracujes radni vek trajanja.

Da ti kazem to ovako, niti si ti na nekom sajmu pa da sada se boris za neku nagradu a drugari koji ti dodju se samo bude prvi put wow i posle toga nece ni da gledaju u kuciste, ono sto je bitnije je sta imas u kucistu jer sva lepota je dzaba ako ti imas krs hardver.

Najmanje ces da gledas u kuciste i to sto svetli, jel ima providnu stranicu i sve su to nebitne stvari kada se ukljuci igrica i zadubis se u nju.

Ja pored kucista koje svetli ne bih mogo da se koncetrisem na igru jer bi me iritiralo i odvlacilo bi mi paznju sa ekrana a onda bi popizdeo i rastavio bi ga i sve bi mu led diode pocupao, zato i kada kupujem delove gledam koji ne sijaju ako ne mogu da ih izbegnem ili ih softverski iskljucim ili iscupam zice ako ni jedno ne moze onda cvik cangle i presecem ali to trece jos nisam morao da radim. I naravno kada gledam film volim da je u sobi mrak i onda kada bi mi kuciste jos sijala ili izvodilo lajt sou po sobi onda j*bo gledanje filmova kada me ovo dekoncentrise.

Ali dobro to sam ja mada sam primetio da dosta mojih prijatelja koji su ranije tome pridavali sve vise znacaju polako gube interesovanje za tako nesto i pocinju da iskljucuju te diode koje svetle.
Najveća greška koju si napravio je što si pomislio da smo svi isti kao ti. ;)

Hoću da mi je kućište lepo i provetreno. Simple as that.

Radio sam mod kućišta u jednom fazonu, ali kako se planiram uskoro preseliti, nisam ga skroz završio jer ću raditi novi mod koji će mi se više uklopiti uz ostatak setup-a. LED diode? DA. Imam daljinac, mogu da ih ugasim kad hoću (ako već nisu softverski kontrolisane sa matične)

Zar bi radije voleo da voziš nov auto sa običnim čeličnim felnama i balonkama gumama zato što je jeftinije i ružnije, ili sa nekim lepim alu felnama i nešto nižom gumom, što može uzrokovati nešto veće troškove? Je6o ti to čuvanje, služiš autu umesto on tebi..
Isto i za računare. Kupi neko kućište koje se tebi svidja i naguraj komponente i teraj i ostavi entuzijaste na miru da rade ono što ih zanima. Ako greše, naučiće iz greške nešto (valjda) :D

Jel ima neko ideju zasto se boja oljusti kad pokusam nakon farbanja da skinem kolaz papir i kako to prevenirati? posto izgleda jako neuredno... lepak kolaza sam uspeo gumicom skinuti...
Prvo prajmer, 15 minuta sušenja, pa boja prva ruka, 15 minuta sušenja, druga ruka, pa 45 minuta sušenja, najbolje bi bilo još duže, pa tek posle toga lepiš dizajn.. Za neke prostije stvari najbolje da uzmeš krep traku, iscrtaš dizajn, iseckaš skalpelom ili čime već, zatim dve ruke druge boje, i onda skidaš krep traku, lagano i oprezno.. Takodje, bitno je i da nisi u hladnom kad farbaš. Zagreješ sprej, zagreješ materijal koji farbaš, i u toplom farbaš sve.. Nevezano za kompove, radio sam farove drugaru, farbanje na tu neku plastiku završeno za sat vremena sve, krep trakom probao da skinem farbu, ne mrda nimalo. Priprema je 95% posla
Samo lagano i Google is your friend :)

slika.png
 
Vrh