• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebna pomoć oko Ubuntu 11.04 loadera!

neogeo

Banned
Učlanjen(a)
14.05.2009.
Poruka
374
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-11400 & Antec A30
Motherboard:
ASUS Prime B560M-K
RAM:
GSkill 16GB DDR4 3200MHz CL16/CR1T
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 730
HDD:
120GB Patriot SSD, 256GB GeiL SSD, 500GB Toshiba HDD 2.5"/7200
Sound:
Integrisan & Thonet & Vander Kurbis 2.0
Case:
TT Soprano 1000 RS
PSU:
EVGA 600W Modular
OS & Browser:
Manjaro Cinnamon & MS Edge
Formatirao sam redom particije: 256MB /boot (ext2), 4GB swap, 10GB / (ext4), 12GB /home (ext4) i instalirao 11.04 međutim nakon restarta mi izbaci grešku grub rescue> i ne mrda dok ne restartujem i tako u krug.

Ubuntu se nalazi na istom HDDu na kom se nalzi i WIN7 koji je prethodno instaliran (nakon njega Ubuntu)...

Ranije sam instalirao Fedoru koja me pita gde da smesti Grub. Navedem instaler na /boot particiju, nakon završene instalacije i restarta odem u WIN7, tamo pokrenem EasyBCD i navedem ga na /boot particiju Fedore da pokupi Grub i eto rešenja. Sve je radilo besprekorno. Međutim sa Ubuntuom 11.04 to ne radi i nakon bilo kakvog restarta dobijem gore navedenu mogućnost/grešku grub rescue> i čeka da unesem nešto...

Može li mi neko pomoći (HELP)!!!

P.S. Pokušavao sam sve živo što nađoh (otvaranjse Admin ili ti su korisnika, eparacija Gruba na ivaj ili onaj način...) na NETu ali pomoći nema... :(
 
Vrh