• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebna pomoć oko Leadtek TV/FM kartice!

neogeo

Banned
Učlanjen(a)
14.05.2009.
Poruka
374
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-11400 & Antec A30
Motherboard:
ASUS Prime B560M-K
RAM:
GSkill 16GB DDR4 3200MHz CL16/CR1T
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 730
HDD:
120GB Patriot SSD, 256GB GeiL SSD, 500GB Toshiba HDD 2.5"/7200
Sound:
Integrisan & Thonet & Vander Kurbis 2.0
Case:
TT Soprano 1000 RS
PSU:
EVGA 600W Modular
OS & Browser:
Manjaro Cinnamon & MS Edge
Naime, pre neki dan sam uninstallirao drajvere za Leadtek TV2009XP Expert karticu zajedno sa PVR2 aplikacijom. Nakon toga je usledila promena kompletnog hardvera (Intel->AMD). Sistem se, pod win7, uredno podigo i pronašo sve potrebne drajvere (generičke) koje sam ja naknadno preinstalirao originalnim. Apdejtovao sam uredno kompletnu Leadtek aplikaciju preko NETa međutim kada pokrenem PVR2 TV dobijem ovakav ekran sa porukom tvfm.gif. Nemam TV tabelu sa kanalima, zemljama ... FM opcija radi sasvim normalno i vidi mi Tuner regularno dok mi TV opcija ne vidi tjuner uopšte!?!?!?

Ima li neko ideju kako da rešim ovaj problem???

P.S. pod Fedorom , i aplikacijom TV Time, mi ovaj TV tjuner radi savršeno normalno...

thx
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
I ja imam problem sa tv kartom.. Ali vec vidim da niko nece odgovoriti :d

Da ja tebi odgovorim, imao sam slican problem jer sam dobijao slicnu poruku, KM player nije radio, ni gom itd, samo vlc jer on ne zahteva taj neki dll fajl koji je ostecen, nestao ili sta vec. Ako nisi resio problem reinstall win7 je neizbezan :)

E sada moj problem :

U pitanju je Leadtek TV2000Xp global, pre kupovine sam se raspitao i video da radi na win7 x64- tako pise i na sajtu, uglavnom imao sam preporuku.

Sta se sada desava.. pa instalirao sam drajvere sa cd-a koji ide uz kartu i sve lepo povezao, kablovska tv je u pitanju ali jednostavno program se uz error gasi kada skenira kanale.. :mad:

O Config. sam namestio country na Yugoslavia, tv source-Cable, Scan Mode normal itd.

I onda dobijem ovo :

Winfast DTV Application has stopped working

Ne znam sta da radim, nije mi jasno kako slepci ne mogu da napisu dobre drajvere za win7, zasto onda uopste proizvode i prodaju tv karte

Guglao sam i nisam resio problem, reinstalirao drajvere sa prethodnim uklanjanjem revo uninstallerom i skinuo sam drajvere i sa sajta proizvodjaca i nista.

A lepe pare sam dao za tv kartu, 3000din, jer ne bih da uzimam krs tv sa malom dijagonalom, hteo sam da iskoristim ovaj 22'' monitor.

'04 god. sam uzeo konf sa tv kartom koja nijeradila ni 2h za par godina.

I evo sada opet.. a win7 je svez i bez virusa itd.

Ajde ako neko zna resenje neka predlozi nesto.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ja imam problem sa tv kartom.. Ali vec vidim da niko nece odgovoriti :d

Da ja tebi odgovorim, imao sam slican problem jer sam dobijao slicnu poruku, KM player nije radio, ni gom itd, samo vlc jer on ne zahteva taj neki dll fajl koji je ostecen, nestao ili sta vec. Ako nisi resio problem reinstall win7 je neizbezan :)

E sada moj problem :

U pitanju je Leadtek TV2000Xp global, pre kupovine sam se raspitao i video da radi na win7 x64- tako pise i na sajtu, uglavnom imao sam preporuku.

Sta se sada desava.. pa instalirao sam drajvere sa cd-a koji ide uz kartu i sve lepo povezao, kablovska tv je u pitanju ali jednostavno program se uz error gasi kada skenira kanale.. :mad:

O Config. sam namestio country na Yugoslavia, tv source-Cable, Scan Mode normal itd.

I onda dobijem ovo :

Winfast DTV Application has stopped working

Ne znam sta da radim, nije mi jasno kako slepci ne mogu da napisu dobre drajvere za win7, zasto onda uopste proizvode i prodaju tv karte

Guglao sam i nisam resio problem, reinstalirao drajvere sa prethodnim uklanjanjem revo uninstallerom i skinuo sam drajvere i sa sajta proizvodjaca i nista.

A lepe pare sam dao za tv kartu, 3000din, jer ne bih da uzimam krs tv sa malom dijagonalom, hteo sam da iskoristim ovaj 22'' monitor.

'04 god. sam uzeo konf sa tv kartom koja nijeradila ni 2h za par godina.

I evo sada opet.. a win7 je svez i bez virusa itd.

Ajde ako neko zna resenje neka predlozi nesto.
Rešenje ti je da instaliraš neke druge drajvere, ne Leadtek-ove. Probaj da nađeš na internetu.
 
Vrh