• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc u vezi Ryzen Builda!

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L
Pozdrav momci, da vas obavestim pc Sljaka poprilicno dobro. Medjutim imam opet neko pitanje u vezi Air Flowa.
Naime, dodao sam danas 3 front 120mm ventilatora cooler master sickle flow i tokom full loada kuciste se poprilicno zagreje.
Temperature na full load sa zatvorenim kucistem:
CPU 62-65%
GPU 70%
Kada otvorim front ili side panel temperature padnu za nekih 15-20%.
Da li je ovo normalno? Imate li neki savet?
 

Prilozi

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
A koju funkciu si im dodelio? Da ubacuju svez vaduh ili da izbacuju?
 

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
To su prevelike temperature,ja sam mojim ryzijem na 4.0 i matorim hyper 212+ ne prelazim ni u jednoj igrici 56c sa losim air flow kucistem nzxt apollo-o.
Meni je max limit 72c pre nego se ugasi.
Po meni se ryzeni ne greju puno,imam dva intake-a(napred,sa strane) i jedan uz napajanje koji izbacuje vazduh.
Koristim airazore od lc power-a(best buy) ;)
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Kako stoji cpu kuler i zadnji vent?
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Kao prvo ne trebaju ti tri ventilatora koji ce da ubacuju svez vazduh nego vise ventilatora sa zadnje strane koji ce da izbacuju vruc vazduh iz racunara. Predostavljam da jedan vent imas iza kod napajanja, ali uzmi i stvai jos dva na gornju stranu kucista da izvlace vazduh iz kucista. Jer dzaba ti toliko svezeg vazduha u kucistu ako nemas dovoljno ventilatora koji ce vec zagrejan vazduh da izvlace napolje.

Sada vidim da ti uopste ne mozes gore da nakacis ventilatore za izbacivanje vruceg vazduha. Uzeo si mnogo glupo kuciste.

Ljudi naucite da ne uzimate vizuelno vec funkcionalno, jer ***o sve to sto je ono providno i sto sve svetli kao bozicna jelka ali provetrenenost nula.
 

Јован

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruka
1.041
Rezultat reagovanja
113
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 1400 + LC CC-120
Motherboard:
MSI A320 Gaming Pro
RAM:
8GB DDr4 Kingston Predator
VGA & cooler:
XFX RX 470
Display:
Benq 24"
HDD:
Kinston V300 120GB +1TB WD Red
Sound:
Asus Xonar DGX + Superlux HD330
Case:
MS Industrial
PSU:
Seasonic S12 II 620W
Mice & keyboard:
A4 Tech Bloody V7M
Internet:
100/6 Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 x64
Ако може иза процесора да монтира две дванаестице то би му побољшало ситуацију. Или барем неку квалитетнију дванаестицу/четрнаестицу. Када се купује вентиалтор поред буке битна ставка је и проток ваздуха треба и на то обратити пажњу, боље узети неки солидно квалитетан него неки no name вашарско светлећи јер обично имају очајан проток ваздуха.

код Рајзена не може да се вентиалтор кулера за процесор окрене према рамовима ? Вероватно би ти доста поправило ситуацију ако би могла та опција.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Jovane nije to problem, problem je u celoj konfiguraciji i kako je sklopljena.

Prvo, sada sam se vratio da vidim neke slike od ranije kako mu stoji kuler na procesoru i ono je sto mu je ilbb reko ali on nije poslusao pa je samo obrnuo ventilatore a treba ceo kuler da je zarotira za jednu cetvrtinu, da nije kako mu sada stoji da vuce vazduh sa graficke i non stop mu je kroz procesorski ventilator protok vruceg vazduha pa samim time ne moze ni procesor da rashladi kako treba a drugo taj vazduh koji izvuce ventilator ne odlazi iz kucista nego se zadrzava u istome jer ventialtor sa zadnje strane nema dovoljno snage da izvuce svu toplotu a ova tri sada sto ubacuju svez vazduh se samo mesaju sa vec zagrejanim vazduhom u kucistu i ne dobija ama bas nista sa ta tri ventilatora. I trece pozadi koliko vidim moze samo jedan ventilator da stavi i zato kazem mnogo lose kuciste uradjeno.

Ako vec nece da menja kuciste onda bi mu moj savet bio da skine stranicu i da je odnese kod nekoga ko ce mu sa specijalnim burgijama izbusiti rupe na stranicama da moze na istu da nakaci dve dvanestice koje ce da budu montirane za izvlacenje vruceg vazduha.

Naravno ovo ce da utice na vizuelno/estecki izgled stranice i samog kucista ali jer bolje hladnije komponente i duze ce da traju nego estetika i komponente koje se kuvaju i same sebi skracuju radni vek trajanja.

A on sada neka bira.



Evo ovako, ruzno sam iscrtao ali na takav nacin odraditi modifikaciju da gornje rupe da budu u visini graficke da ventilatori odvlace vruc vazduh odmah iz kucista i onda ce ona tri ventilatora sto ubacuju svez vazduh da imaju svrhu.
 
Poslednja izmena:

Јован

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruka
1.041
Rezultat reagovanja
113
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 1400 + LC CC-120
Motherboard:
MSI A320 Gaming Pro
RAM:
8GB DDr4 Kingston Predator
VGA & cooler:
XFX RX 470
Display:
Benq 24"
HDD:
Kinston V300 120GB +1TB WD Red
Sound:
Asus Xonar DGX + Superlux HD330
Case:
MS Industrial
PSU:
Seasonic S12 II 620W
Mice & keyboard:
A4 Tech Bloody V7M
Internet:
100/6 Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 x64
Јасно је то, али колико видим ново кућиште није опција па ето неки предлози да се побољша мало ситуација.
И сам имам кућиште које има места за једну 12ицу па опет нису толике температуре, зато кажем да би му требало позади неки мало бољи вентилатор. Од како сам убацио један напред и један позади ArcitcCooler F12 температуре су доста ниже.

Тек сад видим да је већ кулер постављен да извлачи ваздух. Онда само неки вентилатор позади са бољим протоком.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Vidis kod njega je problem sto mu kuler stoji ovako



A treba da stoji ovako



A to je velika razlika, jer tako kada duva on odmah topao vazduh sprovodi do zadnjeg ventilatora i ovaj ga izbacuje iz kucista. Tako da tu ne igra puno uloga kakav je ventilator nego kakav je protok vazduha u samom kucistu i njegovo kretanje. Za ovaj posao koji njemu treba dovoljan je i fabricki kuler koji je dobio uz kuciste. Naravno skuplji i bolji ventilatori pomazu ali dzaba sve to ako nije dobro rasporedjen odnos, koliko ih ubacuje i koliko ih izbacuje vazduh, za idealno provetreno kuciste su ti dovoljna dva koja ce da ubacuju svez vazduh i tri koja ce da izbacuju topao vazduh, jer bitno je sto pre topao vazduh odstraniti iz kucista a ova dva za ubacivanje svezeg su sasvim dovoljna da hlade komponente.

Jer pogledaj stranu pre videces da njegov kuler stoji kao na prvoj slici ali on ima dva kulera na hladnjaku i samim time bi trebalo da bude jos bolja temperatura tacnije niza na procesoru ali kod njega je obratno.
 

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L
Ако може иза процесора да монтира две дванаестице то би му побољшало ситуацију. Или барем неку квалитетнију дванаестицу/четрнаестицу. Када се купује вентиалтор поред буке битна ставка је и проток ваздуха треба и на то обратити пажњу, боље узети неки солидно квалитетан него неки no name вашарско светлећи јер обично имају очајан проток ваздуха.

код Рајзена не може да се вентиалтор кулера за процесор окрене према рамовима ? Вероватно би ти доста поправило ситуацију ако би могла та опција.
Jovane nije to problem, problem je u celoj konfiguraciji i kako je sklopljena.

Prvo, sada sam se vratio da vidim neke slike od ranije kako mu stoji kuler na procesoru i ono je sto mu je ilbb reko ali on nije poslusao pa je samo obrnuo ventilatore a treba ceo kuler da je zarotira za jednu cetvrtinu, da nije kako mu sada stoji da vuce vazduh sa graficke i non stop mu je kroz procesorski ventilator protok vruceg vazduha pa samim time ne moze ni procesor da rashladi kako treba a drugo taj vazduh koji izvuce ventilator ne odlazi iz kucista nego se zadrzava u istome jer ventialtor sa zadnje strane nema dovoljno snage da izvuce svu toplotu a ova tri sada sto ubacuju svez vazduh se samo mesaju sa vec zagrejanim vazduhom u kucistu i ne dobija ama bas nista sa ta tri ventilatora. I trece pozadi koliko vidim moze samo jedan ventilator da stavi i zato kazem mnogo lose kuciste uradjeno.

Ako vec nece da menja kuciste onda bi mu moj savet bio da skine stranicu i da je odnese kod nekoga ko ce mu sa specijalnim burgijama izbusiti rupe na stranicama da moze na istu da nakaci dve dvanestice koje ce da budu montirane za izvlacenje vruceg vazduha.

Naravno ovo ce da utice na vizuelno/estecki izgled stranice i samog kucista ali jer bolje hladnije komponente i duze ce da traju nego estetika i komponente koje se kuvaju i same sebi skracuju radni vek trajanja.

A on sada neka bira.



Evo ovako, ruzno sam iscrtao ali na takav nacin odraditi modifikaciju da gornje rupe da budu u visini graficke da ventilatori odvlace vruc vazduh odmah iz kucista i onda ce ona tri ventilatora sto ubacuju svez vazduh da imaju svrhu.

Care, nije istina da sam uzeo ovo kuciste zbog estetike, vec posto sam kupovao Paypalom nisam imao u tom trenutku izbora.
Zbog bracketa za montiranje AM4, Nije moguce da se ventilatori okrenu na drugu stranu, sto je sranje.

Takodje, kad mi je pc pod manjim loadom temperature su idealne CPU 36/GPU 30

Evo ti i link
 

Јован

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruka
1.041
Rezultat reagovanja
113
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 1400 + LC CC-120
Motherboard:
MSI A320 Gaming Pro
RAM:
8GB DDr4 Kingston Predator
VGA & cooler:
XFX RX 470
Display:
Benq 24"
HDD:
Kinston V300 120GB +1TB WD Red
Sound:
Asus Xonar DGX + Superlux HD330
Case:
MS Industrial
PSU:
Seasonic S12 II 620W
Mice & keyboard:
A4 Tech Bloody V7M
Internet:
100/6 Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 x64
Да да претпоставио сам да је то код Рајзена проблем, јер сам негде то прочитао. Мада после си писао негде да си окренуо а ја сам погрешно разумео да си лепо поставио.

Ништа онда, узми неки вентилатор позади са бољим air flow-ом и види колико ти та три уопште помажу, шта знам можда довлаче ваздух који се само загреје јер нема шта да га извуче. Поред тога, види са неким софтвером да мало агресивинје раде вентилатори кулера за процесор и тај позади.

Разумем шта хоће Драган да каже, али у овој ситуацији мораж да видиш да побољшаш мало ситуацију са вентилаторима кад је кућиште такво какво је.
 

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L
Да да претпоставио сам да је то код Рајзена проблем, јер сам негде то прочитао. Мада после си писао негде да си окренуо а ја сам погрешно разумео да си лепо поставио.

Ништа онда, узми неки вентилатор позади са бољим air flow-ом и види колико ти та три уопште помажу, шта знам можда довлаче ваздух који се само загреје јер нема шта да га извуче. Поред тога, види са неким софтвером да мало агресивинје раде вентилатори кулера за процесор и тај позади.

Разумем шта хоће Драган да каже, али у овој ситуацији мораж да видиш да побољшаш мало ситуацију са вентилаторима кад је кућиште такво какво је.
Ma videcu mozda uskoro i zamenim kuciste. Mene je prvenstveno bila zelja da uzmem nzxt s340, ali jbg bio sam primoran na ovo.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Care, nije istina da sam uzeo ovo kuciste zbog estetike, vec posto sam kupovao Paypalom nisam imao u tom trenutku izbora.
Zbog bracketa za montiranje AM4, Nije moguce da se ventilatori okrenu na drugu stranu, sto je sranje.

Takodje, kad mi je pc pod manjim loadom temperature su idealne CPU 36/GPU 30

Evo ti i link
Pa zar nije poenta racunara da je pod full load temperatura ok, ali kod tebe nije ok pa onda nema veze kakva je temperatura u idle kada ti pod opterecenjem racunar ne radi kako treba.
 

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L
Pa zar nije poenta racunara da je pod full load temperatura ok, ali kod tebe nije ok pa onda nema veze kakva je temperatura u idle kada ti pod opterecenjem racunar ne radi kako treba.
Pa da, to samo potvrdjuje da treba bolji air flow.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ne to potvrdjuje da nije dovoljno imati pare nego je potrebno i neko znanje. A pre svake kupovine se istrazi svaka komponenta koju kupujes da vidis jel je sve idealno i hoce da radi savrseno jedno sa drugim a ne samo e daj mi to to i to i platis i sklopio si komp.

Pogledaj malo druge i slicne konfiguracije pa pogledaj gde si pogresio, to ako taj kuler nije mogao da se okrece onda si trebao uzeti neki koji je mogao da se namesti kako treba.


Evo kod njega je montirao kako treba, nego mi kazi jesi skinuo sa maticne one plasticne delove pa zavrnuo ove metalne sto si dobio uz cooler ili kako si spojio?

Sada gledam onaj video sto si poslao i lik je po meni pogresno ga povezao, moze i tako ali ima i drugi nacin, proveri ti malo to upustvo sto si dobio i delove koje imas uz njega jer nista tu nije dato bez veze.
 

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L
Ne to potvrdjuje da nije dovoljno imati pare nego je potrebno i neko znanje. A pre svake kupovine se istrazi svaka komponenta koju kupujes da vidis jel je sve idealno i hoce da radi savrseno jedno sa drugim a ne samo e daj mi to to i to i platis i sklopio si komp.

Pogledaj malo druge i slicne konfiguracije pa pogledaj gde si pogresio, to ako taj kuler nije mogao da se okrece onda si trebao uzeti neki koji je mogao da se namesti kako treba.


Evo kod njega je montirao kako treba, nego mi kazi jesi skinuo sa maticne one plasticne delove pa zavrnuo ove metalne sto si dobio uz cooler ili kako si spojio?

Sada gledam onaj video sto si poslao i lik je po meni pogresno ga povezao, moze i tako ali ima i drugi nacin, proveri ti malo to upustvo sto si dobio i delove koje imas uz njega jer nista tu nije dato bez veze.
Covece, ne znam da li je tvoj prvi build bio perfetkan, ali meni je ovo prvi build i srecan sam sto radi.
Ovo je montirano za intel,za am4 je drugacije, nema nikakvog skidanja plasticnih delova nego samo postavis bracket preko njih i zategnes.
Nema nikakvog drugog bracketa, nista drugo nisam dobio.
 

GameSwitch

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2016.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Loader Bot
CPU & cooler:
Ryzen 1600x
Motherboard:
Gigabyte AB350M Gaming 3
RAM:
Corsair Vengeance 16GB 3200 Mhz
VGA & cooler:
Cooler Master Hyper Led Turbo
Display:
Gainward GTX 1070 GLH
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Cooler Master Masterbox 5 Lite
PSU:
Seasonic S12II 620W
Optical drives:
Corsair Hydro
Mice & keyboard:
Cooler Master Masterkeys Lite L
Ne to potvrdjuje da nije dovoljno imati pare nego je potrebno i neko znanje. A pre svake kupovine se istrazi svaka komponenta koju kupujes da vidis jel je sve idealno i hoce da radi savrseno jedno sa drugim a ne samo e daj mi to to i to i platis i sklopio si komp.

Pogledaj malo druge i slicne konfiguracije pa pogledaj gde si pogresio, to ako taj kuler nije mogao da se okrece onda si trebao uzeti neki koji je mogao da se namesti kako treba.


Evo kod njega je montirao kako treba, nego mi kazi jesi skinuo sa maticne one plasticne delove pa zavrnuo ove metalne sto si dobio uz cooler ili kako si spojio?

Sada gledam onaj video sto si poslao i lik je po meni pogresno ga povezao, moze i tako ali ima i drugi nacin, proveri ti malo to upustvo sto si dobio i delove koje imas uz njega jer nista tu nije dato bez veze.

Update: Temperature koje sam gledao u Ryzen Master Utility imaju 20c off set, odradio sam Aida64 test i CPU temp je na 42c
Gigabyte System information pokazuje temperaturu 36-39c CPU.
 
Vrh