• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

POMOĆ U VEZI KUPOVINE MOBILNOG

besantesteras

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.06.2018.
Poruka
194
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MY PC RIG
CPU & cooler:
AMD Ryzen 9 3900X & Cooler Master Liquid ML360R 3x120
Motherboard:
ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO BLACK EDITION
RAM:
2 x 16Gb G.SKILL TRIDENT Z NEO 3600MHZ CL-16 (F4-3600C16D-32GTZNC)
VGA & cooler:
ASUS ROG Strix GeForce® RTX 2080 SUPER™
Display:
ASUS ROG STRIX XG32VQ
HDD:
2 x 1Tb SAMSUNG 970 EVO M.2 NVME SSD & 3 x 480Gb Kingston HyperX Fury RGB & 2x3Tb HDD TOSHIBA P300
Sound:
LOGITECH Z333 2.1
Case:
ASUS TUF GAMING GT501 & ASUS aRGB 140mm
PSU:
ASUS ROG-THOR-850P
Optical drives:
LG SOUNDBAR SL8Y 2.1 & External SONY BLU-RAY WRITER
Mice & keyboard:
LOGITECH G502 Lightspeed & PowerPlay Wireless Charging Pad & REDRAGON K596 VISHNU 24G
Internet:
SBB EON PREMIUM
OS & Browser:
Windows 10 64-bit
Other:
Oculus Quest2 Adv.AiO, Logitech C922S, RODE NT2 USB kit, Logitech G935, LG OLED CX 55, PS4Pro, PSVR
Naime prekjuče mi je puklo staklo (i zaštitno staklo (koje je bilo lošeg kvaliteta i koje sam morao da zamenim jer već bilo naprslo na nekoliko mesta - ali je bilo sve po sistemu: ima vremena za to) i TouchPad staklo na samom uređaju na tri mesta po desnoj ivici ekrana) na mom "main" telefonu Samsung Note 9, i da li uopšte vredi popravka ovog uređaja za koga sam baš prošli mesec završio pretplatu i spremao se za obnovu ugovora (u pitanju je A1 mreža ili bivši VIP), odnosno da li vredi da popravljam i kupujem novo TouchPad staklo i možda još neke delove koji su prilikom pada na beton "crkli" ili jednostavno kupim novi telefon, tj obnovim ugovor sa boljim paketom?
Kvar se ogleda u tome da se na ekranu sve vidi, kao i novonastala svetlo zelena linija po krajnjoj desnoj ivici screen-a (ne ide duž cele ivice već nestaje pri zadnjoj 1/4 donjeg desnog dela ivice ekrana), ne reaguje na dodir ali reaguje u potpunosti na dodir S penom (olovkom);
Koliko bi me iznela popravka samo prednjeg ekrana menjanjem novim ekranom (otprilike) i da li da to radim uopšte? Mobilni me je savršeno služio za sve moje potrebe osim jedine boljke, koju inače imaju svi korisnici, odnosno kratko trajanje baterije (oko 8.00h SoT-a sa jednim punjenjem nekada i manje).
Sada postoji veliki problem što operater u ponudi samo ima obični:
1. Samsung Note 10 sa manjim displejom (5.3"; 5.2") ali po veoma povoljnoj mesečnoj rati "za mene" uz NEONEO MAX paket za samo 40€ mesečno (možda i manje jer u to ulaze i dodaci poput maske, stakla i nekih BT slušalica).
Treća opcija mi je kupovina boljeg uređaja gde su mi u užem izboru sledeći uređaji:
2. Samsung Galaxy Note 20 Ultra
3. Samsung Galaxy S21 Ultra (12Gb RAM, 256Gb interne memorije, plus mogućnost proširenja, a već posedujem SD karticu Samsung EVO U3 od 256Gb koja mi je još uvek u mom Note-u
3. Prelazak na iOs (nikada ga nisam koristio niti sam od onih koji vade telefon na sto, pre sam ta gaming kupovinu, pa nznm koliki bi mi to problem bio pošto su mi svi nalozi na Android platformi (TV LG OLED CX, Dropbox i na PC, usluga Dex-a na PC-u i slično) uz kupovinu nekog premium Apple 11 ili 12 uređaja sa većim displejom, ništa manje od 3.6"

4. Vaš predlog novog mobilnog koji je trenutno u ponudi A1 operatera

Šta da radim, kontam da bi me u najjeftinijoj soluciji zamena stakla koštala oko 150€-200€ (ukoliko pored stakla nije otišao i neki od senzora i sl.) i šta ako se posle toga desi neki novi kvar jer ipak je to poprilično "star" uređaj - bačene pare, uređaj je star 25 meseci...
P. S. Pritom napominjem da imam dosta gadgeta iz Samsung familije, kao što su: Wireless PowerBank 10000mAh, Samsung Galaxy Watch 46mm, Samsung Galaxy Bežični punjač od 15W (čini mi se) - podržava brzo bežično punjenje dva uređaja i sl... Da li je taj običan Samsung Note 10 toliko loš telefon i znatno manji od mog trenutnog jer mi se čini da je displej za 0.1" manji,, ali ima više RAM memorije (8Gb)i msm bolju autonomiju i bolji UI...
Molim za pomoć jer sutra ili prekosutra moram da donesem konačnu odluku (ujutru idem kod čoveka koji u mom gradu popravlja svim radnjama mobilne telefone, servisira i sl.,), jer kada sam kupovao PC prošle godine nisam slušao za CPU, MB, RAM, AND doduše CPU je prejak i služiće, ali sam MB prodao za više od 50% manje nego što je mene koštala i kupio ASUS CROSSHAIR VIII HERO BLACK EDITION, takođe RAM (Corsair Vengance RGB Pro 3600Mhz DDR4 4 x 8Gb) a u toj soluciji u kojoj sam ga ja (******) kupio (za MB koja ne podržava quad channel) nije bio kompatibilan ni sa MB ni sa CPU-om da radi stabilno na 3600Mhz već sam često imao blue screen i pad sistema, pa sam isti takođe prodao za 140€ a platio sam ga mnogo-mnogo više (kupio odmah nakon toga G. SKILL TRIDENT Z NEO 3600MHZ CL-16 2 x 16Gb) i na već ogromnu sumu novca za PC i periferije za isti, koje plaćam na 12 jednakih mesečnih rata, još dao dosta novca iz svog džepa, jer nisam slušao dobronamerne savete ljudi na forumu... Izvinjavam se na dužini posta ali ne bih da kupim glupost koju ću plaćati dve godine ili platim popravku za nešto što posle toga neće isto raditi ili će možda crći neki drugi deo...
Hvala svima na pomoći!!!

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.757
Rezultat reagovanja
9.124
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Pada ti telefon, pada ti sistem...
Kupi super lepak - često čuda čini!


Послато сa Redmi Note 9 помоћу Тапатока
 

besantesteras

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.06.2018.
Poruka
194
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MY PC RIG
CPU & cooler:
AMD Ryzen 9 3900X & Cooler Master Liquid ML360R 3x120
Motherboard:
ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO BLACK EDITION
RAM:
2 x 16Gb G.SKILL TRIDENT Z NEO 3600MHZ CL-16 (F4-3600C16D-32GTZNC)
VGA & cooler:
ASUS ROG Strix GeForce® RTX 2080 SUPER™
Display:
ASUS ROG STRIX XG32VQ
HDD:
2 x 1Tb SAMSUNG 970 EVO M.2 NVME SSD & 3 x 480Gb Kingston HyperX Fury RGB & 2x3Tb HDD TOSHIBA P300
Sound:
LOGITECH Z333 2.1
Case:
ASUS TUF GAMING GT501 & ASUS aRGB 140mm
PSU:
ASUS ROG-THOR-850P
Optical drives:
LG SOUNDBAR SL8Y 2.1 & External SONY BLU-RAY WRITER
Mice & keyboard:
LOGITECH G502 Lightspeed & PowerPlay Wireless Charging Pad & REDRAGON K596 VISHNU 24G
Internet:
SBB EON PREMIUM
OS & Browser:
Windows 10 64-bit
Other:
Oculus Quest2 Adv.AiO, Logitech C922S, RODE NT2 USB kit, Logitech G935, LG OLED CX 55, PS4Pro, PSVR
Pada ti telefon, pada ti sistem...
Kupi super lepak - često čuda čini!


Послато сa Redmi Note 9 помоћу Тапатока
Ne pada više, sada je prav kao strela,

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
 
Vrh