• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko ploce

bezimena1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.07.2020.
Poruka
46
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 3800x
Motherboard:
MSI MPG X570 GAMING PLUS
RAM:
KINGSTON HYPERX Predator 32GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
RTX 2060
Display:
AOC 24G2U BK
HDD:
SAMSUNG SSD 860 EVO 250GB, M.2 2280 i KINGSTON A2000 SSD M.2 2280 1TB
Case:
MS Industrial MS HULK PRO
PSU:
SEASONIC Napajanje FOCUS GX-750
Optical drives:
Win 10 PRO
Gde ste drugari nesto ste se ucutali
Idemo stare ploce za nove menjamo stare ploce za nove :thumb::thumb::thumb::lock:
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Gde ste drugari nesto ste se ucutali
Idemo stare ploce za nove menjamo stare ploce za nove :thumb::thumb::thumb::lock:
Nevezano za ovaj post ali uopsteno glede Tvoje teme:
Za maticnu plocu je 14-15.000 baaas mali budzet, pogotovo za Intel gde su skuplje ploce. Ja sam moju za AMD platio oko 160 evra i to preko Madjara...I ne kajem se. Za Intele treba izdvojiti jos veci novac-da bi dobio iole pristojniju plocu. Drugo-stedis na komponenti na kojoj se NIKAKO ne stedi-na srcu racunara. Zapeo si "moj novac pa moj novac" Jeste OK TVOJ novac ali onda nemoj da dizes uzbunu na Forumu svi su poskakali da Ti pomognu, i svako je izneo informacije kojima raspolaze. Inace-neko drugi napisa-Exinos jeste losiji nego Snapdragon, AMD ima losiju optimizaciju nego Intel, itd. itd. To uopste nisu teorije zavere nego je naprosto TAKO! I dalje-dvje ljudi pise na jednom nalogu jako bad karma. Upale se ljudi odgovaraju misle tvojoj sestri a ono aktivan TI! Ili obrnuto...Jako lose....jako bzvz...
 

Pjanovic

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2009.
Poruka
1.895
Rezultat reagovanja
1.169
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790K w/ Prolimatech Megahalems (2x Arctic P12)
Motherboard:
MSI Z97-G45 GAMING
RAM:
2x 8GB DDR3 1600 MHz Crucial
VGA & cooler:
Nvidia GeForce MSI GAMING X GTX 1070 8GB DDR5
Display:
HP X27i 1440P
HDD:
Samsung 860 EVO 500GB SSD & Western Digital Red 3TB
Sound:
Logitech X-230, Realtek integrated
Case:
Cooler Master HAF 912 Plus
PSU:
Corsair TX650 650W
Optical drives:
LG BH10LS30 BD-RE & LG DH16ABSH DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech Value & A4Tech X-748K
Internet:
SBB cable
OS & Browser:
Windows 10

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba

bezimena1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.07.2020.
Poruka
46
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 3800x
Motherboard:
MSI MPG X570 GAMING PLUS
RAM:
KINGSTON HYPERX Predator 32GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
RTX 2060
Display:
AOC 24G2U BK
HDD:
SAMSUNG SSD 860 EVO 250GB, M.2 2280 i KINGSTON A2000 SSD M.2 2280 1TB
Case:
MS Industrial MS HULK PRO
PSU:
SEASONIC Napajanje FOCUS GX-750
Optical drives:
Win 10 PRO
Nevezano za ovaj post ali uopsteno glede Tvoje teme:
Za maticnu plocu je 14-15.000 baaas mali budzet, pogotovo za Intel gde su skuplje ploce. Ja sam moju za AMD platio oko 160 evra i to preko Madjara...I ne kajem se. Za Intele treba izdvojiti jos veci novac-da bi dobio iole pristojniju plocu. Drugo-stedis na komponenti na kojoj se NIKAKO ne stedi-na srcu racunara. Zapeo si "moj novac pa moj novac" Jeste OK TVOJ novac ali onda nemoj da dizes uzbunu na Forumu svi su poskakali da Ti pomognu, i svako je izneo informacije kojima raspolaze. Inace-neko drugi napisa-Exinos jeste losiji nego Snapdragon, AMD ima losiju optimizaciju nego Intel, itd. itd. To uopste nisu teorije zavere nego je naprosto TAKO! I dalje-dvje ljudi pise na jednom nalogu jako bad karma. Upale se ljudi odgovaraju misle tvojoj sestri a ono aktivan TI! Ili obrnuto...Jako lose....jako bzvz...
Ja nigde nisam pomenuo moji novac moji novac, niti je neko hteo ovde da mi otme novac ili ukrade pa da vicem moj novac moji novac bas smesno,mi nismo digli ceo forum samo smo lepo pitali zasto si tako svatio tvoja stvar, da li ovaj nalog koristim ja ili moja sestra to je ne bitno, ako mislis da se predstavljam kao zensko da bi mi neko pomogo to je tvoja greska da li treba da stavimo i sliku ja i sestra da bi bio zadovoljan i ti i vecina
sto se tice ploce svako kupuje prema svojoj mogucnosti,zasto bi kupovao neku skupu plocu i bacao pare da bi odigrao igricu u 10 dana jednom ili surfovao po netu i youtub, skupe ploce i dobre ploce i procesore kupuju ljidi koji znaju da iskoriste ceo pontecijal te ploce i tog procesora ako razumes ali tesko da ces razumeti ti se vodis onim sto skuplje to bolje i ako ne znam da koristim ja sam faca imam skupu plocu procesor i ja sam glavni, sto bi nas stari rekli em skupo a em i glupo.
Da kupim ovi ploci
ASUS ROG MAXIMUS Z690 HERO
i ovaj procesor
INTEL Core I9-12900KS 3.4GHz
i graficku
RTX 3090Ti
Sta bi ja radeo sa tim racunarom odigrao u 10 dana sat vreme dve tri patrije CS-GO pogledao po netu sta me zanima i na youtube i toliko
Ovaj racunar ili sto si ti reko te skupe ploce su za ljude koj se bave poslovima: dizajnom, rendovanjem, fotosopomi raznim programina i td. Nije to za nas obicne korisnike, ti to neces svatiti nikad patis za time da imas takav racunar da bi se hvalio i bio kao faca to sto ne znas da ga iskoristis u punom kapacitetu e to je zalosno, najgore je kompleks koj bije ljude uvek pate za necim vecim ni sami ne znaju staceim a jos tuznije da iskoriste njegove mogucnosti i pontecijal te ploce i tog racunara.
Da pratis YT i slusas ljude pametne znaobi kako se koristi i za sta se koristi ne bi lupao, imas puno youtubera koj rade bas dugo i znaju samo treba da ih poslusas, ja cu ti dati jedan klip ti ga pogledaj i svatices ali lepo saslusajga da bi razumeo i svatio poentu sta se koristi i kako se koristi i za sta se koristi
Evo ti video saslusaj pocetak i svatices, lepo covek kaze ako ne koristis sve ova ploca nije za tebe
Te ploce sto ja hocu da kupim su za procesore 12100,12400,12600 maksimum, nisu za 12900
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Momci i/ili devojke, smirite malo strasti.

@bezimena1 : Prvi zuti karton, samo zato sto si zelen clan...
 
Vrh