• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoć oko kupovine laptopa, budžet ~90k

Northern

Newcomer
Učlanjen(a)
01.08.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kupujem laptop za fakultet, upisao sam Računarstvo i automatiku. Ima programiranja, tako da ću na tom laptopu podosta vremena provoditi.

Prije svega, neophodno je da garantovano ima dug radni vijek, barem 5+ godina, zatim oko 8GB RAM-a, kontam da mi je to najbolje, kao i pristojan procesor, grafičku i web kameru, ako je moguće. Pošto volim da igram igrice, tipa LoL, WoT, WoW i svašta još što mi dopadne pod ruku, zašto tražim malo jači laptop od prosjeka.

Budžet mi je maksimum 90k dinara, možda koju hiljadu više, ali to je maksimum, naravno može i niže xD

Ovaj sam imao prvi put u vidu (Laptop računari | Acer E5-575G-728Q 15.6"FHD AG | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...), otprilike nešto što tražim, ali mi je drugar rekao da se definitivno može naći isti laptop po pristupačnijom cijeni, ili bolji laptop po toj cijeni.

Svaki savjet je dobro došao! :D
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Ako već planiraš da pogramiraš na njemu, za početak daj prednost modelima od 17"

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.061
Moja konfiguracija
Za početak zaboravi "garantovano dug radni vek od 5+ godina", garancija je 2 godine i nakon toga ti niko ne može obećati još koliko dugo će raditi, nadam se da si svestan toga?

Ovaj je najbolji za te pare:

ITsvet | Lenovo Legion Yoga Y520-15IKBN 80WK006XYA Laptop

I5 quad-core koji je bolji od i7 dual-core i dobra grafa, znatno jača od 940M.
 

Northern

Newcomer
Učlanjen(a)
01.08.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za početak zaboravi "garantovano dug radni vek od 5+ godina", garancija je 2 godine i nakon toga ti niko ne može obećati još koliko dugo će raditi, nadam se da si svestan toga?

Ovaj je najbolji za te pare:

ITsvet | Lenovo Legion Yoga Y520-15IKBN 80WK006XYA Laptop

I5 quad-core koji je bolji od i7 dual-core i dobra grafa, znatno jača od 940M.
Naravno da sam svjestan, samo sam to naglasio jer ne želim nešto jeftino da mi traje godinu-dvije, pa da mi baguje kasnije.
Ovaj mi se jako sviđa, ako imaš još neki prijedlog, ostavi link ovdje!

Ako već planiraš da pogramiraš na njemu, za početak daj prednost modelima od 17"

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Zbog čega? Mislim, zar taj inči imaju neku ulogu u programiranju?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.061
Moja konfiguracija
Nema bolje kupovine od tog Lenova, verujem da ćeš biti sasvim zadovoljan.:)
Jedino kasnije možeš da ubaciš M.2 SSD od 250+GB.
 

uzivkovic97

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.08.2017.
Poruka
89
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Omen 17-an032ng
CPU & cooler:
Intel Core i7-7700HQ
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
nVidia GeForce GTX 1050 ti 4GB GDDR5
HDD:
128GB SSD + 1TB HDD 7.200 rpm
Sound:
BANG & OLUFSEN
Internet:
DSL 100Mbps
OS & Browser:
POP OS
Ako imas mogucnost kupovine u inostranstvu tj. paypal acc ili internet karticu, savetujem ti da bacis pogled ovde Elektronik, Trends & Technik kaufen im Onlineshop von MediaMarkt
Cene su nize nego dole kod nas. Ja uzeo sebi HP Omen 17-an032ng. Treba mi za isto sto i tebi samo sto ja ne studiram IT vec sam krecem polako.
 

Northern

Newcomer
Učlanjen(a)
01.08.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako imas mogucnost kupovine u inostranstvu tj. paypal acc ili internet karticu, savetujem ti da bacis pogled ovde Elektronik, Trends & Technik kaufen im Onlineshop von MediaMarkt
Cene su nize nego dole kod nas. Ja uzeo sebi HP Omen 17-an032ng. Treba mi za isto sto i tebi samo sto ja ne studiram IT vec sam krecem polako.
Nemam sada nažalost :/
Za početak zaboravi "garantovano dug radni vek od 5+ godina", garancija je 2 godine i nakon toga ti niko ne može obećati još koliko dugo će raditi, nadam se da si svestan toga?

Ovaj je najbolji za te pare:

ITsvet | Lenovo Legion Yoga Y520-15IKBN 80WK006XYA Laptop

I5 quad-core koji je bolji od i7 dual-core i dobra grafa, znatno jača od 940M.
Koji bi bio Lenovov, da kažem, "runner-up"? U slučaju da budem maler pa se rasproda dok dođem u NS :D
 
Vrh