• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko edicija sistema

Aleksandar993

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovako,laptop je kupljen sa instaliranim windows 10 home,i to uefi. Instalirao sam novi sistem pre par dana ali mi nije izbacio pri podesavanju da izaberem ediciju nego automatski se instalirao HOME. Pogledao sam u BIOSu, diseblovan je legacy support,i stavljeno je na uefy secure boot. Mozda je u tome stvar,i da jeate,cekam update na win 11,recimo ako je taj problem ako ga prebacim na legacy support ne verujem dal bi dobio uopste azuriranje na win 11. I jos jedan problem imam. Imam AMD Ryzen 3 sa vega3+radeon530 grafickom. Skinem amd adrenalin,instaliram drajver za graficku,sistem mi automatski posle par trenutaka ukljuci windows update,updatuje advanced micro display driver tj vrati ga na staru verziju iz 2020g,i ne mogu vise da udjem u amd adrenalin. Izbacuje mi poruku da moram da azuriram drajver,i tako u krug mi radi. Mozda je isto to problem taj UEFI secure boot. Ko se razume neka mi objasni.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Kod svih novih laptopova je licenca integrisana u BIOS-u. Setup od Windows-a tu licencu automatski prepoznaje i aktivira. Pogledaj ovde kako to zaobići.
 
Vrh