• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc: Asus Xonar + microlab solo VS staro pojacalo+reciver+nove kutije

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Pozdrav svima koji se iole razumete u HIFI :)
Prvi put ulazim u ovaj deo foruma, i odma bolje da lepo pitam nego se pravim pametan mnogo
Naime imam neki kes, pa odlucih da najzad ulozim u zvuk malo
Znaci svrha je da mogu slusati muziku - (rock, vecina mp3, ali skupljam polako i flac format), gledati full hd filmove (za igrice me zabo#$) a da to traje i da se ne moram brinuti u sledecih tipa 10 godina
(od kada imam komp slusam sve na prostim zvucnicima)

E ovako, sta je bolje tj gde uloziti pare:

1. U novu zvucnu tipa Asus Xonar -koja verzija? kako ide ono sa menjanjem olampa?
I neke okej aktivne zvucnike tipa solo 2c (mislim da mi ne treba jace za moju sobicu i potrebe?)

2. Ocistit caletovo staro pojacalo i resiver. Nikola Tesla (unutra "zlatni marej" - tako cale kaze ) model oznake: pojacalo / hifi amplifier ws 310Y i resiver - hifi tuner as 203Y, a uz to uzeti neke pasivne zvucne kutije - dvosistemske za ~80-100e

I, sta je bolje/pametnije?
Napominjem da malo vise naginjem opciji 2, zbog toga sto mogu jednog dana da to smestim u dnevnu sobu i koristim

Hvala svima, izvinite ako sam negde nesto lupio/pogresio - apsolutno nisam u HIFI vodama
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja bi se na tvom mestu odlucio takodje za opciju broj 2.Ti microlab zvucnici su daleko od hi-fi kvalitetne opreme al su zato za "pc zvucnike" jedni od boljih.Samo gledaj da kupis neke dobre kutije za to pojacalo(procunjaj malo po forumima i sajtovima,pitaj iskusne) i imaces fin zvuk.Realno ti ne treba nista jace od toga(posto vidim da ti ne treba 5.1 sistem za filmove i to).Kupis prvo zvucnike a onda posle nekog vremena npr asus xonar ds i boli te uvce;)

ps.Koliko sam nasao to pojacalo je 2 x 20rms sto u kombinaciji sa dobrim zvucnicima i manjom sobom daje prilicno fin-glasan zvuk;)
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
U principu, opcija 2 bi uz neke pristojne zvučnike verovatno bila bolja, ali tom pojačalu je verovatno potreban recap (zamena kondenzatora), možda i potenciometara.
Za ~100e mogu da se kupe sasvim solidni polovni stereo zvučnici, teško je reći šta bi se uklopilo uz to pojačalo, jer to veoma zavisi od tvog ukusa.
Najbolji način je da uzmeš pojačalo pod mišku i da ga odneseš na slušanje sa svim zvučnicima za koje budeš bio zainteresovan, ako je to ikako moguće. Nikako ne bi trebalo da uzimaš zvučnike bez probe.
Ako se radi o manjoj sobi nemoj da uzimaš floorstandere da ti bas ne bi ugušio ostatak spektra i stvorio "boomy" efekat.
Nakon toga posveti se izboru zvučne karte.
Možda bi mogao da potražiš neku polovnu stereo kartu kao što su M-Audio Audiophile 2496 ili E-MU 0404 PCI, tu i tamo nalete po nekoj OK ceni.

Pošto mahom slušaš rock možda bi najbolje odgovarale neke kutije "čvršćeg" zvuka, neki JBL, Infinity možda ... Pada mi na pamet čuveni JBL Control 1 koji nov košta oko 120e (sive boje), a polovni su se nalazili za ~50-60e ... Ali opet je to rizično uzimati bez provere kako će zvučati sa tvojim ampom.
Gledaj da zvučnici budu od 8 oma zbog male snage pojačala.

http://www.musiccentar.com/i-3166/jbl-control-1-par

A možeš i da se konsultuješ sa članom jbl sa foruma da ti eventualno pomogne, on radi sa JBL zvučnicima ...


Bilo bi zanimljivo čuti Cerwin-Vega VE-5M ili VE-8F u toj kombinaciji, samo mislim da ne mogu da se kupe kod nas.:(
Ako ne želiš previše da juriš neke pomalo egzotične zvučne karte Xonar DS uz zamenjeni opamp ti je best-buy varijanta (o tome koji opamp staviti imaš na susednom forumu).
 
Poslednja izmena od urednika:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Vega. Najblize ih ima u Rumunji, a sto se Evrope tice Skandinavske zemlje ih najvise imaju i tamo se najvise i prodaju. U svim ostalim zemljama uglavnom nista ..

BTW kod nas sam cuo da ih ima (koliko-toliko) u Valjevu, ali to niko/retko ko bi da proda.
 
M

Misko78

Guest
Za slušanje muzike u Hi-Fi sistemu je po mom mišljenju najpraktičnije AD converter (možeš da ga uzmeš 150-200€) i da se ne bakćeš sa karticama Xonarima i sl. Lepo veza do kovertera od integruše preko SPDIF_a pa posle u pre-amp ili risiver zavisi šta imaš.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Samo sto je to skupa rabota,jos treba da kupi na to i zvucnike:cool:
 

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
ja imam xonar dx i microlab solo7c od skoro i prezadovoljan sam!!!
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Za slušanje muzike u Hi-Fi sistemu je po mom mišljenju najpraktičnije AD converter (možeš da ga uzmeš 150-200€) i da se ne bakćeš sa karticama Xonarima i sl. Lepo veza do kovertera od integruše preko SPDIF_a pa posle u pre-amp ili risiver zavisi šta imaš.
Da budemo precizniji - DAC (Digital-to-analog converter).

Znam da znas Misko, zbog drugih sam napisao da im pojednostavim pretragu. I slazem se da je najprakticnije resenje.

Za slusanje muzike koristim Foobar2000 -> opticki SPDIF -> DAC -> Amp
Za sve ostalo (default zvucna) Audigy2 -> Logitech G51

Ali ova kombinacija jeste dosta skuplja da se slozi, ja sam imao srece pa sam neke stvari nabavljao vrlo jeftino.
 
M

Misko78

Guest
Da DAC svakako, naveo sam AD baš zbog pretrage pošto dosta proizvođača stavlja AD u ime svojih uređaja.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Zar nije onda jeftinije kupiti neki polovan MD recorder i iskoristiti njegov DAC? Vidjam ih po oglasima za 50-70e, realno on bi mogao i da pazari neki sa neispravnom mehanikom i da ga koristi samo kao DAC. Nedavno sam snimao na MD neku muziku pa sam uzeo od matorog Sony MDS-JE510 i preko optickog kabela ga povezao sa mojom integrushom, mrzelo me je da vucem kabel do pojacala od MD-a pa sam koristio slushke (AKG K 240 DF Studio Monitor). Zvuk je na moje veliko iznanadjenje bio dosta bolji, poshto sam navikao na osrednji zvuk sa integrushe, taj boljitak se osetio i kod high bitrate mp3-a, a da ne pricham kod FLAC-a.

U svakom sluchaju ja sam za opciju 2, bilo sa DAC-om ili bez :wave:
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Ako se radi o manjoj sobi nemoj da uzimaš floorstandere da ti bas ne bi ugušio ostatak spektra i stvorio "boomy" efekat.
Pošto mi je komp isto u maloj sobici (noodi nije naveo tačno ali moja je 13 kvadrata) interesuje me koje su tada opcije a da se ne žrtvuje mnogo bas. Da budem detaljniji: Mene interesuje samo informativno pošto nije u planu skoro, ali kad bude bilo keša, iako sam zadovoljan sa ovim Altecima 621 evo već 6 godina, ne planiram sledeće da budu kompjuterski zvučnici već da pređem na neki entry stereo hifi, 5.1 me ne interesuje.
Iz priče i čitanja znam da se za manju kvadraturu koriste bookshelf zvučnici, da je veća soba lako bi ja :) par nekih podnostojećih, recimo neki jbl i uživancija od svirke ništa bolje mi ne treba. Slušam najviše rock, metal ali i svašta drugo od popularne muzike. Glavna dilema mi je to oko basa, nije da mi je on od najvišeg značaja jer tehno i sličnu muziku uopšte ne slušam ali stekao sam utisak da ga sa bookshelfovima nema uošte dovoljno (kao što govore i za microlab solo serije u odnosu na altec i logy sa subwooferima) i da ako hoćeš i kvalitetan bas treba aktivan sub (što značajno podiže cenu) ili dosta para za baš neki dobar par zvučnika... Može li neko da mi uporedi sa ovim mojim 621 altecom? Recimo konkretno ja bih bio zadovoljan kad bi basa bilo isto kao i na njemu znači ta snaga/dubina ali da bude brži/precizniji znači da ne prdi i ne brunda kao što rade verovatno svi ili većina kompjuterskih. Znači Metallica - One recimo kad prvi put udare bubnjevi da se to čuje moćno kako i treba :), eh tako bih voleo da imam mesta za neke floorstandere da se razmašu ali ništa od toga.
Znači One i uopšte udarci bubnjeva ili kratki sintetički bas udarci u pop muzici sam sasvim zadovoljan i kako Altec odrađuje, međutim problem je nekad u filmovima ili recimo Metallica - Orion dobar primer gde subwoofer dosta tutnji i bruji, pa ni ne mogu na takvim stvarima da pojačavam nešto više kad poželim. Na AKG K77 to već zvuči mnogo bolje. Možda je i do zvučnika, da nisu više kao prvog dana, ne znam, u svakom slučaju šta kažete, mora li sub ili ne? I kolko okvirno treba keša za neki korektan sistem, polovno bih verovatno uzimao jer sam stekao utisak da se može bolje proći nego sa novom konfekcijom.
 
Poslednja izmena:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Za takvu vrstu muzike ti maltene i postoje one podnostojece kutije sa 10" bass drajverom ili vecim. A to sto pricas za bass i uopste te nize frekvencije ponajvise zavisi od same sobe tj. gde ih postavis i gde ti sedis. Naglaseniji bass uglavnom postizes tako sto postavis kutije po coskovima i jos ako sedis odaljeniji od njih - recimo da si ti na skroz drugom kraju sobe, tu bi onda cuo onaj jako nizak bass koji ti bukvalno pri low volume pravi jak pritisak u usima. Mada isto tako bi takvim pozicioniranjem i verovatno izgubio neku drugu, malo visu frekvenciju - mozda onaj da kazemo "udarac" u techno i slicnim pesmama ...zavisi sve od same sobe, kutija, pozicije itd.

Ako dobro postavis podnostojece kutije sa da kazemo barem 10" drajverom subwoofer ti ja apsolutno nepotreban - jer bi recimo lose postavljen subwoofer pravio zapravo i slabiji i losiji (visi) bass od dobre podnostojece kutije koja je dobro pozicionirana. To karakteristicno "brundanje" iz subwoofer kod kompjuterskih zvucnika je tu prisutno zato sto je sve to lose izbalansirano i nema linearan odziv. Dobar subwoofer ili kutija koja je dobro pozicionirana nece tako zvucati.

P.S pusti te "bookshelf" zvucnike. Jel bi neko kupio zvucnik koje ne svira uopste visoke tonove ? -Ne bi. Zasto onda neko ko zeli da slusa muziku kupi zvucnik koji uopste ne svira niske ...
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Pa da ili svi kažu da floorstanderi nisu nikako za male sobe pa sam se vodio time :). A i nije samo to, već i ne mogu da im omogućim da budu odmaknuti od zidova kolko bi verovatno trebalo (mada siguran sam da bi ja bio prezadovoljan zvukom i da ih zabijem skroz u ćoškove :D).
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
13m2 nije uopste malo, ako sam ja mogao da drzim floorstand kutije sa 15" bass drajverima u nekih 15-16m2 i da to dobro zvuci onda znaj da su te price glupost za sobe slicnih velicina - uz naravno adekvatno pozicioniranje. U svakom slucaju sta god budes planirao da uzmes ako imas prilike obavezno poslusaj par pesama na tome. Cena i price se interneta uopste nisu merodavne, veruj mi. Ja sam tako jednom pogresio i sada za sledeci put znam ..

Inace rekao bih odprilike da ako nisi nesto preterano iskusan (kao sto ni ja nisam), da ces dobar Hi-Fi prepoznati tako sto ce te maltene oduseviti na slusanju. Znaci "dobar zvuk" ili "lepo zvuci" nije dovoljno, tek ako osetis nesto vise od toga onda je to prava stvar vredna kupovine.
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Hvala na savetima ;) znače mi, pošto ne da nisam iskusan nego još nisam ni početnik, tek treba da postanem :). Kad budem nešto kupovao, naravno da ću prvo da se konsultujem sa iskusnijima šta od prilike treba gledati u određenom cenovnom rangu pa tek onda sledi slušanje.
Obradovalo me ovo što pišeš da može dobro da zvuči i u manjoj prostroriji, veruj mi sad prvi put tako nešto čitam, do sada sam zamišljao da to ne dolazi u obzir i kao budući izgled sobe video isto ovo kao i sad samo veće police i nešto veći par zvučnika na njima :). Trenutno su dva stalka za cveće u uglovima sobe i na njima 621 sateliti.
Ali sada već razmišljam i o odmicanju i pretumbavanju nameštaja, šta god, bitno je da je izvodljivo :). Samo kad bude para, namestiće se već.
 

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Hvala svima na info :)
Odlucio sam se za stavku 2. znaci pojacalo (u njemu je zlatni martz, to sam proverio) koje cu odneti negde da se sredi, pa u potragu za zvucnicima - tj trazio sam po netu i limundu/kupujem prodajem ali problem je sto ima enormno mnogo ponuda do 100e, a ja apsolutno nista ne razumem, tj idem politikom skuplje bolje :rotf:
Nasao sam neku polovn M-Audio Audiophile 2496 za 45e, videcu da nju uzmem po vasim preporukama :)
Deluje kao bolja kupovina za te pare nego nova Asus Xonar u tom cenovnom rangu(do 50e)
 
Vrh