• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Poljuljana teorija relativiteta

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog


Neutroni, NOT! Neutrini.... moooooožda.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Između ostalog, pogrešno je reći da je on izmislio struju. Ja što sam učio o Tesli je da je on bio pronalazač (ne naučnik) i to je dosta za mene. O Tesli sam čuo više mitova i bajki nego neke "solid" naučne radove. O struji i elektricitetu se znalo odavno, znali su Egipćani, Grci, Luiđi Galvani, Alesandro Volta, B. Franklin, itd.... Tesla je samo iskoristio sve to na najbolji način u to vreme.

"In 1901 Nikola Tesla was one the first to identify "radiant energy." Tesla says that the source of this energy is our Sun. He concluded that the Sun emits small particles, each carrying so small of a charge, that they move with great velocity, exceeding that of light. Tesla further states that these particles are the neutron particles. Tesla believed that these neutron particles were responsible for all radioactive reactions. Radiant matter is in tune with these neutron particles. Radiant matter is simply a re-transmitter of energy from one state to another."

Imao je on dobru pretpostavku, ali je sve pogrešio. Ima energije koja stiže sa sunca u malim "paketima". To mogu biti fotoni, elektroni i protoni nikako neutroni. Ono što može biti brže od svetlosti i dolazi sa sunca su neutrini. Ali neutrini ne nose energiju, imaju jako mali efektivni presek za interakciju sa materijom.
 
Poslednja izmena:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
10 July 1856 – 7 January 1943

Imao je on dobre pretpostavke, ali nije imao para za istraživanje.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
TESLA - NOVAČE! :troll:
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Blago vama ako vidite Teslu kao Novaka.

The Niagara Falls Power Project was an act of pure technological optimism. Americans had dreamed of pressing the Falls into "an honest day's work" since the first pioneer sawmill had been built there in 1725. But schemes for extracting power had never been adequately conceived.

Since his childhood, Tesla himself had dreamed of harnessing the power of the great natural wonder. And in late 1893, his dream became a reality, when Westinghouse was awarded the contract to create the powerhouse.

The contract came as a result of a failed competition spearheaded by the international Niagara Falls Commission. The commission, charged with planning the power project, had solicited proposals from experts around the world only to reject them all. The schemes ranged from a system using pneumatic pressure to one requiring ropes, springs and pulleys. And there were proposals to transmit DC electricity, one endorsed by Edison. At the head of the commission was Lord Kelvin, the famous British physicist, who had been as opposed to alternating current as Edison until he attended the Chicago Exposition. Now, a strong convert to AC, Kelvin and his commission asked Westinghouse to use alternating current to harness the power of the falls.

The construction period was traumatic for engineers, mechanics and workers, but it weighed most heavily on investors. Project backers included several of the wealthiest men in America and Europe, including: J. P. Morgan, John Jacob Astor, Lord Rothschild, and W. K. Vanderbilt. After a five-year nightmare of doubt and financial crises, the project approached completion. Tesla had not doubted the results for a moment. The investors, however, were not at all sure the system would work. While the machines were running smoothly in Tesla's three-dimensional imagination, they were still unproved and expensive.

But the worries were unwarranted. When the switch was thrown, the first power reached Buffalo at midnight, November 16, 1896. The Niagara Falls Gazette reported that day, "The turning of a switch in the big powerhouse at Niagara completed a circuit which caused the Niagara River to flow uphill." The first one thousand horsepower of electricity surging to Buffalo was claimed by the street railway company, but already the local power company had orders from residents for five thousand more. Within a few years the number of generators at Niagara Falls reached the planned ten, and power lines were electrifying New York City. Broadway was ablaze with lights; the elevated, street railways, and subway system rumbled; and even the Edison systems converted to alternating current.

But there were complications. Both the Westinghouse and General Electric corporations were morally and financially drained by the War of the Currents. Years of litigation, the absorption of Edison's company and others by professional managers at GE, and the financial teetering of Westinghouse all contributed to a takeover. This was the era of the Robber Barons, and one of the biggest was ready to make his move. J. P. Morgan, hoping to bring all U.S. hydroelectric power under his control, proceeded to manipulate stock market forces with the intention of starving out Westinghouse and buying the Tesla patents. Thanks in part to Tesla, this did not happen.

Westinghouse called on the inventor, pleading for an escape from the initial contract that gave Tesla generous royalties. In a magnanimous and history-making gesture, Tesla said he tore up the contract. He was, after all, grateful to the one man who had believed in his invention. And he was convinced that greater inventions lay ahead. The Westinghouse Electric Company was saved for future triumphs. Tesla, although sharing the glory, was left forever afterward in recurring financial difficulties.
Da Tesla nije pocepao ovaj ugovor, sada bi bio bogatiji od svih ljudi na planeti zajedno.
:rule:

Koga interesuje Tesla, može da pogleda ovde.
http://www.pbs.org/tesla/ll/index.html
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Diabolique je napisao(la):
E u tome je i problem. Da smo o Tesli učili malo više kada smo bili mali, ne bi imalo potrebe da ga sada pominjemo. Pošto velika većina stanovništva samo zna da je tesla izmislio "struju", otuda i toliko pisanje o njemu.
Sve što sam o Tesli učio kao klinac i kako sam ga doživljavao je ostalo isto i kada sad čitam o njemu. Mislim da je to sve stvar interesovanja...


btw Teslu očigledno nije zanimao novac previše, a sa druge strane isti ga je sprečio da nastavi da istražuje. Ironija zar ne? :)


Offtopic:

Blago vama ako vidite Teslu kao Novaka.
A po čemu je različit hype i naduvavanje priče između Novaka i Tesle? Mi to tome pričamo, ne znam koje drugo poređenje ti vidiš...

I jedan i drugi su (bili) očigledno odlični u svom "zanatu", ali se i o jednom i o drugom pumpaju priče, izmišljaju anegdote i sl... Mi o tome pričamo, a meni lično je muka kada se potencira na nečemu previše i kada nije spontano već na silu...

:wave:
 
Poslednja izmena:

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
A po čemu je različit hype i naduvavanje priče između Novaka i Tesle?
Pa recimo da je razlika u tome da je Tesla dovoljno ucinio za svet (i ucinio bi jos mnogo vise da je bilo vise volje i sluha...i kinte :D),da mogu samo svi kolektivno da mu se sagnu umesto sto se sprdaju sa njim.

A Novak Djokovic je dobar teniser koji se preselio u Monte Karlo jer mu je tamo porez manji....:rolleyes::d
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pa recimo da je razlika u tome da je Tesla dovoljno ucinio za svet (i ucinio bi jos mnogo vise da je bilo vise volje i sluha...i kinte :D),da mogu samo svi kolektivno da mu se sagnu umesto sto se sprdaju sa njim.

A Novak Djokovic je dobar teniser koji se preselio u Monte Karlo jer mu je tamo porez manji....:rolleyes::d
Ti pričaš o dostignućima i zaslugama. Ja pričam o količini hypa, izmišljenim i napumpanim pričama, pozornosti i sl i ostalim stvarima koje me nerviraju. Bitna razlika ;)

P.S. Naravno da je Tesla u svakom pogledu bio i biće bitniji za čovečanstvo, ali mi je muka od netačnih, neproverenih i sl informacija i uzdizanja koje se non stop plasiraju u javnosti... Kroz našu istoriju nam je glave došla neopravdana prepotentnost, gordost i sl... Nismo skromni i ne znamo da se ponašamo, a samim tim i na pravi način plasiramo informaciju. Ili ja to jedini vidim... Pa sa tim u vezi Novak i Nikola su mi slični, ne njihovom krivicom naravno ;)

:wave:
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Offtopic:

A po čemu je različit hype i naduvavanje priče između Novaka i Tesle? Mi to tome pričamo, ne znam koje drugo poređenje ti vidiš...

I jedan i drugi su (bili) očigledno odlični u svom "zanatu", ali se i o jednom i o drugom pumpaju priče, izmišljaju anegdote i sl... Mi o tome pričamo, a meni lično je muka kada se potencira na nečemu previše i kada nije spontano već na silu...

:wave:

Offtopic:

Novak jeste majstor u tom zanatu, ali od tog zanata nema koristi ostalo čovečanstvo, već isključivo on.
Tesla je bio majstor u svom zanatu, ali od toga je celo čovečansto videlo korist.

Možemo i da kažemo da od Đokovića ima korist celo čovečanstvo u smislu zabave. Ali ta korist je jednaka kao i korist od najboljeg gladijatora za vreme Rima ili njbolje dvorske lude. Bitno je narodu dati hleba i igara.

Ovime ne želim da spuštam Novakove vrednosti, on je majstor svog zanata.

Hype o Đokoviću su napravili isti oni koji do juče ne da nisu gledali tenis, nego nisu znali šta je tenis. Danas u Srbiji svako gleda tenis i možemo reći da je Đoković stvorio Hype oko tenisa u Srbiji.

Sa druge strane Hype oko Tesle je opravdan, čovek je zadužio celo čovečanstvo.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Diabolique

Pogledaj post 36.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ti pričaš o dostignućima i zaslugama. Ja pričam o količini hypa, izmišljenim i napumpanim pričama, pozornosti i sl i ostalim stvarima koje me nerviraju. Bitna razlika ;)
Možda je bilo ukupno desetak vesti u novinama i "novinama" za poslednjih nekoliko meseci.

Za Novaka sam pre par meseci sam našao za samo 12 sati oko 15 vesti samo na mondo.rs.

Hteo bih da kažem da Hype koji je zaslužio nije dovoljan koliki bi trebao da bude.
 
Poslednja izmena:

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa recimo da je razlika u tome da je Tesla dovoljno ucinio za svet (i ucinio bi jos mnogo vise da je bilo vise volje i sluha...i kinte :D),da mogu samo svi kolektivno da mu se sagnu umesto sto se sprdaju sa njim.

A Novak Djokovic je dobar teniser koji se preselio u Monte Karlo jer mu je tamo porez manji....:rolleyes::d
Nemoj tako, niko ne želi da se sprda sa njim.

Offtopic:

Što se tiče Tesle i Novaka, ima tu i nekih sličnosti: obojica su legende svog zanata, obojicom se ponosio i ponosi srpski narod (čak i hrvatski - da, i Đokovića su počeli da svojataju), obojica ublažavaju strašnu svakodnevicu sa kojom se suočavamo i sa kojom su se naši preci suočavali.
A Nole nije samo zbog poreza u Monte Karlu, i zbog treninga i hype-a (ovde ga ne bi ostavljali na miru).
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Možda je bilo ukupno desetak vesti u novinama i "novinama" za poslednjih nekoliko meseci.

Za Novaka sam pre par meseci sam našao za samo 12 sati oko 15 vesti samo na mondo.rs.

Hteo bih da kažem da Hype koji je zaslužio nije dovoljan koliki bi trebao da bude.
Novakov hype traje poslednjih 5-6 godina, a nije ni izbliza velik kao hype o Tesli poslednjih 20 godina... Manje više hype. Lažne priče, anegdote, izmišljotine. btw jel se sećaš stripa "Generacija Tesla"?
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Sve je poćelo od ovoga.
Aaaaaaaaaaaaaa ovih dana više čujem za Teslu nego ceo život što sam mu čuo ime.. I svi se odmah hvataju za Teslu, Milutin Milanković je na primer totalno nebitan.... Iskreno, još par fora i Tesla mi ide na Novak Đoković listu :D

Povlačim se iz dalje diskuseje na ovu temu.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Sve je poćelo od ovoga. Povlačim se iz dalje diskuseje na ovu temu.
Pa jeste sve počelo od toga, ali... Steamroller je ovih dana čuo više nego inače o Tesli. Kod mene je ta "amplituda hype-a" oko Tesle veoma konstantna bila poslednjih 20 god ;) Kada nije bilo interneta, ja sam mnogo više čitao sa papira, a na tim knjigama i magazinima sam se načitao takvih ******ština da bi im "Treće oko" pozavidelo :D To što se vi sada oslanjate na vesti sa interneta je nešto drugo, ja o Tesli čitam konstantno već 20 god, samo se vrsta medija promenila, ista je priča...


Povlačiš se iz diskusije jer si ti pisao post 37 i loše protumačio moje reči od postova pre toga, dok sam ja već napisao post 36 kojim sam ti demantovao post 37. Ali to je zato jer kod kuće imam vrempelov pa sam video šta si napisao, otišao par minuta u budućnost i video šta si napisao, a onda se vratio u prošlost i odgovorio... Inače, Tesla moj čukundeda, mi je ostavio vremeplov kao nasleđe. Naravno, ostavi ga je upravo meni jer je znao da ću se ja roditi jer je imao vremeplov...


Ovo iznad je naravno naučno-fantastična priča zasnovana na početnoj činjenici. Početnja činjenica, ili bolje rečeno aksioma, nam govori da sam ti ja odgovorio na post pre nego što si ti isti napisao. Ako pogledaš oba posta shvatićeš da je aksioma neoboriva, a onda je na osnovu te aksiome izmišljen uređaj, odnosno vremeplov u ovom slučaju, isto neoboriv jer je aksioma neoboriva, a za vremeplpvom i ostatak priče o mom srdstvu sa Teslom. E upravo takvih priča o Tesli je najviše. Neke su dosta dobro upakovane, a neke prozirne kao moja, ali je koncept identičan
Uzdizan je Tesla u nebo do maksimuma od strane naše javnosti, a kada je trebala da mu se ukaže pomoć države, nigde nikoga bilo nije. Dakle, sve te priče proističu iz griže savesti, a hype, lažne anegdote, lažni patenti i događaji mi se gade. Čovek je više bio pronalazač, a manje naučnik i to je činjenica.
Da se na kraju totalno razumemo. Ne gadi mi se Tesla, štaviše, gadi mi se sav taj hype, pa otud i poređenje sa Đokovićem. To što je par vas shvatilo da mi poredimo Đokovićeva i Teslina dostignuća je isključivo vaš problem ;) Ipak, nije mi teško da detaljno objasnim šta o svemu mislim i šta sam tačno mislio, pa otud i ovoliko pisanja. Ja recimo od diskusije nikada ne bežim.

:wave:
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Sve je poćelo od ovoga.



Povlačim se iz dalje diskuseje na ovu temu.
Nisi morao praviti PUBLIC ANNOUNCMENT. :troll:

Da se vratimo na temu. :)

10 July 1856 – 7 January 1943

Imao je on dobre pretpostavke, ali nije imao para za istraživanje.
Nije imao para zato što ga nisu finansirali. Njegove teorije nisu bile dokazane na papiru i niko mu nije "verovao na reč". Imao je brilijantne ideje, ali pitanje je šta se stvarno moglo ostvariti od svih tih brilijantnih ideja tada, a i sada.


Ma šalim se brate!

Inače, ja sumnjam da su Ameri u tajnosti razvijali neke Tesline ideje (recimo metodu za veštačko izazivanje zemljotresa) i da će se u budućnosti to razotkriti.
To je opet samo jedna od Teslinih ideja. Posle su te ideje dokazali geofizičari, da je to "moguće" izvesti. Talasi putuju kroz Zemljinu koru i prelamaju se, bla bla bla.... Da li je neko istraživao/razvio, ne znamo.

Poenta priče (ili ne) je da otkad su se javili iz CERN-a sa novim česticama, Tesla je na svakoj naslovnoj strani.
 
Poslednja izmena:

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Nije imao para zato što ga nisu finansirali. Njegove teorije nisu bile dokazane na papiru i niko mu nije "verovao na reč". Imao je brilijantne ideje, ali pitanje je šta se stvarno moglo ostvariti od svih tih brilijantnih ideja tada, a i sada...
Gledao sam na StudioB pre neku godinu:
Tesla je pred II svetski rat došao u Srbiju, bio je "primljen" u tadašnju Akademiju nauka.
Već se znalo za nemačku pretnju tako da je to bila neizbežna tema u tadašnjim razgovorima.
On je predložio da ga isfinansiraju da napravi "nevidljivi" štit oko zemlje.
Kada su ga pitali kako to misli i kako bi to radilo, odgovorio je da ništa od metala (tenk, avion, bilo šta) kada bi ušlo u "zaštićenu liniju" ne bi je prošlo - istopilo bi se.
Kada su to čuli, "akademici" su se "po podu povaljali od smeha" i lepo ga omalovažili. Posle su mu iza leđa pričali da je "klasična dileja".
Koliko je meni poznato, to je bio poslednji put kada je on boravio u Srbiji.

Takođe, ako ne znate, možete pogledati (ima onih naučnih "serija" na engleskom, po netu) o podmornici u Filadelfiji (za vreme rata, kada su nemci vladali atlantikom), o tornju koji je on sam srušio zarad "bezbednosti sveta" i ko zna čemu sve još.

Mnoge stvari koje je on znao ili otkrio, ja sam duboko ubeđen da je on to sve "zaboravio" i sakrio svako trag, da ne bi takva moć (snaga, zovite kako oćete), tada pa i sada neshvatljiva, pala u ruke novih diktatora...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Mnoge stvari koje je on znao ili otkrio, ja sam duboko ubeđen da je on to sve "zaboravio" i sakrio svako trag, da ne bi takva moć (snaga, zovite kako oćete), tada pa i sada neshvatljiva, pala u ruke novih diktatora...
Ja sam isto "čuo" da je on kastrirao sebe da ga potreba za sexom ne ometa u radu. Tu bajku da je on imao papire za "ultimate war machine" ali nije hteo da padnu u pogrešne ruke je ona koju sam čuo najviše puta. Meni te priče "I can do that, but i dont wanna" ne piju vode. To može i danas raditi svaki naučnik i pronalazač. Ja na primer nisam ubeđen da nas je on poštedeo njegove "nauke". Ali opet nisam bio tamo, ne znam kako se sve tačno odigralo, da li je Tesla stvarno u Rusiji pokosio pola šume sa njegovim super oružljem ili je to stvarno bio samo običan meteor (opcija B je mnogo verovatnija). Ono što znamo da od tih mnogih njegovih nacrta puno nikad nije realizovano ni dan danas. Neki tvrde da je on bio toliki genije da ga ni dan danas ne mogu shvatiti (ili samo ne postoje detaljna uputstva), a ima i ona druga strana priče da su neki njegovi nacrti jednostavno bili pogrešni.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li je Tesla stvarno u Rusiji pokosio pola šume sa njegovim super oružljem ili je to stvarno bio samo običan meteor (opcija B je mnogo verovatnija)
Opcija B 100%. Dokazano - u sredini područja zahvaćenog eksplozijom meteora ili komete je ostalo nekoliko drveca da stoji uspravno a okolo su stabla bila koncenticno polozena.

Inače, slažem se sa Diabolique-om, priče o Tesli nikad dosta.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
mene interesuje, hocemo li mi uskoro napraviti neki vremeplov? ja bih trebao da se vratim malo unazad, zaboravio sam neke stvari da odradim :rotf:
:troll:
salu na stranu, za neutrine se znalo i ranije ali nisu bili potvrdjeni. Sad kad su potvrdjeni, koliko ce to da utice na svet i nauku oko nas?
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
Opcija B 100%. Dokazano - u sredini područja zahvaćenog eksplozijom meteora ili komete je ostalo nekoliko drveca da stoji uspravno a okolo su stabla bila koncenticno polozena.

Inače, slažem se sa Diabolique-om, priče o Tesli nikad dosta.
odakle ti to da je dokazano da je meteor ? bas suprotno .... to je jedna od glupljih teorija za taj fenomen

procitao sam vecinu postova u ovoj temi ... i vecini bi savetovao da pre nego sto pokusaju da zvuce obavesteno i nacitano, prvo to i urade .... jer ovo ovde vise lici na nasu skupstinu
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
odakle ti to da je dokazano da je meteor ? bas suprotno .... to je jedna od glupljih teorija za taj fenomen

procitao sam vecinu postova u ovoj temi ... i vecini bi savetovao da pre nego sto pokusaju da zvuce obavesteno i nacitano, prvo to i urade .... jer ovo ovde vise lici na nasu skupstinu
To što je neko načitan, ne znači da je u pravu, naročito ako čita pogrešne stvari. Eto Tesla je spominjao neutrone i debelo je pogrešio. Uostalom gde su dokazi da to nije bio meteor?

Postoji odprilike 1000 publikacija na temu Tunguske eksplozije i mogu reći da se Teslin toranj spominje u jako malo njih (jedan rad?). 1000 ljudi je pisalo i potvrdili su ostake meteorita. A Teslin toranj je "bankrotirao" 1905te a Tunguska eksplozija je bila 1908me.


mene interesuje, hocemo li mi uskoro napraviti neki vremeplov? ja bih trebao da se vratim malo unazad, zaboravio sam neke stvari da odradim :rotf:
:troll:
salu na stranu, za neutrine se znalo i ranije ali nisu bili potvrdjeni. Sad kad su potvrdjeni, koliko ce to da utice na svet i nauku oko nas?
Naravno mediji ne bi bilo mediji kad ne bi tako nahujkali stvari. :D
Jeste, oni su dobili rezultate da su neutrini obavili put 60ns brže od svetla, ali nemaju pojma šta to znači. Moguće da im je samo greška u "softveru". :D Čestice u subatomskom svetu su jako zaj3b4ne, imaju masu, naelektrisanje, moment impulsa, magnetni i električni momenat jezgra, spin, bla bla bla ko zna kako su te čestice i sa čime reagovale... Oni puštaju neutrine već 3 godine i od odprilike 16000 pokušaja su izvukli da neutrini u proseku obave put brže za 60ns od očekivanog (brzina svetlosti), tako da to nije ništa novo.

Ne, ovo nisam kopirao sa wikipedije. :p
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh