• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pitanje oko prava kupaca

Sejk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 15" Retina mid 2012
CPU & cooler:
i5 4460 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
Hynix 4 x 4GB DDR3 1600MHz
VGA & cooler:
MSI RX 470 4GB 256bit Gaming X
Display:
Philips 243v 24" FHD IPS
HDD:
256GB SSD / 1TB HDD
Case:
MS Industrial FIGHTER 3 Window
PSU:
Cooler Master MWE 500 White
Mice & keyboard:
Logitech M590 & K380
OS & Browser:
Windows 10 x64 + Chrome
U cetvrtak(24.10.2013) sam na kupujemprodajem sajtu narucio jedan predmet vrednosti 3200din, prodavac mi je uredno isto vece odgovorio na poruku i rekao da ce predmet biti poslat postexpressom na moju adresu i nacin placanja pouzecem, od tad se prodavac ne javlja a meni nista nije stiglo, nije ni u postu stiglo, ja sam mu svaki dan(sem subote i nedelje) slao poruku sa pitanjem da li je uopste poslao a on mi nije odgovarao, sad sam mu poslao poruku da ne zelim da kupim od njega....


e sad mene zanima, ako mi npr predmet stigne sutra ujutru, da li ja moram da ga preuzmem ili jednostavno kazem postaru kulturno da ne zelim da preuzmem predmet i da platim troskove slanja i da ga vrate posaljiocu ili moram da uzmem predmet i dam pare postaru pa da se kasnije koljem sa ovim likom da mu vratim nekako predmet(mada ne vidim da u ovom slucaju imam ikakvih sansi za povracaj jer sam pare dao postaru i dovidjenja)
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ne moras da preuzmes paket niti da platis postarinu..
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Upravo to sto ti je warmaster rekao, ne moras uopste da preuzmes posiljku, tj. nemas nikakvu pravnu obavezu da preuzmes bilo koju posiljku slicnog tipa bez obzira na to ko salje. Bilo bi malo bezveze sa tvoje strane da te je on kao prodavac ispostovao i poslao ti sve uredno i u dogovorenom roku, a ti ga ispalis i ne preuzmes paket. Da se on bar javio i rekao ti da je zakasnio sa slanjem mozda bi i bilo ok, ali ovako cim se ne javlja ne moras uopste da se cimas oko toga pa neka on plati kurira u oba smera jer je neozbiljan. Jedino moze da te zezne i da ti da negativnu ocenu na kp sto ce svakako cesto uticati na tvoje dalje kupovine/prodaje. Npr. ja radi svoje sigurnosti ne saljem pouzecem kupcima koji imaju negativne ocene, vec samo nakon uplate na racun ili licno preuzimanje.

Ovakav slobodan pristup je sa druge strane i cesto negativan, npr. samo u poslednjih dva meseca smo imali nekoliko slucajeva da pojedini bahati kupci naruce neku skupu robu preko webshop-a i onda ne preuzmu paket pa se isti vrati u shop i mi platimo duplo kurira. Za sitnije stvari to i nije toliko problem, ali nedavno se u shop vratio TV od 60" koji je specijalno narucen za kupca, a dupla dostava za takve masivne stvari cesto premasi i kompletnu zaradu na tom artiklu. Napominjem da su kupci bili maksimalno ispostovani, kao i da je sve poslato i isporuceno u dogovorenom roku.
 

Sejk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 15" Retina mid 2012
CPU & cooler:
i5 4460 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
Hynix 4 x 4GB DDR3 1600MHz
VGA & cooler:
MSI RX 470 4GB 256bit Gaming X
Display:
Philips 243v 24" FHD IPS
HDD:
256GB SSD / 1TB HDD
Case:
MS Industrial FIGHTER 3 Window
PSU:
Cooler Master MWE 500 White
Mice & keyboard:
Logitech M590 & K380
OS & Browser:
Windows 10 x64 + Chrome
Hvala na odgovorima, sinoc sam mu rekao da nije u redu od njega sto se ne javlja i da ako vec nije poslao ne mora ni da salje a ako je poslao videcemo sta cemo, i odmah mi se javio, kaze smrtni slucaj pa nije imao vremena, e sad ko sam ja tu da sudim da li je istina ili nije, necu da gresim dusu ali sam otkazao porudzbinu, uzecu od drugog prodavca

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Vrh