• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pitanja za SSD

igaa023

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2020.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, poslednji put kada sam sastavljao komp o SSD-u nije bilo ni reci pa nisam upoznat bas zato mi treba vasa pomoc :D
Imam par pitanja vezana za ovu temu, da li komp usporava ako imam i HDD pored SSD-a? Prvo sam mislio da uzmem 1TB HDD i 256gb SSD ali toliko mesta mi nije potrebno pa me zanima da li je pametnije uzeti SSD od 500gb i tu skladistiti sve (bez HDD) ili uzeti oba. I takodje sta treba da stoji na SSDu osim windowsa da li se usporava ako je previse natrpan?
Da li je pametnije uzeti bolji SSD od 256 i hhd ili neki jeftiniji od 500? I ako biste mogli da mi preporucite modele koji su dobri za cenu :)
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Samo postojanje HDD-a pored ne usporava nista. Sve sto se nalazi na HDD-u ce raditi kao i do sad, sve sto je na SSD-u ce raditi brze. Ako ti je 500GB dovoljno, onda je oke uzeti SSD pod uslovom da ne radis stalno neko pisanje/brisanje sa diska (skidanje brda filmova i serija) obzirom da SSD ima fiksu kolicinu podataka koju mozes da upises na njega pre nego sto umre (To je HP za SSD). SSD treba da ima praznog prostora da bi radio optimalno. Meni se desilo da je ostalo fazon 10GB (Nesto sam prebacao i slucajno prebacio nesto sto nije trebalo na SSD) i to je radilo boze sacuvaj uzas. Ocistim ga i radi super.
 

igaa023

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.09.2020.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Samo postojanje HDD-a pored ne usporava nista. Sve sto se nalazi na HDD-u ce raditi kao i do sad, sve sto je na SSD-u ce raditi brze. Ako ti je 500GB dovoljno, onda je oke uzeti SSD pod uslovom da ne radis stalno neko pisanje/brisanje sa diska (skidanje brda filmova i serija) obzirom da SSD ima fiksu kolicinu podataka koju mozes da upises na njega pre nego sto umre (To je HP za SSD). SSD treba da ima praznog prostora da bi radio optimalno. Meni se desilo da je ostalo fazon 10GB (Nesto sam prebacao i slucajno prebacio nesto sto nije trebalo na SSD) i to je radilo boze sacuvaj uzas. Ocistim ga i radi super.
Znaci da komotno kupim SSD od 500 gb i da ubacim stari HDD za ne daj boze da ne bi pisao i brisao sa SSD? :)
Hvala ti na brzom odgovoru
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Ma da. Ja 2 HDD-a stara imam pored SSD-a bas za to. Na najstariji idu filmove za koje me briga da mi ovog trenutka sve nestane, na nov HDD idu storage bitnijih stvari i veliki programi za koje mi nije bitan load time, a SSD sve ostalo.
 
Vrh