• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pitanja vezana za Raidmax Gama kućište i još par stvari...

Zamachi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima!

Nedavno sam na vebsajtu Emmi-ja i WinWin-a primetio u naslovu pomenuto kućište. Kućište u suštini izgleda kvalitetno(kao i skupo...), omogućava montažu 3 12cm ventilatora napred(ili 2 14cm) i gore, i naravno, klasičnu ugradnju jednog ventilatora pozadi(uz kućište se dobija već montirani 12cm ventilator pozadi).

Za one koji hoće malo detaljniju inspekciju kućišta, to mogu izvršiti na ovom linku:
Chassis_GAMA

Elem, ono što me zanima jeste(ukoliko je neko imao iskustva, ili ima nekih podataka) da li je protok vazduha kroz ovo kućište zadovoljavajući? Izgleda mi da bi prednja maska blokirala protok za dva gornja ventilatora(donji bi imao koliko-toliko otvoren prostor), a nigde ne vidim nekih dodatnih rupica kroz koje bi vazduh trebalo da prođe :( (naravno, mogao bih sam da modujem kućište, i da korigujem ono što mi se ne sviđa, ali mi se to ne čini na novom kućištu.

Takođe ne znam da li se prednja maska skida lako(i da li se uopšte skida)). Konkretno rečeno, tražio sam kućište koje bi imalo mesta za 3 12cm ili 2 14cm intake ventilatora napred, i barem mesta za 2 ventilatora gore, ovaj kriterijum je ispunjavao MS Industrial Winston(kojeg ne mogu više naći u prodaji, barem ne vidim da ga iko ima na stanju). Da, znam, razlika u ceni između Gama i Winstona je velika, ali mi Gama izgleda kao kućište koje bi duže trajalo od Winstona, moje mišljenje(možda nisam u pravu).

I jedno bonus pitanje/zahtev: zna li iko kakav je Raidmax NV-R120B ventilator i da li bi omogućavao adekvatno hlađenje kada se montira u Gama kućište(znam da ima mnogo boljih ventilatora za te pare, ali ovde je u pitanju estetika kojoj ne mogu da odolim)? (ne bih ništa vrelije od 980 Ti/Vega 56 montirao u ovo kućište).

P.S. Ukoliko imate neki predlog za kućište, slobodno ga iznesite(cena do 60 evra). Može i sa već montiranim ventilatorima, ukoliko je ta opcija jeftinija i/ili bolja, ili bar ekvivalentna Gama+NV-R120B kombinaciji(performance-wise).

Hvala unapred, prijatan dan/veče!
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.174
Rezultat reagovanja
584
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Od Rajdmaksa Manster II ili Alfa Prajm, a od MS Indastrijala imaš Hulka i Spektruma (u Emiju), koji po meni izgledaju mnogo prihvatljivije od Game, a nude praktično isto, ako ne i više.
 

Drakuloni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.10.2016.
Poruka
400
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6500 box
Motherboard:
asus z170-pd3
RAM:
16 gb ddr3
VGA & cooler:
amd rx 470 power color red devil 4 giga
Display:
philips 328E8Q
HDD:
WD 1 tb i ssd samsung 850 EVO 500 gb
Sound:
realtec
PSU:
chieftec 700 w
Optical drives:
usb transcend
Mice & keyboard:
trust gxt 101 ms flipper 2
Internet:
cable sbb
OS & Browser:
win 10 pro 64 bit
Pozz meni se ovo kuciste mnogo svidja ali ima i boljih sacekaj jos predloga
 

Zamachi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Od Rajdmaksa Manster II ili Alfa Prajm, a od MS Indastrijala imaš Hulka i Spektruma (u Emiju), koji po meni izgledaju mnogo prihvatljivije od Game, a nude praktično isto, ako ne i više.
Alfa Prajm izgleda skoro nikakvog protoka vazduha ne pruza na prednjem delu, isto ide i za Spektrum...dok ne znam kakvog su kvaliteta ventilatori kod Hulka, ne znam specifikacije.
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.174
Rezultat reagovanja
584
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Onda kupiš od mene NZXT H440, ubaciš ventilatore po želji i ne razmišljaš ni o protoku ni o kvalitetu ventilatora. ;)
 
Vrh