• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PDV na kompjutere možda ide na 20%?

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ja se izvinjavam ako je pitanje malo "pogresno" ali zbog ovog povecanja PDV-a i generalno lose ponude kod nas - rekoh da pitam ovde.
Da li ima neki drugi kanali/nacin/fore za nabavku jeftinije?
Na ovo pre svega mislim cake da se u madjarskoj kupi? Ako je ista situacija kao sa ljudima koji po forumima i oglasima prodaju televizore iz madjarske?
Koja je fora ako se preko firme nabavlja? Jel to moze svaka radnja tako ili? Tipa pitam komsiju koji drzi trafiku?
Za ostale "kanale" nabavke, ako nisu za post - moze i preko PM. :P
Ne znam na kakve kanale mislis, ali svi ti televizori iz Madjarske doneti su u Srbiju na foru, iliti "znam coveka sto radi u posti" :D A ako ne znas coveka sto radi u posti onda je sve to lutrija, da li ces preneti tv ili ne
Ako hoces preko firme da kupis u inostranstvu, onda ces morati da platis carinu i nas pdv, a njihov ne, tako da nista nisi uradio :)

@Xandar1
PDV u Nemackoj je 20%, povracaj ide od 12 do punih 20%, zavisi od radnje do radnje.

@ZOMBI

Fora je sto sve te zemlje uzimaju direktno od proizovdjaca komponente i uzmaju mnogo vecu kolicinu nego mi, isto tako oni nemaju jednu veleprodaju nego mnogo vise, velika konkurencija=manje cene.

A da, ako je firma u istoj drzavi oni automatski nemaju carinu kao i troskove transporta.
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
@ZOMBI

Fora je sto sve te zemlje uzimaju direktno od proizovdjaca komponente i uzmaju mnogo vecu kolicinu nego mi, isto tako oni nemaju jednu veleprodaju nego mnogo vise, velika konkurencija=manje cene.

A da, ako je firma u istoj drzavi oni automatski nemaju carinu kao i troskove transporta.
Na ovo bi dodao da je i promet robe mnogo veci, zato sto je kupovna moc na mnogo visem nivou, pa samim time i mogu da se obrcu vece kolicine robe i dobiju manje cene od dobavljaca.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
@zombi
Zar u Nemackoj nije pdx 8%, pa otud i slicne ili nize cene kao kod nas pre 1. januara?
Inace, i ja sam jednoglasan sa svima, mislio sam da zamenim PSU, ali jednostavno necu iz pricipa dati da preko mojih ledja pune kasu, koja su otisla na ******luk izbora, afera, mutljavina, 13 platu, miliona i miliona koji su isparili tek tako. I onda udri na postenu stoku, ***i je, ona ce da nas izbavi iz ******, jer to na kraju i jesmo, stoka.
Prvo udari peripetije na uvoz, paypal pre Severne Koreje koji je u rangu crne komedije i onda na kraju ova slatka vest. Zivela drazesna kleptokratija, ZIVELA!!!
Informisi se bolje, u Nemackoj je od pre par godina 19% pdv. U svim evropskim zemljama je pdv oko 20%. ;)
Madjarska ima pdv 27%, to je jos vise od nas pa imaju slicne ili bolje cene.
Hrvati imaju 25%...
 
Poslednja izmena:

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Kad vec stojis iza svojih reci,daj pokazi nam to gde je to jeftinije,daj neki primerak...Kako moze kod njih da bude jeftinije nego kod nas?
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Geizhals.at
Argep.hu

Objasnio sam gore zasto, citaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Za Germaniju i Austriju... http://geizhals.de/, ne secam se imena Madjarskih sajtova, ali sam gledao pre par meseci, neko je tu negde na forumu okacio link.
Btw, nisam toliko glup da ne vidim da me provociras bez razloga. I dalje rejdzujes zbog onog oko procene matorog hardvera. Slobodno se batali tog posla, jer mene iznervirati neces, niti ces me naterati da planem i da ti kazem ono sto ti jedva cekas. ;)
Oladi malo sa tim sarkasticnim nadobudnim tonom, nikom nisi tako zanimljiv. Niko nece pomisliti da si lud pa da ne znas kakve su cene na zapadu i razvijenim zemljama evrope...
Samo zapitaj sebe da li zaista postoji dobar razlog da me redovno poklapas u ovoj temi, a vidim poceo si jos u jednoj, moguce da ces poceti i u ostalima? Ja ti neprijatelj nisam.
@Micri, znao on to, al namerno je to napisao, ne obracaj paznju, samo gubis vreme. ;)



EDIT:
Stigo mi sad ram, 8GB(2X4) za 9k, ziveo pdv. :d:(
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh