• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PC za programiranje i gaming

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pozdrav sekirasi :)

Planiram da predjem za laptopa na PC, pa mi je potrebna pomoc oko sklapanja konfiguracije za PC tako da bih vas zamolio za pomoc.
PC ce biti iskljucivo namenjen:
-programiranje(Visual studio2017, Android studio, Unity), multitasking, 5345345 tabova u chrome, 2-3 programa paralelno ukljucena, mozda i neko basic koriscenje photoshopa i ilustratora..
-casual gaming - ne mora nista specijalno da budu podesavanja u igricama, dovoljno je medium ako moze i ultra high koji odgovara mom budzetu ekstra, samo je bitno da sve radi glatko.
-mozda neki video editing ali mozda, nista specijalno u toj kategoriji ne treba, samo da radi sve fluidno.
Koristicu dual monitore, verovatno 2 ultrawide monitora ili neki 2k monitor.
Budzet mi je 1k evra.

Izvinjavam se ako tema ne pripada ovde, vec sam pokretao temu ali neko je izbrisao tako da vas molim ukoliko ovoj temi nije mesto ovde napisite mi gde da pokrenem temu, jer je prosla izbrisana bez ikakvog odgovora.
Pozdrav.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:
Na pravom si mestu!
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Niko da pomogne, da predlog nesto? :)
 

synchromatik

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.01.2016.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Offtopic: Provalio sam ovaj deo foruma, svi kao traze konf za specijalne potrebe programiranja, dizajn, dza bu - a kada im predocis da to sto traze ustvari i nije toliko bitno za njihove specijalne potrebe, onda kazu da je za gaming ili krenu sa nekom pricombudibogsnama :D

Sorry bro sto sam se isprdeo u bas tvom topicu, al stvarno je smesno :D
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ahh druze, znam ja vrlo dobro da mogu i na krompiru programirati, nisam ti ja taj kog si naveo :D
To sto si sad napisao sam provalio i ja citajuci ovaj forum poslednjih dana intenzivnije, elem cela moja problematika lezi u tome da ja koristim trenutno laptop i nekako me je smorilo vise da buljim u 15.6", imam povezan laptop s'vremena na vreme na TV koji je jako prastar ima jedno 7-8godina sigurno xD
S'tim sam odlucio da kupim komp. Svestan sam ja toga da meni ne treba bog zna sta komp za ovo sto ja radim, ali ne znam kako da ti kazem sem volim tehnologiju, volim da uzivam u njoj i zasto ne bih kupio racunar sa tim budzetom ako sam vec te pare namenio za racunar, jer ne zelim da kupim nesto do 500e i sutra da moram da prodajem menjam itd jer ne moze nesto da podrzi itd.. Hocu da kad sklopim komp ne moram da razmisljam dal ce mi mozda igrica raditi ili ne, da li ce seckati itd, isto tako i za programe. A veruj mi imam 16gb rama na laptopu i i7 procesor i kad upalim 2 Android studi-a i imam tipa 50+ tabova na chromu pocne da zeza i to debelo xD
Zato sam se i javio ovde, da vi koji ste iskusni i non stop gledate nove stvari koje izlaze date mi predlog, sta je najbolje za te pare, znaci za taj budzet mozda cak i 100-200e vise, a ne da mi pricate da meni ne treba toliko jak komp za te stvari, svestan sam i ja toga, ali jednostavno sam hedonista za te stvari i bolje da ljulja nego da zulja :D
Ja sam ispao iz nekog konstantnog pracenja komponenti jer koristim laptop vec 3-4godine, inace bi odavno sklopio nesto, ali polako se vracam u formu pa ako ne bude nekih predloga verovatno cu i sam sklopiti.

Ako moze neko i voljan je da pomogne unapred sam mu zahvalan :)

PS planiram i monitor da kupim neki 32-34 inca ultrawide, generalno sam gledao LG ultrawide HDR 34WK650-W IPS Full HD, odgledao sam Duletovu recenziju ali me zanima necije misljenje ko ovaj monitor ima.

Unapred zahvalan na odgovorima, ukoliko ih i bude bilo :D
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Sigurno ima i verovatno može, ali... Odmori su počeli, nisu svi tu... :)
Da si rekao samo za gejming - verovatno bi dobio i tri odgovora, ovako programiranje se možda smatra vremenom okrnjenim od onog što bi iskoristili za igranje... :vuna:
Dao si već neke smernice, sačekaj, možda uskoro neko i predloži nešto konkretno. :)
 

Marvox

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
723
Rezultat reagovanja
975
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7 13700K / Noctua NH-D15
Motherboard:
ASUS Prime Z690-A
RAM:
2x16Gb Kingston Fury Renegade DDR5 6400Mhz CL32
VGA & cooler:
RTX 4080 Palit Game Rock OC
Display:
LG 27GL850-B Nano IPS 144Hz / LG 27GN800-B Nano IPS 144Hz
HDD:
SSD Intel 512Gb, SSD Samsung 120 Gb, 1Tb WD, 4Tb WD RED
Sound:
Astro A50 / HyperX DualCast
Case:
NZXT H700i
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W ATX 3.0
Mice & keyboard:
Glorious Model O Wireless/Keychron K2 V2
Internet:
Kable 350/20 Mbs
OS & Browser:
Win10 64bit
Evo ja da dopunim neke "rupe" sa pitanjima.
Jel u navedeni budzet ulazi i monitori?
Jel mora novo iz radnji ili moze kombinacija radnja i KP, novo i polovno?
Jel fiskno 1k budzet ili moze nesto malo preko ako je dobra kupovina?

Eto, dok se neko ne javi da ima jos informacija
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Sigurno ima i verovatno može, ali... Odmori su počeli, nisu svi tu... :)
Da si rekao samo za gejming - verovatno bi dobio i tri odgovora, ovako programiranje se možda smatra vremenom okrnjenim od onog što bi iskoristili za igranje... :vuna:
Dao si već neke smernice, sačekaj, možda uskoro neko i predloži nešto konkretno. :)
Mozda sam pogresio sto sam tako brzo napravio temu bez prethodnog istrazivanja, ali ova 2-3 dana sam ispratio duletove recenzije i iscitao malo oko ovih ryzen procesora 3 generacije, kako trenutno stvari stoje verovatno bi gledao neku kombinaciju ryzen 7 i njihove nove graficke amd 5700, znam da ispod 16gb rama ne bi isao ni pod koju cenu samo moze vise, i da bi ekstra ssd morao da bude ukljucen u to uz neki normalan hdd i na kraju ali ne najmanje bitno, hteo bih neku maticnu plocu na koju bi sutra mogao da upgrade komponente, jos jedna grafa nov procesor itd..

Sta da ti kazem gejming mi nije primarna stvar, ali jeste za opustanje i moju kreativnost posto se isto bavim game development-om :D
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Evo ja da dopunim neke "rupe" sa pitanjima.
Jel u navedeni budzet ulazi i monitori?
Jel mora novo iz radnji ili moze kombinacija radnja i KP, novo i polovno?
Jel fiskno 1k budzet ili moze nesto malo preko ako je dobra kupovina?

Eto, dok se neko ne javi da ima jos informacija
Pa ako si procitao moj prethodni post do kraja napisao sam da sam spreman da izdvojim i 100-200e preko ako ce to bas bas da utice na konfiguraciju, monitor ne ulazi u taj budzet, monitor ima svoj budzet :D
Apsolutno sve dolazi u obzir, dal to bio KP ili neka nasa prodavnica ili ja sam morao da idem do Madjarske da svercujem svejedno mi je :D

Samo da dodam, jedino sta ne dolazi u obzir su polovne stvari, jednom sam se opekao i nikad vise :D
 

Marvox

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
723
Rezultat reagovanja
975
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7 13700K / Noctua NH-D15
Motherboard:
ASUS Prime Z690-A
RAM:
2x16Gb Kingston Fury Renegade DDR5 6400Mhz CL32
VGA & cooler:
RTX 4080 Palit Game Rock OC
Display:
LG 27GL850-B Nano IPS 144Hz / LG 27GN800-B Nano IPS 144Hz
HDD:
SSD Intel 512Gb, SSD Samsung 120 Gb, 1Tb WD, 4Tb WD RED
Sound:
Astro A50 / HyperX DualCast
Case:
NZXT H700i
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W ATX 3.0
Mice & keyboard:
Glorious Model O Wireless/Keychron K2 V2
Internet:
Kable 350/20 Mbs
OS & Browser:
Win10 64bit
Pa ocigledno nisam... :troll:
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Offtopic: Provalio sam ovaj deo foruma, svi kao traze konf za specijalne potrebe programiranja, dizajn, dza bu - a kada im predocis da to sto traze ustvari i nije toliko bitno za njihove specijalne potrebe, onda kazu da je za gaming ili krenu sa nekom pricombudibogsnama :D

Sorry bro sto sam se isprdeo u bas tvom topicu, al stvarno je smesno :D
Probaj da radis Android Studio-m sa <=8GB RAM-a, ili da radis Angular bez SSD-a. Radio sam oba i cudo je sto jos nisam u ludnici zavrsio.

@Tema
Sto se tice SSD-a, NVMe obavezno (mada bi to trebalo da se podrazumeva), Samsung EVO 970 je odlican koliko sam ja upucen. Sto se tice RAM-a, 16GB apsolutna donja granica, a bilo bi dobro i preko toga (pogotovo ako radis sa androidom) ako se uklapa u budzet.
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Probaj da radis Android Studio-m sa <=8GB RAM-a, ili da radis Angular bez SSD-a. Radio sam oba i cudo je sto jos nisam u ludnici zavrsio.

@Tema
Sto se tice SSD-a, NVMe obavezno (mada bi to trebalo da se podrazumeva), Samsung EVO 970 je odlican koliko sam ja upucen. Sto se tice RAM-a, 16GB apsolutna donja granica, a bilo bi dobro i preko toga (pogotovo ako radis sa androidom) ako se uklapa u budzet.
Upravo druze, radio sam Android Studio i sa 4gb rama i poludeo sam bio skroz, Angular ne radim tako da ne mogu da ti kazem kakva je situacija ali verujem da je tako kako ti kazes.
Hvala ti na savetu za SSD pogledacu te NVMe, sto se tice rama i sam sam rekao da mi je 16bg donja granica i da bih voleo vise da stavim ako se sve uklopi kako treba.
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Posto niko nije odgovorio na moje pitanje, malo sam u poslednje vreme istrazivao i citao forum.
Sklopio sam neku konfiguraciju tako da bi zamolio iskusnije sekirase da pomognu da stvari privedemo kraju :D

CPU: Ryzen 7 3700x (ako imate bolji predlog u tom cenovnom rangu pisite)
MB: MSI B450 Tomahawk ili AsRock x470 taichi (Ako imate bolji predlog tako do 200e kazite)
RAM: Memorija DIMM DDR4 2x8GB 3200MHz Kingston HyperX Fury Black CL18, HX432C18FB2K2/16
Napajanje: za to bih vas molio da pomognete u odabiru
GPU: citao sam da nepreporucujete da se uzima trenutno ova nova serija AMD Radeon xt 5700 jer su fabricke kartice i da treba da sacekamo pocetak Septembra kada ce izbaciti ostali proizvodjaci ovu kartu tako da bih vas molio za savet koji grafu uzeti u tom cenovnom rangu iskljucivo nova karta dolazi u obzir (moze kp i madjari)
HDD: moze pomoc
SSD: Samsung 500GB 970 Evo Series, M.2, NVMe, 3400/2300MB/s (MZ-V7E500BW)
Kuciste: NZXT H500 ukoliko imate bolji predlog od ovog kucista u ovom cenovnom rangu napisite.

Monitor koji sam kupio je LG 34wk650 21:9 ultrawide IPS

PS ukoliko imate bolji predlog od mog a da ulazi u 1k evra cenu pisite ovde bio bih vam veoma zahvalan (u obzir dolaze i KP i madjari).
Takodje zamolio bih vas za misljenje da li sada kupiti racunar ili sacekati Septembar da se jos malo stabilizuju cene oko komponenti(posto sam cuo da ce cene malo pasti).
 
Poslednja izmena:

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
AsRock x470 Taichi je odlicna ploca. HyperX Fury takodje odlican izbor. SSD NVMe za prosecnog korisnika nije potreban. Neces moci da iskoristis njegov pun potencijal, ali ako imas novca, sto da ne, Samsung 970 Evo je odlican SSD. HDD Toshiba P300. Ovo su ti sumirani komentari koji se stalno vrte po forumu.
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
AsRock x470 Taichi je odlicna ploca. HyperX Fury takodje odlican izbor. SSD NVMe za prosecnog korisnika nije potreban. Neces moci da iskoristis njegov pun potencijal, ali ako imas novca, sto da ne, Samsung 970 Evo je odlican SSD. HDD Toshiba P300. Ovo su ti sumirani komentari koji se stalno vrte po forumu.
Ako je tako sto se tice SSD-a imas li mozda predlog za neki drugi SSD kod kojeg bih mogao da iskoristim potencijal, jer ako bih tu ustedeo novac mogao bi da dodam za graficku pa da uzmem jos bolju :)
Da li imas mozda neki predlog za graficku ili napajanje?
Unapred zahvalan na odgovoru!
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Za graficku i napajanje bolje nego drugi da da predlog. SSD Samsung EVO 860 je opste poznat. Meni bas sutra stize verzija od 500GB placen 78e.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.247
Rezultat reagovanja
5.334
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Koliko ti ostaje keša za graficku?Koliko videh samo novo?Napajanje Seasonic fokus Gold 650w(750w).Edit:I mozeš ustedeti ryzen bez X.
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Za graficku i napajanje bolje nego drugi da da predlog. SSD Samsung EVO 860 je opste poznat. Meni bas sutra stize verzija od 500GB placen 78e.
Hvala na savetu, uzecu onda taj SSD Samsung EVO 860.

Koliko ti ostaje keša za graficku?Koliko videh samo novo?Napajanje Seasonic fokus Gold 650w(750w).Edit:I mozeš ustedeti ryzen bez X.
Za graficku sam spreman da dam izmedju 300-400e stim da ne bih davao 400e za graficku ukoliko cu imati tipa 15fps-a vise nego sa ovom od 300e jer zaista ne igram toliko igrice a i nisam zavisnik da mora sve da ide na Ultra grafiku.
Nova grafa dolazi samo u obzir nije mi bitno dal cu je uzeti preko madjara ili kp
Iskren da budem nigde nisam nasao ryzen 7 3700 bez X ali mozda sam ja corav pa nisam video ali svakako bih uzeo bez X jer sam citao da je dosta mala razlika sto se preformansi tice u odnosu na cenu.
Hvala za savet u vezi napajanja.

I da li mislite da mi je potrebno neko dodatno hladjenje ili stock kuler koji se dobija uz procesor zavrsava posao (naravno ne planiram nista da OC).
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.247
Rezultat reagovanja
5.334
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Hvala na savetu, uzecu onda taj SSD Samsung EVO 860.


Za graficku sam spreman da dam izmedju 300-400e stim da ne bih davao 400e za graficku ukoliko cu imati tipa 15fps-a vise nego sa ovom od 300e jer zaista ne igram toliko igrice a i nisam zavisnik da mora sve da ide na Ultra grafiku.
Nova grafa dolazi samo u obzir nije mi bitno dal cu je uzeti preko madjara ili kp
Iskren da budem nigde nisam nasao ryzen 7 3700 bez X ali mozda sam ja corav pa nisam video ali svakako bih uzeo bez X jer sam citao da je dosta mala razlika sto se preformansi tice u odnosu na cenu.
Hvala za savet u vezi napajanja.

I da li mislite da mi je potrebno neko dodatno hladjenje ili stock kuler koji se dobija uz procesor zavrsava posao (naravno ne planiram nista da OC).
Prebacio sam se za cpu :)
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Ako uzimas X model onda bih ja svakkao uzeo i poseban kuler. NEsto tipa LC Cc 120 /Cooler master hyper 212 Evo od povoljnijih do Be quiet Dark rock pro 4 i Noctua nhd 14/15 modela kao high end. Napajanje Corsair RMX 2018 od 650w/Seasonic Prime slicne snage eventualno mozes i malo jace posto nekad ima za slicne cene da se nadje i 750w model,a nikad nije na odmet imati lufta,narocito ako porastu gaming apetiti :P. Za ssd se slazem aspolutno je dovoljan jedan Samsa 860 evo, Ukoliko nema mozes Crucial mx 500 ili crucial p1 model.

Da napomenem posto se pominjala radeon turbina xt 5700. Ta grafika tesko moze da stane u par kucista poput h500, pa je potrebno malo proveriti dimenzije. Custom modeli tog cipa ce vec biti druga prica, za sada imas Asrock Challenger 5700xt grafiku od tih modela.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.247
Rezultat reagovanja
5.334
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Grafika cena bliže 300e GTX 1660ti ili blize 400e RTX 2060 Edit: AMD 5700 ili xt referentna se ne kupuje.Ima 300 stepeni u gamingu.
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ako uzimas X model onda bih ja svakkao uzeo i poseban kuler. NEsto tipa LC Cc 120 /Cooler master hyper 212 Evo od povoljnijih do Be quiet Dark rock pro 4 i Noctua nhd 14/15 modela kao high end. Napajanje Corsair RMX 2018 od 650w/Seasonic Prime slicne snage eventualno mozes i malo jace posto nekad ima za slicne cene da se nadje i 750w model,a nikad nije na odmet imati lufta,narocito ako porastu gaming apetiti :P. Za ssd se slazem aspolutno je dovoljan jedan Samsa 860 evo, Ukoliko nema mozes Crucial mx 500 ili crucial p1 model.

Da napomenem posto se pominjala radeon turbina xt 5700. Ta grafika tesko moze da stane u par kucista poput h500, pa je potrebno malo proveriti dimenzije. Custom modeli tog cipa ce vec biti druga prica, za sada imas Asrock Challenger 5700xt grafiku od tih modela.
Da li postoji ryzen 7 3700 bez X jer ja ga stvarno nisam nigde video, ako postoji onda bih uzeo definitivno bez X, ako ne onda moram preko 30e za kuler :D
Sto se tice napajanja uzecu od 750w kad je bal nek je bal kako treba :D

E sad za graficku ovu nisam znao da je Asrock vec izbacio, nikad nisam cuo za njihove graficke tako da sam malo skeptik xD

Grafika cena bliže 300e GTX 1660ti ili blize 400e RTX 2060 Edit: AMD 5700 ili xt referentna se ne kupuje.Ima 300 stepeni u gamingu.
tako sam i ja pretpostavio, ili da padne RTX 2060 ili da cekam da izbace amd 5700, jer iskreno 1660ti ne bih kupovao posto sam malo citao da ljudi nisu bas nesto preterano odusevljeni tom grafickom
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Al si zato cuo za Tai chi plocu jel? :D Nema ryzen 3700 bez x koliko se ja secam . Barem za sada. Tek u septembru valjda izlaze novi custom modeli radeona.

A sto sek ulera tice onda dark rock pro 4. Samo moras paziti onda na dimenzije kucista, te ram da ne udara u kuler u zavisnosti od polozaja na ploci.
 

Olimp

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Al si zato cuo za Tai chi plocu jel? :D Nema ryzen 3700 bez x koliko se ja secam . Barem za sada. Tek u septembru valjda izlaze novi custom modeli radeona.

A sto sek ulera tice onda dark rock pro 4. Samo moras paziti onda na dimenzije kucista, te ram da ne udara u kuler u zavisnosti od polozaja na ploci.
Pa sobzirom koliko je @Dom1nat0R pominjao mislim da sam poceo da je sanjam :D
Uh sve mi se vise cini da cu cekati Septembar za PC iako me toliko svrbi dzep :D ali posto znam kakav sam da cu se ziv pojesti ako ispadne da Septembra ispadne bolja kombinacija u velikoj sam dilemi, jer ipak mi je ovo novi PC posle 6godina :D

Da mi je neko pricao da toliko moram da vodim racuna jos i o kulerima i kucistima ne bi mu verovao, u moje vreme si imao obicno kuciste i sve staje, ovo sad mora inzinjering da primenjujem da vidim dal ce sve da stane :D
Da li imas onda neku alternativu za kuciste?
 
Poslednja izmena:

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Sta se ti zalis, da znas tek koliko je komplikacija potrebno ako hoces moderni rgb sistem,pa to glava da ti se overklokuje. Salu na stranu. Tada je bio neki standard ,sad se sve to menja da postane inteligentnije znas, Da moze i da se kontrolise kad si van kuce cak. Kuciste je stvar ukusa,mislim moze da se nabaci par predloga ali treba i precizan budzet. Na kraju je opet odluka tvoja, jer svi imamo specifican ukus. H500 je dobro kuciste, h500i je nesto bolje( ima kontroler u sebi ako se dobro secam sto dobro dodje za ventilatore) onda recimo mogu da preporucim phanteks p350x kuciste, jako dobar kvalitet izrade, kabliranje i sve to za nekih 70e,jedina mana (ako je uopste i mana nekome) sto dolazi samo jedan vent napred uz njega, pa je neophodno dokupiti.
 
Vrh