• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

P2P tutorijal

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Vecina nas zna sta je to P2P (prostije, svima nama je poznato pod slengom "torrenti"), za ljude koje ne znaju kraci tutorijal sledi.

Sta je P2P?

P2P podrazumeva, peer to peer, ili prosto (po naski), skidanje fajlova sa racunara drugih PC korisnika...
Znaci P2P je globalna mreza pc korisnika koja je napravljena sa namerom da ljudi razmenjuju razne datoteke(filmove, serije, igre, programe, xxx i sl)
Razlika izmedju P2P-a i direct downloada je u tome sto kod direct download-a skidate odredjene fajlove direktno sa nekog servera, a brizna downloada zavisi iskljucivo od brzine servera,a preko p2p skidate od raznih ljudi sirom sveta i brzina dl-a zavisi iskljucivo od upload brzine korisnika od koga skidate neki fajl tj daktoteku.

Seeder i leecher (peer)?


Tu razlikujemo dve grupe korisnika: Seeder-e (osobe koje imaju kompletan fajl, tj download-ovan odnosno zavrsen). Seeder-i vam dakle pruzaju upload (odnosno od njih skidate odredjen fajl).
Sto je upload brzina seeder-a veca, torrent fajl ce ici brze i brze ce se shareovati (deliti medju ostalim korisnicima), osim ukoliko sam seeder ne ogranici upload tj. brzinu kojom deli odredjeni fajl.
Druga grupa korisnika su Lecher-i (korisnici koji skidaju odredjen fajl, i poseduju deo ceolog fajla).
E sad, buduci da imamo seedere i leechere moramo da imamo i ratio opciju (odnos), koja pokazuje odnos seed-a i leech-a (ili prosto receno pokazuje kolko ste Mb-a skinuli, a koliko vratili tj upload-ovali)
Takodje razlika izmedju P2P-a i DirectDownload-a je i u tome sto se za p2p moraju koristiti programi da bi download bio moguc
Mislim da sad svi imate predstavu sta je P2P i chemu sluzi, a ovo je bilo opsirno i generalno obajshenje :)

Torren klijent-nece to bez toga da radi

Najpoznatiji klijenti (programi) za torrente su utorrent i Vuze (ranije poznat kao Azureus), a postoje je i Bitcomet, BitTornado (verovatno i mnogi drugi jer svaki dan se pojavljuju novi), ali generalna moja i verovatno vecine korisnika preporuka za torrent klijent ide na racun utorrent ili Vuze(jer su najzastupljeniji i najlaksi za koriscenje)


P2P sajtovi-gde naci torrent fajl? :)

P2P sajtove delimo u dve generalne grupe: Javna i privatna
Najpoznatiji i verovatno najrasprostranjeniji p2p sajtovi koji su dostupni i poznati svim p2p korisnicima su Pirate sajtovi: Bay,Isohunt,Torrentz.com,TorrentReactor...Dovoljni je u "search" opsicji tih sajtova ukucati sadrzaj koji zelite da nadjete, npr, "South Park" i dobicete link ka daktoteci tj fajlu koji treba da pokrenete preko vaseg torrent klijenta.
Sa tih sajtova mogu se skidati razni p2p fajlovi (torrenti), niste obavezni da budete registrovani,i niste obavezni da kada zavrsite download fajla da ostavite na seed-u (tj narodski receno da nastavite da uploadujete isti i da dajte ostalim korisnicima da skidaju od vas)
Privatni sajtovi su sajtovi kojima je samo registrovanim korisnicima tog sajta dozovljen pristup, i sajtovi koji imaju pravila (znam niko od nas ne voli pravila ali neka pravila moraju da se postuju, a ovom sluchaju ih vredi poshtovati!)

Pravilnik

Privatne od javnih trakera dele kao sto sam vec malopre pomenuo pravila.
Pravila privatnih trakera su uglavnom ista i svodi se na to da fajl koji skinete morate da vratite u odnosu 1:1(tj. prosto receno, ako ste skinuli Seriju od 350Mb, trebalo bi da vratite (uploadujete) 350Mb), ili ako ne mozete da vratite 1:1 vecina trakera ima pravilo da nakon odredjenog vremenskog perioda od vremena zavrsetka downloada mozete da obrisete fajl. To vreme je razlicito od trakera do trakera i krece se u rasponu od 48 sati pa do cak 150h (napomena:FAJL MORA SVE VREME DA BUDE UPALJEN I DA BUDE DOSTUPAN OSTALIM KORISNICIMA DA SKIDAJU OD VAS), ukoliko ugasite fajl i prekinete seed to se smatra H&R (Hit and Run, prekrsajem). Skinuli ste fajl, ugasili se sa seed-a i tako onemogucili ostale korisnike da skidaju (na privatnim trakerima to je najstrozije kaznjivo), a kazna za to je naravno BAN (iskljucenje sa trakera tj privatnog sajta)
Takodje neki privatni trakeri imaju ispomoc u vidu Bonus-a ili poena :)
Bonus je opcija namenjena korisnicima sa slabijom upload brzinom da lakse odrzavaju ratio. Bonus se isto razlikuje od sajta do sajta takodje, ali poenta je da fajl koji skinete ostavite na seed-u sto duze i za svaki sat koji provedete kao seeder (znaci upaljen torrent klijent i fajl radi) dobijate bonus poene, koje kasnije mozete da menjate za upload kredit ili pozivnice...
Jos jedna olaksica na nekim privatnim trakerima je FreeLech opcija,na fajlu koji skinete nece biti uracunat download,vec samo upload (znaci skinuli ste 750 mb, a vratili 220 mb, traker ce registrovati da imate 220mb vraceno, a download statistika ce ostati nepromenjena, sto znaci da ce vam ratio biti veci iako ste vise skinuli nego upload-ovali)

Kultura koriscenja - uopstena prica - saveti


Razlika izmedju privatnih i javnih trakera je u tome sto je sa privatnih trakera download mnogo brzi i kace se samo ispravni fajlovi (sa javnih trakera dl brzina cesto je izuzetno spora, a i ne retki su slucajevi u kojima fajl koji ste skinuli nece da radi) to je prednost privatnog trakera. E sad, "mana" privatnog trakera je sto ima ratio i sto ima pravila koja moraju da se postuju, a nekim korisnicima to ne odgovara.
Da bi ste postali clan privatnog sajta morate da poznajete nekog ko je clan odredjenog sajta i ko ima pozivnice, ili da ako taj sajt otvori period registracije, a neko vam javi i vi odete na link i registrujete se
Jos jedna prednost privatnih p2p traker-a (sajta) je u tome sto ima traker-a sa 0-day sadrzajem (trakeri koji imaju uglavnom sve kategorije: igrice, filmove, serije,anime, programe, xxx itd...). Takodje postoje i dedicated trakeri, a to su trakeri koji su posveceni odredjenoj kategoriji (npr samo Filmu, samo seriji, samo XXX sadrzaju, samo igricama...)
Na privatnim sajtovima ratio je kljucna stvar.
Znaci idealno bi bilo da fajl koji skinete vratite sto vise(primera radi skinuli ste fajl od 350mb a vratili ste 800mb ili vise), trebalo bi da se ceka dok se ne vrati 1:1, ili barem da se ispostuje seed pravilo ( seedovanje fajla odredjen broj sati)
Ko to nije spreman da postuje, ta osoba bi trebalo da se drzi javnih trakera i za nju nisu privatni trakeri, jer ukoliko vas neko pozove na neki sajt i vi ne ispostujete pravila, osim sto ce vas iskljuciti (banovati), ne retki su slucajevi da gase i vaseg invitera (odnosno osobu koja vas je pozvala). Ponekad na izuzetno jakim privatnim trakerima moze cak ceo invite tree da bude ugasen (osobu koja je vas pozvala, sve osobe koje je pozvala ta osoba i nekad cak i invitera te osobe).
Samih privatnih trakera ima puno i oni su podeljeni po level-ima, odnosno po tezini nalazenja i dobijanja pozivnice za odredjeni sajt..Ima privatnih sajtova gde vrlo lako mozete postati clan i lako odrzavati ratio (mnogo seedera i leechera, bonus poeni, freelech) ali takodje ima sajtova od po svega par hiljada ili cak stotina korisnika, za koje se jako tesko nalaze pozivnice i gde su osobe jako obazrive koga pozivaju, jer u P2P svetu takvi sajtovi nose "l33t" titulu (i takvi sajtovi su male zajednice sa jakim forumima i napravljene su vise zbog druzenja i ispunjavanja zelja)
Da bi ste opstali na jakim privatnim sajtovima, potrebna vam je sto bolja (veca) upload brzina, da imate strpljenja i da ste sto duze na netu
Upload brzina je izuzetno vazna, jer ona osoba koja ima jacu brzinu preuzima primat, sta to znaci?
Prosto receno: Na nekoj seriji su zakaceni useri iz Srbije koji imaju upload brzinu od 15kb, 50kb, i 100Kb (i oni su seederi), i tu imamo lichera cija je recimo maximalna brzina 90Kb. Seeder koji ima upload brzinu ce ulgavnom najvise uploada slati (on ce recimo ovom korisniku koji skida 90kb slati 60-70Kb, a ne retko i celih 90Kb upload-a) dok ce ovi korisnici sa slabijom brzinom morati da cekaju da se pojavi jos lichera i da ti liceheri imaju jaku dl brzinu da bi i korisnik sa najmanjom up brzinom mogao da vraca tj upuje ne bi li dostigao ratio 1:1, ili da se ispune drugi uslovi (vreme seedovanja fajla)
Sad kad smo upoznati sa terminologijom upload brzine i kad znamo da najaca upload brzina uzima najveci primat, postoji resenje za usere sa slabom upload brzinom u vidu Seed Box-a
Seed box su u stvari obicni serveri koji mogu da se koriste za zakup za forume, sajtove (kao sto je recimo PCAXE), odlaganje podataka i slicno,medjutim ti serveri imaju izuzetno jake upload brzine (od par Mb u sekudni do cak 50 Mb u sekundi). Seed Box se moze iskoristiti za popravljanje i pravljenje ratio-a na sajtovma (sta vise on je lek za sve probleme)
Kako funkcionise seed box?
Seed boxu pristupate preko remote accsesa, instalirate os na taj server,zatim torrent klijent i mozete ga koristiti za "budzenje" ratio-a...
Funkcionise na sledeci nacin: Pristupite svom serveru, upalite torrent klijent, skinete fajl (fajl birate da bude sto popularniji) jer cilj vam je da "nabijete" sto jaci ratio, a ne da ga pogorsate (stoga birate fajlove sa sto manje seeder-a, a sa sto vise lichera) i sto popularnije fajlove koje skida veliki broj ljudi (serije tipa Heros, Prison Break, Lost...). Zatim taj fajl skinete preko vaseg servera (vec sam rekao da ti serveri imaju izuzetno velike brzine) tako da ce fajl biti brzo skinut, a samim tim brzo cete poceti i sa uploadovanjem (na ovaj nacin mozete napraviti ogroman ratio). Primera radi, jedna serija Lost-a je velicne 350 mb i vi ste je skinuli medju prvima, i zbog velike brzine uploada (servera) vi cete biti jedan od najacih seedera i mozete up-ovati recimo po nekoliko Gb, nekad i desetina Gb (moj najjaci ratio je bio skinutih 20Gb, vratio sam 400Gb),znaci napravio sam ratio 20 :) sto je izuzetno!
 
Poslednja izmena od urednika:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pre nastavka ovog tutorijala, ponovicemo!

Za privatne trakere je najvaznije da zapamtite sledece:NE RADITE H&R, SEEDUJTE STO DUZE i NIKAKO, NIKAKO NE VARAJTE (to je za sise :D )...Skoro svi sajtovi sad imaju dobre Anti Cheat skripte i pre ili kasnije bicete uhvaceni i banovani (a vec sam rekao da mozete uvaliti i onoga koji vas je pozvao u nevolju), ako vas briga za vas ban ispostujte bar vaseg druga :)
Tolko o tome,sad malo uze (strucnije:D)


Ukoliko ste vec clan privatnog trakera,podesavanja klijenta treba da budu sledeca (klijent na primeru je utorrent):

Za privatne torrente DHT mora da bude iskljucen,(ne znam da objasnim 100% ali...) privatni trakeri DHT ne odobravaju i smatraju to kao varanje jer im "brlja" Up/Dl odnos i mozete (ne obavezno) zbog njega "popiti" BAN :D

Sto se tice podesavanja samog klijenta, povecanja broja konekcija i ostalo, za to ja mogu da vam kazem po netu je bila gomila tutorijala za otkljucavanje dodatnih konekcija i slicno, i ono sto vam mogu reci to je cisto prodavanje magle :D
Ja koristim utorrent Default Setings i ako je brizna seede-ra na fajlu koji skidam dobra (uvek mi vuce max a to je 200Kb koliko je moja max brzina),takodje drugar u kuci pored mene ima Telekom 16Mb i clan je na nekim sajtovima gde i ja (ja sam mu inviter), a bez bilo kakvog otkljucavanja broja konekcija i ostalog (po default setings utorrenta), ako je fajl up-ovo user sa seed boxom (user koji moze da upuje 10Mb u sekundi) drugar bez problema "izvlaci" 1000-1500 Kb
U prevodu, nista se ne sekirajte i nemate nikakve brige oko otvaranja konekcija i slicnih stvari, samo nadjite kvalitetan traker gde su dobri seederi i gde su dobre brzine,ugasite DHT, i to je to! ;)
Nadam se da vam je ovaj tutorijal pomogao bar malo i da su vam jasniji neki termini...A sad dosta citanja i blejanja bezveze u ovaj dosadan tutorijal :D, najbolje se uci kroz primere, znaci trk po torrent fajl i uzivajte
P2P moto:
RESPECT RULES,HAVE FUN, DOWNLOAD AND SEED UNTIL YOU BLEED
 
Poslednja izmena od urednika:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Odlicno BEGINER :wave:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
ovo je vakcina protiv nub pitanja :D

odlicno :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Hvala Kaurin:)

Namera nam je bila da ljudima sto vise priblizmo pojam p2p i ovaj tekst je urpavo namenjen svima koji se tek upoznaju sa p2p terminologijom.
Trudili smo se da im u sto manje reci,objasnimo sto vise:D
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
sjajan tutorijal za pocetnike :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
svaka cast !
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Odlično.. Da se i ja malo odmorim od konfigurisanja ljudima, samo dam link i gotovo, više me glava ne boli..
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Naravno:)
To je i bio cilj ovog "malog":d tutorijala
Jeste malo poveci,ali vredi;)
Jedino sto ga je pisao totalan NooB:D:D:D
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
odlicno :) svaka cast na trudu :wave:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Hvala Domino:):wave:
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Već 2 puta sam kikovan sa ILoveTorrents. Nikakvo objašnjenje, samo mi je bio obrisan nalog. Naravno, trudio sam se da seed-ujem kad god sam mogao i imao sam odličan ratio...

Pre neki dan mi BEGINER skrene pažnju na 2 post u ovoj temi. Odradim to mada mislim da sam i ranije to radio ali ne mogu da se setim...
Misko81 dojavi da je HDVNbits open
Registrujem se, skinem 2 mala torenta, ukupne veličine 10Mb i pustim to da se seeduje.
I evo šta posle 2-3 dana kaže sajt:

I šta za isto to kaže utorrent:

I ko je sad ovde lud? :) Osećam da ću ponovo da dobijem ban...
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mala nepreciznost u prvoj rečenici - nije p2p isto što i torrenti :) Tj. p2p obuhvata torente i još što-šta.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
2 SuperStarr:

Koji uTorrent koristiš?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Od juče je počelo da mi se dešava da ograničavanje uploada u uTorrentu ne radi baš kako bi trebalo. Podesio sam na 90kBps, ali ide do 100kBps, ako uključim Apply limit rate to transport overhead onda ide do ~95, namestim da je up 1kBps, dobijem ~10-12 ... Da li je neko imao takav problem? v2.2.1
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ja sam na 2.2.1 i nikad nisam imao takvih problema. Probaj reinstal ili neku drugu malo noviju-stariju verziju ;)

@SuperStar: Koji utorent koristis, i nemoj pogresno da me shvatis, ali da ne koristis neki modifikovan utorrent sa cheat opcijama?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Na v.2.0.4 imam ~2-3kBps "viška" ... Skenirao sam sistem Avastom i MBAMom i ništa nisu našli.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Hmmm, cudno... Pazi, neke male varijacije uvek moras da imas, do tipa 1-2 kb, i meni pokazuje nekad da mi upuje manje a upuje mi vise, kao i obrnuto ;)

Edit: Ako si mislio na generealno podesavanje to uvek zeza, probaj da svaki torrent posebno ogranicis koliko oces da ti bude maksimalni up za isti ;)
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Da, generalno ograničenje mi je 90kBps (po defaultu za 1Mb/s upload), svestan sam da nikada ne može da bude baš toliko, ali me malo buni što je stalno u plusu za tih par kBps, da osciluje malo ispod pa malo iznad ne bih obraćao pažnju ... Mada, verovatno bez razloga brinem.:)
Sviđa mi se 2.0.4 build 22450, to je zadnja verzija koja nije imala nikakav bloat u sebi.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa uvek ima tih nekih oscilacija, evo sad sam pogledao kod sebe, pokazuje mi da imam up 5kb a nemam ni jedan aktivan torrent :D

Tako da opusti se i uzivaj ;)
 
Vrh