• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

OO Calc kreiranje maila

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sekirasi,

da li neko moze da napravi step by step tutorial kako se pravi to linkovanje iz worda u excel (u OO-u naravno)?

Da iz Calc-a pozivam podatke iz nekog Writer dokumenta ili pak drugog Calc dokumenta?

Bio bih vam veoma zahvalan.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nemam ovde OOo, ali u Wordu je to: Insert > Objects
 

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
mislim da je mail merge u pitanju, ali ni to nije ono sto mi treba...

Treba mi ovo, da ja u calcu napravim formu i da to izgleda ovako, znaci ja izaberem pcaxe a on popuni polja umesto mene.




Znaci imam jedan dokument gde ce biti podaci i drugi gde ce biti ovako ova forma iznad iz koje pozivam podatke...

Nadam se da me razumete :D
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. prvo kreiras tabelu sa kontakt detaljima. ovo ce ti biti datasource. prvi redu u tabeli je ime polja (Field-a). sami podaci (tj vrednost za field) o primaocima se upisuju u redove 2 pa na dalje

2. ubasis datasource u tekst procesor: Edit>Exchange Database>Browse. Ovde odaberes *.odb fajl u kome se nalazi tabela sa kontakt detaljima. po odabiru tebele, kliknes na Define

3. otvoris Datasource u Text procesoru: View>Datasources (ili klik na F4)

4. ubacis zeljene Field-ove u dokumenat (mozes da prevuces iz prozora u kome je datasource. na prevlacis vrednost nego naziv field-a)

kad sredis dokumenat i pustis na stampu, biras da li ces da stampas kompletan merge ili ces da stampas dokument za samo zeljene kontakte tako sto ih selektujes
 

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Brate, svaka cast! Uspeo sam :)
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Eto. Dugujes cokoladnu bananicu :wave:
 

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vrh