• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Periferije] Omega weapon mask(budget gaming mouse)

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Pozdrav drugari.Evo mene opet u sekciji za opise.Ovaj put potrudiću se da vam približim kako to izgleda kada se koristi jeftin gamer miš(barem na kutiji piše da je za gejmere :d)

U pitanju je Omega weapon mask ali lakše ga je naći pod oznakom OM-265.
Miš bi trebao da bude verna kopija Razer DeathAdder stim da je death adder u to vreme imao manji dpi ali o tome ću malo kasnije.

Ovog mišonju koristim već dve godine(u decembru će biti tačno dve)pa ćete ujedno i da vidite kako izgleda miš posle godina intenzivnog korišćenja.

Pa da počnemo od kutije:

Kutija deluje luksuzno.Iako nije ništa specijalno meni se dopada fora gde izgleda kao da je u prozoru.Standardni hvalospevi na račun miša i naznaka da je u pitanju Avago laserski senzor.Međutim nigde ne piše koji model Avago čipa je u pitanju.Nakon malo istraživanja i činjenice da je miš deklarisan na 45 ips i akceleracijom do 20g pretpostvaljam da je u pitanju ADNS-6010(ovo je samo pretpostavka,ako neko zna sa sigurnošću neka dopiše)

Dpi:
Dpi kreće od 400 i moguć je izbor 800,1600 i krajnje 2000.Ja sam se navikao na 2000 i sada mi je sve ispod toga isuviše sporo tako da ta podešavanja držim uvek.Kao što rekoh razer koji je poslužio omegi da ukrade dizajn je imao optički senzor i maksimalno 1800 dpi.Te je bar na papiru weapon mask bio bolji(mada sad je diskutabilno da li je bolji laser ili optika,zavisi od afiniteta).Ono što je lepo na ovom omega mišu je da je dpi moguće menjati u hodu,preko dugmeta koje se nalazi iznad skrola.

Tasteri:
Kad sam kod dugmića,poseduje ukupno 5 komada ako računamo i skrol onda 6.Klasika,levi,desni klik,back i forward i dpi dugme.Ovde se nazira prvi nedostatak,ne postoje nikakvi drajveri i nije moguće podešavati tastere,samim tim nema nikakvih makroa,skripti i ostalih gejmerima bitnih stvari(barem tako kažu).Mala dopuna,moguće je namestiti da levi klik ispaljuje 2 ili 3 hitca.Probao u battlefieldu i fino radi,problem nastaje kada se izađe iz igre pošto miš nastavlja da radi dvoklik ,odnosno troklik,pa ga je neophodno isključiti.

Evo nekoliko slika kako miš izgleda pa nastavljam sa daljim opisom.

Kao što vidite na poleđini sija omega logo
i nije ga moguće ugasiti.Čak i kada se ugasi komp on nastavlja da širi svoj zeleni sjaj kroz sobu,što je mene neopisivo živciralo na početku,sada sam se malo navikao pošto ga sakrijem u sto pa se i ne vidi.Skrol takođe sija ali njega je moguće isključiti.Zapravo on sija samo kada je namešteno na dvoklik,odnosno troklik.

Kvalitet miša:
možete da vidite kako je njegova gumirana površina,koja inače daje lep oseđaj prilikom korišćenja,počela da se ljušti pa miš deluje prljavo i masno.
Tasteri nisu previše glasni i lepo reaguju,mada mi se čini da u poslednje vreme ne hvataju uvek.Skrol nije tvrd,nema klimanja i nije glasan ali je totalno neprecizan.Zna da preskoči ili ostane u mestu kada se skroluje.Back i forward tasteri rade kao i prvog dana iako su znali jednom ili dva puta kada se miš nije koristio nekoliko dana da budu zaglavljen.Međutim nakon nekoliko pritisaka na njih su se odglavili i nastavili da funkcionišu normalno.

Veličina(nije to što ste pomislili ;)) i ergonomija:
Ovaj miš spada u neku grupu srednje veličine,nije previše veliki ali nije ni mali.Nemam veliku šaku pa mi na početku i nije bilo tako udobno ali sam se sada navikao i potpuno mi odgovara.Koristim palm grip,ali mislim da je oblik prijemčiviji claw griperima.Na sledećoj slici možete da vidite,orijentaciono, dužinu u cm

I na kraju nekoliko za i protiv:

ZA:miš je praktično neuništiv,sve radi kao kada sam ga prvi put prilkučio,nikada nije zakucao,tasteri rade posao posle dve godine,ne krcka,nisam primetio nikakve bagove u radu lasera i kao najbitnije ima 3 godine garancije.

PROTIV:skrol je neprecizan,gumirana površina se ljušti(mada možda ovo i ne treba uzeti za zlo,ipak je star 2 godine),laser ipak nije tako precizan(u igrama ne primećujem puno ali u nekom radu u photoshopu npr. se primeti),nema programabilne tastere,sa svakim boot-om potrebno je iznova nameštati dpi i prokleto svetlo i dalje radi.

Kada bih sada mogao da biram,mislim da ga ne bih ponovo kupio.Ukoliko ima nekih pitanja rado ću da odgovorim.Voleo bih da sam mogao da probam i razer deathadder pa da test bude potpuniji.Možda ima nekog ko hoće da ga pozajmi na par dana:)

P.S.
Tek kada sam počeo da pišem opis shvatio sam kako da podesim dvoklik i troklik kao i to da svetlo na skrolu radi :rotf:,do sad sam bio ubeđen da je to samo marketinška patka
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Obozavam ovakve recenzije, kada uredjaj pretandrlja kilometre rada, pa se onda saberu utisci :). Koliko li kosta taj mis sada?

Moj SideWinder X5 je takodje dve godine star, takodje je koriscen intenzivno, ali zato izgleda prakticno kao nov :). Guma se nigde nije oljustila, skrol je i dalje precizan, samo se zadnji deo misa i tasteri malo uglacali od koriscenja i to je sve. Teflonske podlogice su i dalje kao nove.

Jedina intervencija koju je imao je da sam morao da ga otvorim i ocistim nagomilano djubre iz skrol tockica.
 

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Platio sam ga 2250 dinkića 2009. a sada je vidim 2500.SideWinder X5 je ipak klasa više u odnosu na Omega weapon mask iako nije mnogo skuplji(ako je i skuplji).Jednostavno sa tim proizvodima manje renomiranih firmi uvek imam isti osećaj,sve je tu i sve ok šljaka ali fali nešto minorno što celu sliku kvari,pri tom nisu mnogo jeftiniji.Meni se sviđao izgled death addera a nije bilo para za takve egzibicije pa sam uzeo ono što je bilo prijemčivije,vernu kopiju i na papiru opcije koje mogu da pariraju.Kao što se vidi,neka obećanja su ispunili,neka nisu.Sada bih sigurno mnogo više pažnje obratio na detalje ali to je pre svega zato što sam iskusniji i znam šta želim od uređaja(ok,uglavnom:))
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Dobar review! Ok je to mis,ako mene pitas, za te pare u to vreme.

:wave:
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Ironija je sto sam ja X5 u bulk pakovanju (kesici) platio 2100 dinara, od prilike u isto vreme kad si i ti pazario tog pacova :). Jeste, stigao je bez drajvera i fensi kutije, ali to nije toliko ni bitno: Bitan je sam uredjaj.

Na zalost, sada se X5 prodaje po osetno vecoj ceni :(
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ista prica je i za Logi mx518 koji je znao na promocijama da bude super pristupacan... Isto bulk pakovanje. Ali to nije realna cena, a ko zna kojim kanalima je distributer dosao do te robe.

:wave:
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
I to sto kazes :)
 

Pupo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.11.2010.
Poruka
104
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad E440
CPU & cooler:
3570K - Thermalright Macho black
Motherboard:
MSI Z77 MPower
RAM:
G.Skill Ripjaws Z 1600MHz 2x4GB
VGA & cooler:
MSI GTX960 G2
Display:
Dell U2412M
HDD:
Intel 520 240Gb, 3Tb HDD
Case:
Lian Li A05N
PSU:
Seasonic X-560
Mice & keyboard:
Steelseries 6Gv2, Logitech G600
Internet:
10Mb/s down, 10Mb/s up
OS & Browser:
Win10
Ista prica je i za Logi mx518 koji je znao na promocijama da bude super pristupacan... Isto bulk pakovanje. Ali to nije realna cena, a ko zna kojim kanalima je distributer dosao do te robe.

:wave:
Kod nas je moguće naći njegovog nasljednika MX400 za 200kn(novi, trgovini), to je mislim oko 2000din. I on kod nas nema konkurencije u tom cjenovnom rangu.



@zbun Lijepa recenzija, stvarno si ga imao vremena isprobati u te dvije godine. A ovo što miš svijetli, ja mogu samo potvrditi da i moj razer stalno svijetli(doduše zbog gigabyte ploče) a ova guma se ljuštri skoro na svim logitech miševima tako da to nije samo problem "jeftinih" miševa.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ako smem da pitam, po cemu je 2000dpi za gejmere i po cemu je bolje od 800dpi + povecan sensitivity u igri? Cuveni Dzonatan Vendel Fatal1ty je svu slavu (i skill) stekao na 400-800dpi misevima i nije imao nikakav problem sa time, dok danas casual gejmer, koga bi fataliti odvalio levom nogom i kuglicnim misem, misli da mu treba 1000+ dpi da bi kampovao u Kamper Strajku? Ima review-ova po netu gde se lepo pokazuje da je taj dpi switch nije nista drugo do menjanja internog odziva misa, a sam dpi lasera ili bilo koje druge optike je uvek naravno fiksan, poput nekog prime objektiva za foto aparat. Optika moze biti 2000dpi, sto znaci precizno "skeniranje" podloge po kojoj mis ide, ali to ne znaci obavezno da cete vi biti precizniji sa tim misem jer ce takva optika precizno da vam pomeri nisan na svakoj grbici mousepad-a, da ne pricam o "grbetinama" poput mrvice. 2000dpi je u stanju da razazna dlaku, bukvalno, na mouse pad-u. Ako predjete preko nje tom optikom moguce je da vam se desi nesto sasvim neocekivano...

i btw. Svaka cast za ovaj mis, nisam znao da postoji tako dobra kopija tako precenjenog misa ;) Dobra user recenzija, sto neko rece, vidi se sta se moze ocekivati nakon mnogo predjenog puta misem :)
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Ni ja nisam primetio stavno dobro odradjena kopija mada ima losije karateristike od mog A4teck 748.
Jedina bolja strana od A4tech je mislim ergonomija.
Zeleno svetlno bi resio jako jako brzo :D otvoris mis iseces diodu i cao :d
 
Poslednja izmena:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Setio sam se jednog starog post-a vezanog za to zasto veci DPI a manji sens. u igrama itd.

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=2624350&postcount=1

Ovde je malo ekstremniji primer, bitno je da je neka generalna poenta iznesena. Inace zavisi sve to do monitora tj. same rezolucije, mada i sam licno mislim da je vec nesto izmedju 1500-2000DPI za npr. FullHD rezoluciju i vise nego dovoljno i precizno za sve moguce igre, siguracije itd. Ni sam ne kapiram bas poentu mogucnosti veceg DPI-a, a kamoli ovih lasera koji pruzaju 3600DPI, 5600DPI itd.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
taj post nema nikakvog smisla. DPI i rezolucija ekrana su dve potpuno razlicite "mere". dpi je tacaka po inchu (dots per inch) i to je konstanta, sirina ekrana od npr. 20" (po sirini, ne dijagonali) i 1920 piksela ima dpi od 0.01. Da pojednostavimo, kod monitora se ovo zove dot pitch i proizvodjaci ga navode, videli ste milion puta, ali je cifra vezana za velicinu celog jednog piksela, odnosno kvadrata.
sve u svemu, da skratim pricu, dpi na misu je slicno sto i dpi na skeneru, makar ga ne mrdao (misa), on svejedno skenira svoju poziciju u recimo 2000dpi. "Skenira" podlogu na kojoj je u toj rezoluciji, ali posto je povrsina koju laser pogadja, odnosno skenira, veoma mala diskutabilno je da li ima smisla to sve na podlogoma koje same po sebi nisu dovoljno guste da tih 2000dpi dodje do izrazaja.

edit: kada bi dpi na misu predstavljao broj skeniranih tacaka po poredjenom inchu, sa primerom misa od 2000dpi, kada bi dijagonalno presao duzinu jednog 22" monitora, rezolucije 1920x1080 sto je po dijagonali 3000px, mis bi skenirao 44000 tacaka prelazeci put od 3000 tacaka (piksela). Da bi bio 100% precizan, dovoljno bi bilo, teoretski, da skenira svega 3000 sto je 14.7 puta manje nego sto mis od 2000dpi po ovakvoj ovoj teoriji uradi, odnosno, na savrsenoj podlozi, sa savrsenim pokretom misa, da bi potrefio svaki piksel prelazeci po toj dijagonali dooljno bi bilo ~136dpi. Ovo naravno ne funkcioni se ovako zbog nekoliko faktora u koje me sad mrzi da ulazim. Dovoljno je reci da nema potrebe da mis ima veci dpi od dpi monitora na kome se igra. Softver ce svejedno zoakruziti dobijenu informaciju (poziciju nisana npr) od misa u formu u kojoj ce ona odgovarati jednom pikselu na ekranu. Ovo nas dovodi do zakljucka da je preciznost veca kad je rezolucija ekrana veca, barem u teoriji. Kako neki game engine interpretira odnos izmedju pozicije i rezolucije...mozemo samo da pogadjamo...
 
Poslednja izmena:

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
@gx-x čitajući tvoj post setio sam se filma lajanje na zvezde i rečenice: "Jel vidiš sa kakvim se predznanjem ide u kafanu !".
Moram da priznam da puno stvari nisam znao i da mi je sad malo jasnije.Ja veliki DPI(ok,najveći koji ovaj miš može da pruži) volim zato što onda ne moram puno da "mašem" po stolu i u kratkim koracima kursor stiže na željeno mesto.Što se tiče igara,nemam veliko iskustvo pa i ne mogu sad da praivm neka poređenja a pretpostavljam i da puno toga zavisi od same podloge.Inače ovaj miš je polako počeo da otkazuje,sve češće umesto jednog klika uradi dva što zna da bude neverovatno iritirajuće kada se radi u autocadu na primer.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
iz mog iskustva, dzaba sto mis hvata xxxx dpi ako je podloga losa i nema sta da hvata, odnosno, gubi se. 800dpi laser + dobra podloga = win. Ja sam uvek isao na "krpenu", evo vozim steelseries mini vec par godina. Kad uhvatim nekog misonju sa visokim dpi koji se vozi po povrsini stola to je sve samo ne precizno...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ako je krpeni sto precizno je :troll:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
heh, da, vozis ga po etisonu dok se izlezavas na patosu hehe :D

ne znam sta da kazem, probao sam metalnu/alu podlogu, pleksi glatku, pleksi perforiranu, onu plasticnu visoke rezolucije (neka poznata firma tada, ne znam kako se zvala, ne secam se imena, pad je ko linoleum, bez veze skroz) i kineska krpena mi je bolja od svega toga, a ova steelseries je majka :)
 

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
podlogu za miša sam koristio od 93-95, jer nisam ni probao da ga koristim po stolu, ono pazim mišonju.

posle kada sam uvideo da to nema blage veze, jedva sam dočekao da smaknem to sa stola, nikada više niti jednu nisam koristio.

Koristim A4tech X7 X-710fs, radi ko munja od prvog dana, sa "pet brzina", već 2 godine.
jedino što sam se pre par meseci istripovo da se jako zaprljao, nije mi bilo jasno od čega, pa mu onu fantastičnu gumu koja ga oblaže ogulio, pomislio sam da je to prljavština :rotf: , usijao sam se od trljanja (radila i žica za suđe, vim i gruba strana sunđera i jedva sam skinuo), tek kada sam je ogulio načisto setim se, pa to je... :first:
bio je mat, sada se sija kao... i pomalko je klizaviji.:d
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
a tvoje gejmerske reference i uspesi su? :) Nemoguce da svi pro gejmeri misle da im treba podloga i da je to bolje, a da si ti ipak u pravu o.O Za vijanje ikonica i lezerno kliktanje ja mogu i po butini da setam misa, to nije sporno. Ja se samo pitam da li si ikada na primer probao krstenu podlogu, ne onu za 60 din, vec nesto poput najfinijeg mikrofibera?! Mada to realno nema ni smisla jer je skuplje od tog misa kojeg koristis, koji opet nema smisla za pricu o gejmingu...

edit: 95-te nije ni bilo nista osim kuglicnih miseva, tako da bez uvrede, tvoje iskustvo vezano za optiku + podlogu je ravno nuli ako nisi ni koristio podlogu od tada :D
 
Poslednja izmena:

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
gejming, ako je to jedino zbog čega je potrebna podloga za miša, onda mi definitivno ne treba. :p

pazi "šefe", niti vozim automobil od 60 000 evra, niti živim u stanu od 200 kvadrata, pa ne vidim niti jedan normalan razlog da vozim miša za komp od 70 i više evra i da podlogu platim 50 evra, da bi "klizilo" ko sanke, to je vrlo blago rečeno snobizam, ili bi davalo naznake nestabilnosti ličnosti, izuzev u slučaju da ti to nije profesionalno opredeljenje da pikaš igrice i razvijaš svoje intelektualne sposobnosti što preciznijim hicima u glavu protivnika, uz to svima na nos nabijajući svoje statistike.

ovakve opaske su bespredmetne, i od najboljeg postoji bolje, pitanje je samo da li ti to stvarno treba, ili bi samo voleo da poseduješ, pa kud puklo (snobizam).

edit.
ne vidim nigde da sam tebe prozivao za bilo šta, tako da bi bilo bolje da se suzdržiš od komentara tipa, raketa je brža od bicikla, to je svima poznato, ali raketa ne treba svima.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
hehe :) pa nisam te prozivao, samo sam prokomentarisao to oko podloge. Ovo je tema o gejming misu, pa smo pricali o preciznosti pa onda tvoj post, pa onda moj :) nemoj se ljutis odmah :p Ne vozim ni ja nekog misa od 100e, vozim LX8 i imam podlogu od 900din...sasvim dovoljno po meni...
 
Vrh