• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVIDIA Fermi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.035
Rezultat reagovanja
3.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark, phanteks t30
Motherboard:
asus rog strix b550-i gaming
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
lian li a4 h20
PSU:
corsair sf750 platinum
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
nece smeti toliko, istopio bi se pcb :D
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jos jedanput ponavljam da NV uvodi sa Fermijem GPU arhitekturu koja treba da im sluzi kao osnova za sledece godine...
Kuca se pravi od temelja a ako temelj nevalja onda su i spratovi klimavi ....
Temelj Fermija je brutalno zagrevanje i slabe performanse u odnosu na broj tranzistora koji je skoro duplo veci neko kod RV790 ....
Phenom I anyone (niski klokovi, losije performanse od konkurencije, previse slozen proces za 65nm)? Je li AMD propao na kraju ?
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Phenom I anyone (niski klokovi, losije performanse od konkurencije, previse slozen proces za 65nm)? Je li AMD propao na kraju ?
Naravno da nije propao ali je doslo do drasticnih izmena u menedzmentu mnogi ljudi su otisli ... NVidia ce zbog svoje PR-masineriji jos manje da bude pogodjena u to ne sumnjam ipak oni sto su se nadali Fermiju ce na kraju ostati razocarani...
Nego to ovdje i nije pitanje ....
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.035
Rezultat reagovanja
3.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark, phanteks t30
Motherboard:
asus rog strix b550-i gaming
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
lian li a4 h20
PSU:
corsair sf750 platinum
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
da gadnoh li designa... prvi put mi se neuporedivo vise svidja ATI izgled referentnog hladjenja od nV.
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Kao prvo nisu bolje od svega sto nudi AMD/ATI.
Kao drugo , NVidia je najavljivala za 480GTX 60% performance boost u odnosu na 5870. Potrazi malo starije artikle NVidiene PR-masinerije recimo pre godinu dana ....

Po prelimenarnim testovima razlika je u 5%-10%.

E sad to se odnosi na referentni 5870 .... OC varijante 5870 ce da pokidaju svaku 480GTX u vecini testova.

Kao drugo zaboravio si da AMD/ATI na trziste vec odavno ima dvoglavu 5970
cije performanse 480GTX nemoze ni priblizno da postigne u 99% aplikacija.

Po onome sto je NVidia najavljivala ovo je ni manje ni vise nego jedan veliki flop....

Ukoliko i cene budu onakve kakve trenutno slutimo ja samo mogu reci jedno ... adios NVidia !

Jos jedanput ponavljam da NV uvodi sa Fermijem GPU arhitekturu koja treba da im sluzi kao osnova za sledece godine...
Kuca se pravi od temelja a ako temelj nevalja onda su i spratovi klimavi ....
Temelj Fermija je brutalno zagrevanje i slabe performanse u odnosu na broj tranzistora koji je skoro duplo veci neko kod RV790 ....

Za NV se nadam da je tacna informacija da su spustili TDP na 250W ali treba imati u vidu da su prvenstveno naveli bili da 480GTX ima TDP od 300W sto bi odgovaralo dvoglavoj 5970 ...
EJ bre jedan chip ima disipaciju kao dva AMD/ATI chipa :) :D
Auu Monti, stvarno me iznenadjujes ponekad :)

Pa s vremenom ces preci na sitniji p. proces i usavrsiti arhitekturu, korigirati neke stvari ako postoji potreba za tim. To oba tima rade vec godinama.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Malo mi "cudno" sto jos uvek nema nekog "pravog" crysis/metro2033 bench-a 480gtx-a!?
Samo oni "kineski" :) sa 470gtx-om :rolleyes:

Kapiram nda i to :rolleyes: ali ranije je uvek "nesto curelo" ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Auu Monti, stvarno me iznenadjujes ponekad :)

Pa s vremenom ces preci na sitniji p. proces i usavrsiti arhitekturu, korigirati neke stvari ako postoji potreba za tim. To oba tima rade vec godinama.
Pa ne prelazi se na sledeci proces mesecno i Ati i NVidia su skoro presli na 40nm
Sto znaci da treba jos dosta vode Moravom da protece da bi se preslo na sledeci shrink...
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@graphXtreme:

Temps su tu negde kod GTX280 First Release. znači negde nisu nešto veče, ali ipak radi Vent jače - tu negde 6db veča buka nego na 285GTX reference kartici. Ali to će se još od Partnera do partnera promenuti. EVGA sprema kao što je Gainward bio radio (GTX480 Tripple Slot Cooler) sa 3x92mm i aktivnoj PWM regulaciji, dozvoljavače da teraš gpu preko granice od nvidije ;)

Leadtek radi trenutno na isto kao i evga na hybrid kartici GTX470 + GTX275 (GT/S440?). Biče u glavnom rebrand od GTX275 i GTX260-SE.

šta se tiče budučnost, nVidija je prijavila kod seasonica i enermaxa, a verujem i kod svakog drugog glavnog PSU proizvođača, da obrate focus na više 6+2 Pin Grane, mislim da se nvidia neče pustiti na energyfight sa ATI, pošto u jednom smislu imaju pravo - ko ugrađuje više od jene GTX470 ili GTX480 i njihovi buduči naslednici, taj sigurno se ne sikira za 100W manje/više, kad mu kištra vec troši najmanje 0,8kw+ ;)

interesantno je tu i naš "research" što se tiče memorije. Mi računamo da će se potrošnja na memoriji u buduči par godina jako diči uvis...
Evo primer je i7/i5 sve novije i brze Memorije focusiraju veči QPI. QPI diči na 1,45 Volti je več 70W veča potrošnja systema, i ta ista igra počinje sad na grafičkim karticama. Mislim da smo došli tu negde na jedan "point of no return" da če u budučim godinama više memorija na grafičkoj odluku o potrošnji doneti a manje GPU. Sigurno je GPU koj troši to i koj se greje, ali razlog leži u memoriji. Biče interesantno videti baš kako če se nVidia a i AMD nato da spreme... AMD ima malo više vremena se spremiti, nVidia če ako tako dalje teraju, morati valjda 2011/12 več se opremiti na tu promenu. Intel več sada se sprema i pokazuje oped da je AMD nešto prespavao ;) - AMD ima več duže sa temps/clock da ratuje u "research". Intel sad tek godinu dana na "i" Seriji i pronašli su kako da se reše tog problema, fokusiraju Memorycontroller i testiraju trenutno njihov sam proizvod tog controllera i pokazuje da mogu da smanje tems na CPU za 45% več u prvoj reviziji prototypa. Mislim ako grafiči proizvođači odu na istu ideju da bi mogli praviti 300W do 600W full load kartice bez ikakvog dizanja temperatura prema današnjim karticama ;)
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
+6dB je mnogo. Potrosnja me nista ne brine i ne interesuje, ali ovo je ipak previse buke.

Praviti aftermarket 3 slot cooler sigurno nece pojeftiniti karticu, sta vise - poskupece je, neminovno.

A sve to zarad 10% boljih performansi ? Meni kao gpgpu programeru je to OK preci na buducu tehnologiju, ali gamerima mislim da nije ni malo bitno.

Ovo mi zaista lici na veliki fail sto se tice gamerskog trzista.

Sve ovo sto sam napisao je pod pretpostavkom da performanse nisu bolje od 10% u odnosu na 58x0 seriju.

EDIT: pod failom ne mislim da ce ljudi preci na ATI, vec da jednostavno nece menjati svoje postojece GTX 285, 275 modele za ove nakazne kartice zarad dobiti od 5 - 10% u odnosu na ATI. U najboljem slucaju ostace na svojim postojecim kartama. Drugo su fanboys - no toga je sve manje.
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
ti računaš gaming, ali nvidia sa 470/480 fokusira nVidia Quadro i Tesla mušterije gde je tri put veča količana prodaja nego kod gamera, a smanjuju koštanja, zato što prave sad jednu kartu za 3 smera a ne 3 kartice, to smanji koštanja za 30%~ a gubu možda 20% do 40% mušterija na gamerskom područiju, to njih interesuje trenutno toliko kao tebe ili mene kako je vreme u sibiru ;)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
led u sibiru sprecava milijarde tona metana da odu u atmosferu, tako da... ;)

Ontopic: Ok, ako je takva njihova racunica - ja to ne znam, ne mogu da udjem cak ni u rang spekulacije. Kao sto sam i rekao ovo je fail sto se tice gamerskog segmenta, a to za sobom povlaci gubitak desktop segmenta u godinama koje slede ukoliko ne promene kurs.
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
pa znaš, to ti je dobra - neznam tačno kakav kurs oni su pošli da prate, ali mislim da Desktopsegment osvojiti treba više nego dobre highend kartice.

mislim, ovo sad što kažem je moje mišljene:
na zapadnom sektoru je tako da ljudi sve više i više prate "understatement" i "professional use" a sve manje i manje "gamer sczene" tako da je nvidija možda na dobrom pravcu, ali je dosta rizično šta rade, pa da ostaje samo pogledati vermenom kako se to ponaša i dal je dobra ideja bila... ;)
Mislim u PR i Partnerskim reklamama su najbolji, po tome gledano imaju sigurno manu da če im iči od ruke i da je dobra stvar tako, stvarnost če mo videti najkasnije posle godinu dana ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@graphXtreme:

Temps su tu negde kod GTX280 First Release. znači negde nisu nešto veče, ali ipak radi Vent jače - tu negde 6db veča buka nego na 285GTX reference kartici. Ali to će se još od Partnera do partnera promenuti. EVGA sprema kao što je Gainward bio radio (GTX480 Tripple Slot Cooler) sa 3x92mm i aktivnoj PWM regulaciji, dozvoljavače da teraš gpu preko granice od nvidije ;)

Leadtek radi trenutno na isto kao i evga na hybrid kartici GTX470 + GTX275 (GT/S440?). Biče u glavnom rebrand od GTX275 i GTX260-SE.

šta se tiče budučnost, nVidija je prijavila kod seasonica i enermaxa, a verujem i kod svakog drugog glavnog PSU proizvođača, da obrate focus na više 6+2 Pin Grane, mislim da se nvidia neče pustiti na energyfight sa ATI, pošto u jednom smislu imaju pravo - ko ugrađuje više od jene GTX470 ili GTX480 i njihovi buduči naslednici, taj sigurno se ne sikira za 100W manje/više, kad mu kištra vec troši najmanje 0,8kw+ ;)

interesantno je tu i naš "research" što se tiče memorije. Mi računamo da će se potrošnja na memoriji u buduči par godina jako diči uvis...
Evo primer je i7/i5 sve novije i brze Memorije focusiraju veči QPI. QPI diči na 1,45 Volti je več 70W veča potrošnja systema, i ta ista igra počinje sad na grafičkim karticama. Mislim da smo došli tu negde na jedan "point of no return" da če u budučim godinama više memorija na grafičkoj odluku o potrošnji doneti a manje GPU. Sigurno je GPU koj troši to i koj se greje, ali razlog leži u memoriji. Biče interesantno videti baš kako če se nVidia a i AMD nato da spreme... AMD ima malo više vremena se spremiti, nVidia če ako tako dalje teraju, morati valjda 2011/12 več se opremiti na tu promenu. Intel več sada se sprema i pokazuje oped da je AMD nešto prespavao ;) - AMD ima več duže sa temps/clock da ratuje u "research". Intel sad tek godinu dana na "i" Seriji i pronašli su kako da se reše tog problema, fokusiraju Memorycontroller i testiraju trenutno njihov sam proizvod tog controllera i pokazuje da mogu da smanje tems na CPU za 45% več u prvoj reviziji prototypa. Mislim ako grafiči proizvođači odu na istu ideju da bi mogli praviti 300W do 600W full load kartice bez ikakvog dizanja temperatura prema današnjim karticama ;)
Slazem se da je memorycontroller na Intel i7 sistemima daleko bolji ali treba naznaciti posebno na i7 sistemima... Ono sto je Intel integrisao u i5 je smesno. Da ne kazem da im je memory controller na i5 neuporedivo los u odnosu na i7 modele. Kad vec pricamo o TDP'u verujem da ti je poznato da Intel u svojoj TDP specifikaciji nije racunao uncore segment a da isti snadbeva preko 3,3V sine.

Znaci da opet gledajuci iz finansiskog ugla AMD sto se tice i IMC'a ne stoji toliko lose.
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@elprincipal: Slazem se sa tobom da je jedina primena ove arhitekture u ovakvoj izvedbi i performansama samo u profesioinalnom domenu, GPGPU pre svega. Ali to je po meni zestoki skating on ice ako je to strateska odluka da se zapostave ostali segmenti (desktop, mobile, gaming).
Realno, najvise kartica se ne proda ni za gaming ni za computing ni za rendering nego za office i mobile use. nvidia nema vec 3 godine arhitekturu koja bi pokrila sva tri segmenta.
A sta ce raditi tek kad Intel i AMD integrisu GPU i CPU ?
No, videcemo.

Moje misljenje je da nikako ne bi bilo dobro da se okrenu samo profesional marketu posto mi to uvek budi secanje na Matrox.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao prvo nisu bolje od svega sto nudi AMD/ATI.


Прочитао сам и остатак твог поста али на исти немам шта да одговорим јер једноставно немам ниво знања, чак ни информисаности. Нисам мислио озбиљно, него сам био ироничан, јбг, заборавих да ставим овај смајли > :rolleyes: < Стиче се утисак да је све то што треба да изађе а носи ознаке nvidia је боље од свега што тренутно ати продаје. Не знам да ли је тако и не занима ме.
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@mipko: preko 60% around finance dolazi nvidiji iz TESLA i Mobilphone segmenta, grafička proizvodnja za office, game i home ne zauzima njima ni 20% celog businessa ;)

@monteboy: nisam ja na sadašnje i5/i7 mislio - tu je intel tek video gde leži problem, i9 je prvi sa novim p-type od memory controllera. Što se i5 Controllera tiče, sigurno - totalan krš. Ali ipak je i smisao intela: P55 32Bit 2GB 64Bit 4GB i normalne brzine do 1333MHz (mainstream) a X58 Enthusiastne sisteme ;) što ljudi drugačije upotrebljavaju razumem, ali to intel neinteresuje ;)
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@mipko: preko 60% around finance dolazi nvidiji iz TESLA i Mobilphone segmenta, grafička proizvodnja za office, game i home ne zauzima njima ni 20% celog businessa ;)

@monteboy: nisam ja na sadašnje i5/i7 mislio - tu je intel tek video gde leži problem, i9 je prvi sa novim p-type od memory controllera. Što se i5 Controllera tiče, sigurno - totalan krš. Ali ipak je i smisao intela: P55 32Bit 2GB 64Bit 4GB i normalne brzine do 1333MHz (mainstream) a X58 Enthusiastne sisteme ;) što ljudi drugačije upotrebljavaju razumem, ali to intel neinteresuje ;)
Core i9 ? mislis na Core i7 980X :) :D Slazem se IMC je poboljsan na istom .... koliko je X58 za entuziaste je diskutabilno zavisi od namene :) :D
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Pa ne prelazi se na sledeci proces mesecno i Ati i NVidia su skoro presli na 40nm
Sto znaci da treba jos dosta vode Moravom da protece da bi se preslo na sledeci shrink...
Sjecas li se G70-G71 serije? Tada je Nvidia smanjila broj tranzistora i die size, te povecala performanse na G71 generaciji?
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@mipko: preko 60% around finance dolazi nvidiji iz TESLA i Mobilphone segmenta, grafička proizvodnja za office, game i home ne zauzima njima ni 20% celog businessa ;)
Nisam to znao. Hvala za info. U tom slucaju oni zaista imaju prostora da dozvole sebi "promasaj" na consumer trzistu.

poz
M
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ovdje se radi o necemu drugome a to je Prestige .....
Nvidia je pravila Fermi da dominira u svim segmentima a ne da prepusti trziste konkurenciji
Argumenti tipa firma zbog fermija nece propasti ili ti kao nece imati veliki guubitak jer pokrivaju samo 20% trzista suu argumenti za ekonomiste i po mom mishljenju nemaju za nas end-consumere nikakvo znacenje...

Nama je bitno jedno performanse po Euru ili dinaru i performanse po Wattu :) sve druugo je sekundarno ....
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Nama kao end userima je jedini i pravi problem taj sto imamo samo dva proizvodjaca GPU-ova i samo dva proizvodjaca procesora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh