• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Npackd - Najlaksi nacin za osvezavanje softvera na kompu!

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I, da li si testirao? Kakav je program?
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
Upravo sam testirao. Prvo cu navesti sta sam uradio a onda cu izneti svoje utiske.
Prvo moram da navedem da program nije kompatibilan sa add/remove listom iz windowsa, i da ne prepoznaje dosta programa koji su tamo instalirani. za sada dosta programa mora rucno da se brise iz add/remove. Kontam da ce ovaj program to mnogo elegantnije resiti kad bude "sazreo".

Dakle:
Pokrenuo sam program
Pogledao listu podrzanih programa
Upalio add/remove programs u windowsu paralelno
iz add/remove liste sam brisao programe koji su navedeni u package manageru
U npackd instalirao prethodno izbrisane programe

Dobre stvari:
  • Programi rade odlicno i podesavanja su ostala netaknuta u svim programima koje sam izbrisao pa ponovo instalirao uz npackd (pidgin, putty, opera...).
  • Programi su registrovani kao instalirani i ako ne postoje u add/remove listi. To je jako bitno za neke programe kao sto su adobe flash i shockwave.
  • Program i ako je u ranoj fazi razvoja ima oko 200 softverskih paketa na raspolaganju.
  • Program radi stabilno, sto je i za ocekivati.
  • Postoji i Command Line Interface verzija koja je za sada mocnija od UI-a, ali je i teza za upotrebu
Lose stvari:
  • Los UI
  • Nekompatibilnost sa add/remove listom. Mislim da ce zauvek ostati tako.
  • Ne prepoznaje sve instalirane aplikacije van npackd
  • Ne postojanje shortcut-a ka deinstalaciji programa koji su instalirani van npackd.
  • Za sada je single task. Ne moze se instalirati vise paketa odjednom, niti se instalacija paketa moze staviti u background radi daljeg browsovanja po programu.
Sve u svemu, mislim da ovaj program ne moze da zameni ninite niti mu je konkurencija. Ninite je ipak za ljude koji zele da inicijalno instaliraju gomilu softvera, a da isti bude tretiran u sistemu kao da je manuelno instaliran. Npackd je ipak za ljude koji zele da budu "svezi" u softverskom smislu a da se pri tome ne cimaju mnogo oko instalacije. Sa obzirom daje program u ranoj fazi postojanja, mislim da je jako odlicno koncipiran. Sad samo ostaje da cekamo dalje verzije i unapredjenja :)

Napomena: Ja sam izbrisao sve .net verzije iz sistema, ali Npackd mi je ponudio samo verziju 4.0, a za ostale (ranije) verzije je rekao da su eksterno instalirane iako su izbrisane. Mozda je pametnije da za sada ne koristite ovaj package manager za instalaciju .net-a, flash-a i jave. Ja sam to uradio i za sada ne patim od posledica, ali ne znaci da necu :D
 

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ninite, postoji li offline verzija ili samo online, tj moje pitanje je sledeće, da li moze nekako da se izvede da instalacije "kupi" sa hdd-a?
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A neka alternativa za Ninite?

Mi koristimo nekoliko skrtipti za takve stvari, ali bih voleo da imamo neko graficko okruzenje :D
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
Poslednja izmena:

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ali to je updater, meni treba nesto od softvera sto ce da bude kao ninite ali da vuce sa hdd-a... Ovo je nesto kao FileHippo updater. On je meni najbolji za update programa...
 
Vrh