• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi internet - koji izabrati?

GordonJames

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.11.2015.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Veliki pozdrav svima. Voleo bih kada bi dobio na ovom mestu neki koristan savet u vezi dileme koje imam.

Naime, ovako, moja zelja je da od narednog meseca uzmem novi paket kablovska+net+tel koji ce mi ovog puta znatno poboljsati kvalitet interneta. Uzeo sam novi komp pre par meseci ali nazalost zbog lokacije na kojoj se nalazim (okolina BG-a, blizu Sremcice) internet koji koristim, ADSL u okviru Box 3 Telekom paketa mi je bio uzasno spor, otprilike na 1-2mb maksimum, bilo je dana kad je bio i sporiji, nekad i brzi do 4,5 mb maksimum, ali toga nije bilo puno. Objasnjeno mi je da je problem u udaljenosti centrale i u zajednickom signalu koji uzima kablovska i net.

E sad, po surfovanju na netu i raspitivanju stekao sam zakljucak da je neki GOLD Trio SBB paket idealan za mene. Medjutim jos ostaje pitanje tehnickih mogucnosti, ali eto voleo bih da se informisem i od vas ovde i da saznam da li je neko imao slicna iskustva, kakva mu je brzina neta npr. u nekom mom rejonu BG-a ili uopste okolini, generalno kakvu uslugu pruza SBB i koliko ste zadovoljni, da li ne secka cesto net i ne gubi se, kao i kablovska, posto je to bio slucaj povremeno kod telekoma. Takodje bih voleo znati koliko je generalno verovatnoca da uprkos tome sto cu ja uzeti poseban uredjaj za net i sto ce biti garantovanih 50-tak mb kako oni meni kazu, voleo bih cuti neka iskustva i savete i od vas i koliko je to zaista realno u mojoj situaciji? Ja bih svakako bio prezadovoljan i nekom polovicnom brzinom, 20-25mb.

Takodje me zanima jos jedna stvar, verovatno ce biti wi fi uredjaj blizu mog kompa, medjutim signal ce koristiti verovatno i laptop na spratu iznad, a i nekoliko mobilnih telefona. Koliko bi to otprilike bilo odvlacenje signala i da li ne bi bilo problema s netom u tom slucaju?

I naravno, na kraju, posto jos nisam 100% siguran za SBB, voleo bih cuti i neke vase druge predloge i po vama dobre ili bolje opcije. Dakle meni je pre svega bitno da bez promene cene bude vise televizora sa kablovskom, ali i da net bude odvojen signalom, tako da mozete slobodno i nekog posebnog internet provajdera predloziti, koji bi po vama odgovarao u mojoj situaciji. Izvinjavam se ako sam malo oduzio, bio bih veoma zahvalan na pomoci. Nadam se da cu od jula konacno moci imati normalan paket, delom i zahvaljujuci Vasim savetima... :)
 
Poslednja izmena:

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
SBB definitivno. Koristim vec 3 meseca i prezadovoljan sam. Trio silver paket je u pitanju 30Mb brzina interneta, nikada mi ne pada ispod 25Mb. Sto se tice televizije ne gledam narocito TV ali sam zadovoljan sa ovim kanalima koje pratim. Jako mi se svidja D3 go opcija, mozes pratiti TV na laptopu, android telefonu itd., sa dobrim kvalitetom slike.

Po mom misljenju su definitivno najbolji, jedino sto meni smeta je to da se tesko naviknem na anlognu sliku :) posto dobijes jedan D3i uredjaj koji na jedan TV salje HD sliku i mozes povezati jos 3 TV-a analogno... Po meni velika je razlika... Ali s' obzirom da se kod vecine drugih operatera doplacuje mesecna naknada za svaki sledeci TV ne mogu biti nezadvoljan vec naprotiv.

Pre SBB-a sam imao telekom 5Mb, logicno je da je 30Mb SBB brzi ali meni to nije najbitnije, vec stabilnost veze i isporucivanje stabilne konekcije u kontinuitetu. Sa telekomom sam uvek imao neki problem, padala je cesto brzina na 2Mb neretko i manje, cesto sam morao da resetujem modem i podesavam, 2 puta je crkavao modem. Pre 10-ak god. imao sam SBB 2Mb i kada uporedim taj net i telekom od pre par meseci vise sam bio sadovoljan sa tih 2Mb zbog napred navedene stabilnosti i kontinuiteta u isporucivanju iste brzine bez oscilacija.
 

GordonJames

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.11.2015.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na savetima, ono sto me jos samo zanima jeste da li ce brzina od 30mb padati ako npr koristim i laptop istovremeno, odnosno idem na net i na komp i na laptop? Posto cu verovatno signal deliti s bratom na spratu koji ima laptop... i koliko bi otprilike mogla padati.

A voleo bih samo saznati vise i o toj analognoj slici, to je cista slika zar ne? Nema smetnji? Samo sto nije najboljeg moguceg kvaliteta ali je kristalna slika? Jer ako je dobrog kvaliteta svakako bih se za nju opredelio jer nije malo povezati 3 tv-a bez promene cene...

Inace i meni je dvaput crkavao modem, bas isto mi se desavalo s IPTV...
 

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
Hoce padati, ne mozete obojica imati po 30Mb ali bice Vam dovoljno. Kod mene su uvek bezicno povezani laptop i desktop, ponekada kada imam drustvo jos par androida i nisam primetio drasticni pad brzine. Koliko, ne mogu ti tacno reci.

Analogna slika je cista, bez ikakvih smetnji samo je manja rezolucija i nizi kvalitet. Mozes povezati 4 TV-a jedan HD i tri analogni signal.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
SBB ako imaš mogućnosti, nema tu šta da se misli..Ako ne, onda ADSL, mada suludo je porediti SBB i ADSL.
+ za SBB
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ikom ako imas ulsova za njega. Ako nemas, onda SBB a kao zadnja opcija Telekom
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
И од мене препорука за СББ.
Ево трећу годину ради перфектно, комп, лаптоп и два телефона константно повезани, дуо голд пакет је у питању.
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
Obzirom da imas iskustva samo sa ADSL-om moras da znas da ne moze da se meri kablovskim internetom. Za razliku od ADSL-a kablovski internet ne zavisi ni od kakve udaljenosti, uvek imas brzinu koju placas. Ako je to 30Mbps onda to i imas, naravno nekoliko megabita manje ali je to zanemarljivo. Cela prica je daleko bolja od ADSL-a, po svemu. TV ne deli nista sa Internet-om ma koliko televizora imao prikljucenih i ma kako ih prikljucio/povezao. Stabilnost veze isto tako, ADSL ne moze da se poredi ni po tome.

Deljenje Internet-a je u zavisnosti od korisnika u domacinstvu a moguce je to regulisati/podesiti/setovati pa nije problem. U svakom slucaju, razmisli i o nekom vecem/boljem/skupljem paketu gde bi imao vecu brzinu jer u danasnje vreme, a na osnovu svih sprava/uredjaja koji su prisutni u domacinstvima, je 50Mbps neka bas minimalna brzina. (naravno, to iziskuje i vise para a o tome ne pricam jer je to nesto licno - baziram recenicu iskljucivo na osnovu internet brzine i potreba domacinstva)


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Vrh