• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nokia e71x

Draxtor

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.04.2009.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
cpu nemam kuler imam
Motherboard:
Majka ploca
Telefon sam juce kupio jer sam ga dobio po lepoj ceni, nisam imao pojma koja je razlika izmedju e71 i e71x posle 2 dana koriscenja sam prilicno upoznat pa sam mislio da bi i ostalim ljudima znacilo da budu upuceni posto internet nije bas bio darezljiv sa informacijama.

e71x je at&t model koji se prodaje u njihovim paketima iskljucivo u americi stoga su ga oni prilagodili "svojim" korisnicima.
Prvo sto se primecuje je gomila nepotrebnih ikonica u glavnom meniju (music shop,at&t navigator...), sve se placaju...
Drugo sto mi je izuzetno zasmetalo je to sto nema fm tjuner, opcija je totalno uklonjena iz menija (at&t bi voleo da naplati online radio uslugu)...
Trece sto mi uopste ne smeta je to sto nema prednju kamericu i ne podrzava 3g...
Cetvrto oko cega sam proveo najvise vremena je to sto je gps izuzetno ogranicen, tj OVI maps je skoro nemoguce instalirati a i kad sam na kraju instalirao nokia maps 3.0 nije radilo :/ , google maps radi ali naravno kad ima internet konekciju...
Ono sto je izvuklo stvar je garmin koji radi gps signal je malo slabiji i sporiji ali zadovoljavajuce za telefon...
Firmware updejt se jos uvek ne usudjujem da uradim posto mi nesto govori da ce se opet "zakljucati za at&t"...

s60 3rd edition je OS... Aplikacije jako lepo i brzo rade...

U principu ostalo je kao sto je na e71...

WiFi radi jako lepo, dolazi u paketu sa 2gb memorijskom, PREKRATKIM usb kablom (ima bukvalno 3cm kabla), lepom koznom futrolom, punjacem, slusalicama i gomilom papirologije...

Kad stavim na vagu e71 i e71x i cene e71x je ipak (meni bar) bolji izbor...

Toliko za sad od mene... ukoliko bude uskoro vecih ili manjih primedbi ili pohvala pisacu...
 

Lazy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.06.2009.
Poruka
1.029
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Intel i7 4790K Devil's Canyon, True Black, Sharkoon Silent Eagle 4700MHz Delidded
Motherboard:
Asus Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston HyperX Savage 2400 MHz 4x4GB
VGA & cooler:
MSI R9 390 Gaming 8G
Display:
LG 34UM67-P Freesync enabled
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AAKS
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2, Behringer Truth B2031A, Rode NT1A
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Seasonic 1250W modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Genius GX Gila, CM Storm Trigger cherry black
Internet:
Optical 100/100 Over AirFiber
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1, Android Marshmallow, Opera and Chrome for Android
Other:
Google Nexus 5X, Bösendorfer 170, Korg X5D [MIDI] CME UF-50 [MIDI]
Mora bi da dodas da E71x ima S60v3 FP2 za razliku od "evropskog" modela, otud za nijansu drugaciji interface, i optimizovaniji sistem...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
jel radi dobro na nasim mrezama? nije, kao 8801 (8800 za americko trziste) koja radi samo na 1800MHz repetitorima?
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
e71x je at&t model koji se prodaje u njihovim paketima iskljucivo u americi stoga su ga oni prilagodili "svojim" korisnicima.
Prvo sto se primecuje je gomila nepotrebnih ikonica u glavnom meniju (music shop,at&t navigator...), sve se placaju...
Drugo sto mi je izuzetno zasmetalo je to sto nema fm tjuner, opcija je totalno uklonjena iz menija (at&t bi voleo da naplati online radio uslugu)...
Trece sto mi uopste ne smeta je to sto nema prednju kamericu i ne podrzava 3g...
Cetvrto oko cega sam proveo najvise vremena je to sto je gps izuzetno ogranicen, tj OVI maps je skoro nemoguce instalirati a i kad sam na kraju instalirao nokia maps 3.0 nije radilo :/ , google maps radi ali naravno kad ima internet konekciju...
Ono sto je izvuklo stvar je garmin koji radi gps signal je malo slabiji i sporiji ali zadovoljavajuce za telefon...
Firmware updejt se jos uvek ne usudjujem da uradim posto mi nesto govori da ce se opet "zakljucati za at&t"...
I nakon svega ovoga... kako je moguce da je taj E71x tebi bolji izbor od regularne E71?
 

Draxtor

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.04.2009.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
cpu nemam kuler imam
Motherboard:
Majka ploca
@voodoons: evo koliko ga vec koristim nisam imao ni jedan problem sa mrezom, cak ni u podrumima gde je slabiji signal...

@CAR:

e71 ~290 eura , e71x ~180 eura (dao sam 155e i 6300 kojoj se pokvario zvucnik i maska je unistena), nema prednju kameru, uglavnom meni prednja kamera ne treba niti mi je ikad zatrebao video call, sto se tice navigacije ubacio sam garmin mobile xt i radi jako lepo, na prvi pogled nisam bio najzadovoljniji ali sam u nedelju isao za sremsku kamenicu (iz panceva) i prijatno me iznenadio...
FM tjuner je jedino sto mi nedostaje, ali sam napravio par lepih lista i kroz par meseci cu promeniti i kompenzovati nedostatak fm tjunera :P

Meni je bolji izbor da dam 110 eura manje da dobijem isti telefon bez opcije koje nikad ne koristim(3g video call), telefon inace radi brze od e71 sto mi se svidja... Hakovao sam ga prosle nedelje da mogu da instaliram nepotpisane aplikacije i sve lepo radi...
Ne vidim zasto bi e71 bio bolji izbor?

http://www.nokiausa.com/find-products/phones/nokiae71x/e71xspecifications
http://www.wireless.att.com/businesscenter/NokiaE71x/index.jsp
 
Poslednja izmena:

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Kada se gleda kroz kontext "meni ne treba prednja kamera" i "izasao me je 100 evra manje" - onda je taj x bolji izbor, nema sta ;)
 
Vrh