• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nokia C6-01

nemanjan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2011.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Konacno! Uspeo sam :) sreca navifirm sam vec imao i skinuo sam ranije RM-718 firmware koji nekih 380mb. Prvo sam instalirao taj exe file koji sam skinu sa NaviFirm-a, izabrao putanju pri instalaciji c:\program files\nokia\phoenix posle toga povezao mob i pc u Ovi Suite Mod, pokrenuo phoenix pa CTRL+R da pronadje mob, kada ga je ocitao kliknuo na flashing pa firmware update, ocitao mi stari Product Code, kliknuo na ... destiklirao automatsko pronalazenje product coda, manuelno uneo 059C267 balkan_silver, pa OK, i nakon toga klik na Refurbish sacekao par minuta i izmenio Product code.
p.s. na uputstvu http://www.nokiausers.net/forum/noki...languages.html ne radi link za navifirm, evo drugi koji radi http://www.multiupload.com/VNRFCG9KOK. I jos ako vam prilikom flash-ovanja iskoci prozor koji vas opominje da se konekcija prekinula i predlaze vam sta da radite, zanemarite to i kliknite jednostavno na RETRY.
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Konacno! Uspeo sam :) sreca navifirm sam vec imao i skinuo sam ranije RM-718 firmware koji nekih 380mb. Prvo sam instalirao taj exe file koji sam skinu sa NaviFirm-a, izabrao putanju pri instalaciji c:\program files\nokia\phoenix posle toga povezao mob i pc u Ovi Suite Mod, pokrenuo phoenix pa CTRL+R da pronadje mob, kada ga je ocitao kliknuo na flashing pa firmware update, ocitao mi stari Product Code, kliknuo na ... destiklirao automatsko pronalazenje product coda, manuelno uneo 059C267 balkan_silver, pa OK, i nakon toga klik na Refurbish sacekao par minuta i izmenio Product code.
p.s. na uputstvu http://www.nokiausers.net/forum/noki...languages.html ne radi link za navifirm, evo drugi koji radi http://www.multiupload.com/VNRFCG9KOK. I jos ako vam prilikom flash-ovanja iskoci prozor koji vas opominje da se konekcija prekinula i predlaze vam sta da radite, zanemarite to i kliknite jednostavno na RETRY.
odlično. jedino što si mogao da uradiš još je da u rofs2/sys/bin ubaciš instalserver.exe i onda bi o jednom trošku imao i full hack na telefonu. no o to m po tom, ako ti padne na pamet dainstaliraš nešto što je nepotpisano ili opet budeš hteo da ubaciš neki mod.
pozdrav
 

nemanjan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2011.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala Gorisha, i napravio bi samo jednu izmenu u prethodnom post-u, koja se odnosi na Konacno! Uspeli smo ;)
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala Gorisha, i napravio bi samo jednu izmenu u prethodnom post-u, koja se odnosi na Konacno! Uspeli smo ;)
da uspeli smo.
mogu ti samo reci da sam isčitao dosta stvari vezanih za ovaj problem (promena produc code na symbian 3) i nisam baš naišao na neka rešenja. uglavnom se priča o mogućnostima ali ne i o konkretnim rešenjma, tako da je uspeh tim veći.
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
NOKIA C6-01

Uz'o ga pre nekoliko dana, za sada sam jako zadovoljan osim sto mi se cini da je malo previse osetljiv na mrezu. Kao da cesto gubi mrezu u zatvorenim prostorima...


Pozdrav!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
NOKIA C6-01

Uz'o ga pre nekoliko dana, za sada sam jako zadovoljan osim sto mi se cini da je malo previse osetljiv na mrezu. Kao da cesto gubi mrezu u zatvorenim prostorima...


Pozdrav!
:welcome: na :sekira:

[OFFTOPIC] To ne bi smelo da se desava sa mrezom. Nakaci ga na zvanicni Nokia Software Updater i vidi jel ima noviji sw, odradi i posle toga Master Reset (*#7370#) pa vidi kako se ponasa
[/OFFTOPIC]
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
:welcome: na :sekira:

[OFFTOPIC] To ne bi smelo da se desava sa mrezom. Nakaci ga na zvanicni Nokia Software Updater i vidi jel ima noviji sw, odradi i posle toga Master Reset (*#7370#) pa vidi kako se ponasa
[/OFFTOPIC]
Nema Update, kaze da je ovo kod mene najnovije. Izasao ja Anna ali nece da odradi. Moj Product code je 059C267 sto znaci "balkans_silver", imam i srpski, hrvatski, slovenacki... Sve mi to ne treba, koristim samo engleski ali nece da se apdejtuje na Anna. Ortak je uzeo 2 nedelje pre mene i njemu je juce uradio apdejt!


Pozdrav!
 

mainscream

Newcomer
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako da ubacim srpski jezik na OS Symbian Anna? HITNO!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Kako da ubacim srpski jezik na OS Symbian Anna? HITNO!
verovatno isto kao i na predhodnim nokijama.. preko NSS-a promenis product originalni code u product code predvidjen za nasu zemlju (ako ga uopste ima za odredjeni model) i onda zvanicnim Nokia Software Updater-om odradis update ili reinstal softvera, cime ces dobiti srpski jezik.
ali ako imas fon sa hardverskom tastaturom, takav postupak obicno izmeni layout tastature pa onda specijalni znaci obicno nisu na mestima gde su naslikani a i z i y su obicno zamenjeni..
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nema Update, kaze da je ovo kod mene najnovije. Izasao ja Anna ali nece da odradi. Moj Product code je 059C267 sto znaci "balkans_silver", imam i srpski, hrvatski, slovenacki... Sve mi to ne treba, koristim samo engleski ali nece da se apdejtuje na Anna. Ortak je uzeo 2 nedelje pre mene i njemu je juce uradio apdejt!


Pozdrav!
ubaci u svoj telefon isti product code koji ima taj drugar sto je uspeo da update-uje.. onda bi i tvoj trebalo da moze.. ne ide update na svako trziste u isto vreme pa skrati cekanje na taj nacin.. znaci, svoj product code menjaj na njegov..
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
^^^
Sve sam probao i na kraju sam kao skontao nesto i reskirao i uspelo!

C6-01 - Original je bio RM-718 Product code 059C267 Software version 014.002
Koristio sam samo "NaviFirmPlus_1.3" za skidanje Firmware-a i "Phoenix_Service_Software_2011.24.002.46258_Cracked" za dalji rad. Nisam iskljucivao telefon, sve se zavrsilo za desetak minuta, Anna instalirana. Posle toga OVI je ponudio 2 update-a za Annu i jos dva, OVI Store i Social 'nesto'. Sve je to odradjeno opet za desetak - petnaest minuta i to je to! Sve radi primetno brze, uspeo sam da vidim da ima Internet Radio od novih stvari, inace ima dosta novina... Tek sada sam bas zadovoljan!
U vezi jezika nemam pojma, ne zanima me nista osim engleskog, tako sam navikao.

Cujem da je izasao Belle, kako to radi, jel' neko probao?

Da... I dalje imam vrlo slab signal, narocito u stanu! Sa N95 nikada nisam imao takav problem. I sada kad poredim, tamo gde N95 ima pun signal C6-01 ili nema uopste ili maksimalno dve crte. Napolju ima skoro svuda odlican signal. Garmin radi savrseno po svim pitanjima, ma sve je bas bas dobro ali signal mreze nikako! :(

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
meni se tako ponasala 8801 posto je za americko trziste i ima prijemnik na 850mhz a nema na 900 na koliko radi nasa mreza.. sreca, imao je signal tamo gde ima predajnika na 1800mhz jer taj prijemnik ima,,,
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
Ma ovaj moj je "nasa" varijanta... Sto se tice " Master Reset (*#7370#) ", da li je posle toga sve izbrisano ili nije? Moze li nesto da se sje*e? :)


Pozdrav!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
*#7370# formatira internu memoriju, ne dira memorijsku karticu.. ako imas nesto instalirano na mem.karticu i posle master reseta to ostaje tamo..
mada, meni se nekad desavalo da ne odradi master reset iz prve, da ostanu podaci posle restarta telefona.. mada, jos jedan master reset mi je resavao takve slucajeve..

u principu, ne mozes nesto zeznuti sem svojih podataka ako ih ne bekapujes a posle ti zatrebaju ;)
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
Instalirao sam Skype, probao i radi pristojno. Na spikerfonu se jedva cuje ali ako se koristi kao telefon cuje se odlicno. E sad, zanima me da li je neko koristio ili koristi Skype preko mobilnog, kakva su iskustva, moze li se koristiti i kamera... I koliko to kosta, naime, koliko se trosi Internet-a kad se koristi Skype?!


Pozdrav!
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
neznam dali je izašla verzija skype sa video opcijom za symbian (za android jeste) ali skype preko interneta troši poprilično ako nisi na wifi tada je besplatno.
 

Sceka222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2011.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-4440
Motherboard:
B85
RAM:
8GB 1600
VGA & cooler:
GTX 1050 Palit SormX
Display:
24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
HDD:
ST1000DM003
Sound:
Integrisana & 5.1 zvucni sistem
Case:
Cooler Master
PSU:
750w Chieftec
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
USB
Internet:
150/8Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro Edge
Proverio sam potrosnju Skype-a. Minut ipo razgovora dvadesetak dinara. Skupo do jaja. Obzirom da koristim MIX 400 paket nikaka se ne isplati. Moracu da predjem na MIX NET paket da bi mogao malo komotnije da koristim Internet.
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
koristi brate kad god možeš wi fi. besmisleno je kad svuda oko tebe ima otvorenih mreža koristiti GPRS jer je spor, skup itd.
 
Vrh