• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Neuspesna kupovina Microlab FC330 (BCGroup)

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Odlucim ja da kupim FC330 preko BCGroup sajta. Naravno narucim u petak ko baksuz, a dostava 2-5 radna dana. Stigne mi u utorak kutija koja nema nikakvu foliju preko, vec mi to bilo malo sumnjivo al reko sam mozda ide tako. Otvaram kutiju, vec mi deluje nekako ko da je otvarana vec. Kesice u kojima su pojedinacno zvucnici su zalepljene selotepom. Onda sam shvatio da sam dobio vec otvorenu kutiju i verovatno izlozene zvucnike. Vadim sve iz kutije, usput ni kabl 3.5mm nije bio spakovan u kesici vec samo stavljen u kutiju. Gledam sve zvucnike i vufer, na vuferu vidim da je sitno udaren. Onda vidim i da je pozadi kao ogrebano. Vec razmisljam sto mi nisu lepo rekli pre kupovine da su korisceni ili izlozeni nemam pojma. Makar da su smanjili cenu za taj primerak (fun fact za izlozene televizore koji su ukljuceni celo vreme se ne daje nikakav popust u gigatronu :confused:). Reko bolje da se ne zalim, oni dok dodju po zvucnike(nije mi padalo na pamet da im ja nosim do radnje) pa dok provere pa dok vrate itd... Plus nisu neka velika ostecenja u pitanju, ne vide se bas. Prikljucio ja zvucnike sve super radi. Iskreno bass je odlican, ali bih voleo da su malo glasniji. Ne znam ni ja sta sam gledao posle na njima i skontam da pozadi nemam pasivni hladnjak. Pogledam na njihovom sajtu stoji slika sa hladnjakom. Reko dobro mozda su oni pogresili sa slikama, idem da proverim da li postoji neka verzija fc330 bez hladnjaka. Otvorim trista sajtova i jutjub recenzija, svi imaju hladnjak. Pogledam imam srafove za hladnjak ali nema hladnjaka. Izgoreo sam, reko gde bas meni da se zadesi. Zovem call centar, kaze dodjite u radnju ili pisite mejl servisu. Pisem mejl servisu sa sve slikama kazu mozete da donesete u radnju ili da kurir dodje po zvucnike ali treba 3-5dana da dodje. Naravno onda sam ih sam odneo, ko ce da ceka ponovo kurira. Pricam u radnji sa nekim momkom, kaze uf nemam ja pristup tom mejlu jel mozes meni da posaljes. Prosledjujem njemu mejl. Onda me je pitao da li je prijavljeno u roku od 24h od kupovine, hvala Bogu pa jeste. Ako nije onda im je drugacija politika valjda, tacno bih izgoreo da su slali na neku reklamaciju ili nesto. Gleda zvucnike i stekao sam utisak da je u fazonu a dobro sta ovo su sitna ostecenja. Govorim mu da onda treba neki popust da se da zbog toga. Usput mu kazem da fali i hladnjak i da je slika na njihovom sajtu sa hladnjakom. Gleda on slike gleda zvucnike. Kaze pa malo je drugaciji raspored ovih drugih konektora nego na slici, mozda ovaj model nema hladnjak. Ponavljam mu peti put da sam gledao na trista sajtova i da nisam nasao bez hladnjaka + imam srafice za taj hladnjak na vuferu. Onda pipka taj zadnji deo vufera gde ide hladnjak i kao pa i ovo je metal verovatno mu to sluzi za hladjenje. Ja gledam ne verujem, mislim se pa nece sigurno sa plastike na pasivni hladnjak da se toplota krece. Sve u svemu na kraju je bio u fazonu kolege su pogresile sliku samo, nisi dobio to sto je na sajtu to nije u redu. Sto se tice ostecenja vec sam napisao kakav mi je utisak ostavio. Onda mi nudi povracaj novca, na sta ga pitam da li mogu samo druge da uzmem i onda mi je nesto reko ne znam ni sam i kao ne samo povracaj(kontam verovatno im je poslednji primerak). Legle pare na racun posle par dana i obrisali su tu jednu sliku sa hladnjakom na sajtu. Samo se plasim da ce verovatno nekom drugom uvaliti. Stvarno je glupo da se ovako dostavljaju zvucnici koji su placeni kao novi, makar smo resili na kraju.
 

Prilozi

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ja sam kupio od njih neke microlab zvučnike (moja konfiguracija), ali je bilo naglašeno da su b roba (korišćeni, kompletni).

Mare, dobro si prošao i reagovao. Jedino što nije trebalo da tražiš druge zvučnike, već samo svoj novac nazad. Iz principa. Pokušali su da te prevare - nema šta da tražiš od njih. Osim da te prevare još jednom.

EDIT (23:33): samo da naglasim; kupujem dugo od njih, ali ne toliko mnogo. Velika su firma. Više nisu ni domaća, kupili su ih Slovenci. Ali u svakom žitu ima kukolja. Ne znam nikog tamo, ali sam uglavnom nailazio na obične ljude i nisam imao nikakve probleme. Ali u svakom žitu ima kukolja.
 
Poslednja izmena:

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Slazem se, ali vec sam se smorio ko ker da bih ponovo jurio negde po radnjama ili narucivao i cekao ponovo.
 

Dali

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.12.2015.
Poruka
487
Rezultat reagovanja
1.356
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen7 2700x / Brocken 3 Black Edition - Alpenföhn
Motherboard:
Asus Crosshair Hero VII wi-fi
RAM:
16GB G.Skill DDR4 3000
VGA & cooler:
SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB
Display:
LG 29WK600-W & Samsung 40' UHD Smart tv
HDD:
Samsung 250 GB 970 evo,Transcend TS240GSSD220S,WDC WD30EZRX-00D8PB0,
Sound:
Logitech Z906
Case:
Cooler Master Stormtrooper
PSU:
THERMALTAKE Toughpower GF1 850W V2
Mice & keyboard:
Logitech K400r, A4Tech Bloody keyboard ,A4Tech Bloody R70 mouse,Logitech MX

Zogovac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.09.2020.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
219
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5800X / Arctic Liquid freezer II 360
Motherboard:
MSI MAG B550 Tomahawk
RAM:
Kingston Fury Renegade 32GB 3600mhz cl16
VGA & cooler:
AORUS Radeon™ RX 6800 MASTER 16G
Display:
Gigabyte M27Q
HDD:
Crucial MX500 500GB/ Seagate Barracuda 2TB/ Toshiba P300 500GB
Sound:
Edifier R2000DB/ FX-Audio DAC-X6 MKII/ SteelSeries Arctis 3
Case:
PHANTEKS Eclipse P400A
PSU:
Corsair tx750m 750w
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core - Aqua Tactile/ HyperX Pulsefire Haste

Marduk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2020.
Poruka
420
Rezultat reagovanja
223
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ryzen makina
CPU & cooler:
Ryzen 5 3400g LC power lc-cc-120
Motherboard:
ASUS A320m-K
RAM:
G.skill aegis 16gb 3000 mhz cl16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 GAMING X 8G
Display:
AOC 24B2XH
HDD:
Goodram cl100 240 gb
Case:
MS Hunter
PSU:
Riotoro ONYX 650 W
Mice & keyboard:
Genius k10 scorpion, Asus TUF M5
Other:
Windows 10 LTSC Brave
Odlucim ja da kupim FC330 preko BCGroup sajta. Naravno narucim u petak ko baksuz, a dostava 2-5 radna dana. Stigne mi u utorak kutija koja nema nikakvu foliju preko, vec mi to bilo malo sumnjivo al reko sam mozda ide tako. Otvaram kutiju, vec mi deluje nekako ko da je otvarana vec. Kesice u kojima su pojedinacno zvucnici su zalepljene selotepom. Onda sam shvatio da sam dobio vec otvorenu kutiju i verovatno izlozene zvucnike. Vadim sve iz kutije, usput ni kabl 3.5mm nije bio spakovan u kesici vec samo stavljen u kutiju. Gledam sve zvucnike i vufer, na vuferu vidim da je sitno udaren. Onda vidim i da je pozadi kao ogrebano. Vec razmisljam sto mi nisu lepo rekli pre kupovine da su korisceni ili izlozeni nemam pojma. Makar da su smanjili cenu za taj primerak (fun fact za izlozene televizore koji su ukljuceni celo vreme se ne daje nikakav popust u gigatronu :confused:). Reko bolje da se ne zalim, oni dok dodju po zvucnike(nije mi padalo na pamet da im ja nosim do radnje) pa dok provere pa dok vrate itd... Plus nisu neka velika ostecenja u pitanju, ne vide se bas. Prikljucio ja zvucnike sve super radi. Iskreno bass je odlican, ali bih voleo da su malo glasniji. Ne znam ni ja sta sam gledao posle na njima i skontam da pozadi nemam pasivni hladnjak. Pogledam na njihovom sajtu stoji slika sa hladnjakom. Reko dobro mozda su oni pogresili sa slikama, idem da proverim da li postoji neka verzija fc330 bez hladnjaka. Otvorim trista sajtova i jutjub recenzija, svi imaju hladnjak. Pogledam imam srafove za hladnjak ali nema hladnjaka. Izgoreo sam, reko gde bas meni da se zadesi. Zovem call centar, kaze dodjite u radnju ili pisite mejl servisu. Pisem mejl servisu sa sve slikama kazu mozete da donesete u radnju ili da kurir dodje po zvucnike ali treba 3-5dana da dodje. Naravno onda sam ih sam odneo, ko ce da ceka ponovo kurira. Pricam u radnji sa nekim momkom, kaze uf nemam ja pristup tom mejlu jel mozes meni da posaljes. Prosledjujem njemu mejl. Onda me je pitao da li je prijavljeno u roku od 24h od kupovine, hvala Bogu pa jeste. Ako nije onda im je drugacija politika valjda, tacno bih izgoreo da su slali na neku reklamaciju ili nesto. Gleda zvucnike i stekao sam utisak da je u fazonu a dobro sta ovo su sitna ostecenja. Govorim mu da onda treba neki popust da se da zbog toga. Usput mu kazem da fali i hladnjak i da je slika na njihovom sajtu sa hladnjakom. Gleda on slike gleda zvucnike. Kaze pa malo je drugaciji raspored ovih drugih konektora nego na slici, mozda ovaj model nema hladnjak. Ponavljam mu peti put da sam gledao na trista sajtova i da nisam nasao bez hladnjaka + imam srafice za taj hladnjak na vuferu. Onda pipka taj zadnji deo vufera gde ide hladnjak i kao pa i ovo je metal verovatno mu to sluzi za hladjenje. Ja gledam ne verujem, mislim se pa nece sigurno sa plastike na pasivni hladnjak da se toplota krece. Sve u svemu na kraju je bio u fazonu kolege su pogresile sliku samo, nisi dobio to sto je na sajtu to nije u redu. Sto se tice ostecenja vec sam napisao kakav mi je utisak ostavio. Onda mi nudi povracaj novca, na sta ga pitam da li mogu samo druge da uzmem i onda mi je nesto reko ne znam ni sam i kao ne samo povracaj(kontam verovatno im je poslednji primerak). Legle pare na racun posle par dana i obrisali su tu jednu sliku sa hladnjakom na sajtu. Samo se plasim da ce verovatno nekom drugom uvaliti. Stvarno je glupo da se ovako dostavljaju zvucnici koji su placeni kao novi, makar smo resili na kraju.
Ciganija je to poprilicna.
Milorad Dodik
 
Vrh