• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nedostatak 8 pina na napajanju

Hymera

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.05.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
imam u racunaru trenutno rx 580 4gb koja se napaja 1x6 i 1x8 pin konektorima sa modularnim silverstone st1000p napajanjem.kad sam kupovao racunar pre 6 godina polovan nisam dobio dodatne kablove uz napanje tako da sam ostavljen trenutno samo sa jednim kablom za napanjanje graficke.u planu sam da uzmem 1080ti koja zahteva 2x8 pin konektore pa sam se pitao da li mozda imam soluciju da taj 6 pin konektor sa adapterom prebacim na 8 pina i da li bi to bilo dovoljno snage za 1080ti na jednom kablu.trazio sam aftermarket kablove za moje napanje ali kod nas ih trenutno nema a iskreno nemam poverenja u njih.takodje bih voleo misljenje o tome da li da uzimam uopste 1080ti s obzirom da imam i5 6500 i ne znam da li bi on mozda bottleneckovao ceo setup jer je procesor ipak malo starije generacije.razmisljao sam i o 1660s koja bi verujem bila dosta bolji izbor ali sam i dalje u dilemi.ako neko strucniji moze da mi predlozi nesto bice mi drago da cujem.hvala vam puno.

ps: racunar bi se uglavnom koristio za 1080p gejming
 

VortexPC

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.12.2022.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav, ja imam GTX1080Ti pa ako te nesto konkretno zanima ti pisi, benchmark itd. Ja imam i7 4770 i pravi mi bottleneck na toj grafickoj e sad ljudi treba da razumeju jednu stvar, engine igrice i vrsta igrice diktira kolko ce cpu biti opterecen u igrama, na primer u Witcher 3, GTA 5, i recimo Metro Exodus , cpu mi nije limitirajuci faktor i daje grafickoj da radi na 90%+ sa preko 100 slika u sekundi sto je za moj 60 HZ monitor brutalno. Sad posto sam video ovaj benchmark mogu reci da moj i7 mnogo bolje radi od tog i5 bez obzira sto je tvoj novije generacije, da ne govorimo da sam ja OC moj cpu na 4.0 GHz sva jezgra povecavajuci BCLK i koristeci enhanced turbo mod u biosu sto mi omogucuje da teram cpu neograniceno dugo zakucan na max turbo boost (sa bazicnog 3.5 Ghz sva jezgra), naravno to dovodi do grejanja procesora malo vise ali je na vodenom i ja ga drzim ispod 60c 24/7.
Ja bih ti preporucio da polako razmisljas o upgrejdu sistema na nesto novije jer o nekom multitaskingu dok igramo i ti i ja mozemo samo da sanjamo medjutim meni komp za mene radi dobro i ja cekam 14 gen od intela jer me Ryzen ne zanima niti ce me ikada zanimati ( to ne znaci da je Ryzen los ).
E sad krece zanimljiv deo sto se tice napajanja ja teram 500W sa 42A na GPU grani napajanje sa tom grafickom i nijednom mi se nije ugasio komp. Da li je to dobro za napajanje iskreno ne znam i ne zanima me znam da mi je napajanje najbolje u klasi BeQuiet PurePower Gold proverena i imam na njemu 2x8 pina fabrika. graficka je Aorus Extreme i moze da povuce do 300w mada je meni pokazala da oko 250w povuce recimo u Cyberpunk 2077.
Znaci za sve one koji bi rekli ma neee ne moze 500w, ok slazem se ne bi trebalo ali se da proracunati kolko vam vuce komp struje vrlo lako recimo moj procesor trosi u proseku 60W mislim to je nista, dok recimo neki Ryzen 7 ili 9 bi vrv gasio komp stalno. Ja sam bukvalno bio siguran da to moje 500W napajanje moze da pusti GTX1080Ti i dokazao da moze.
Sto se tice prebacivanja sa 6 pina na 8 pina NE MOZE i ne pokusavaj bez razloga , po defoltu ide 2x6 pina na 8 pina jer je 6 pina rejtovano na 75w a 8 pina logicno na 150w i ako bude grafa na tom kablu htela da povuce vise gasice ti komp ili slicno.
Sve najbolje pozdrav.
 

Marjan77

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.09.2018.
Poruka
563
Rezultat reagovanja
205
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
max pc
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2400G
Motherboard:
ASUS Prime A320M-K AMD Ryzen AM4 DDR4
RAM:
16gb kingston hyper fury 3200mhz
VGA & cooler:
Sapphire Radeon Nitro+ Rx 580 8 gb GDDR5/256 bit
Display:
samsung syncmaster 245B plus24 inch 1920*1200
HDD:
wd 1tb+500GB+320gb+ssd240gb
Case:
NZXT Hyper
PSU:
Chieftec cft 600w 14cs
Mice & keyboard:
wireless keyboard i mis MS
Internet:
exe net-100mbs/40mbs
OS & Browser:
windows 11
Other:
XIAOMI REDMI NOTE 9 4/128
imam u racunaru trenutno rx 580 4gb koja se napaja 1x6 i 1x8 pin konektorima sa modularnim silverstone st1000p napajanjem.kad sam kupovao racunar pre 6 godina polovan nisam dobio dodatne kablove uz napanje tako da sam ostavljen trenutno samo sa jednim kablom za napanjanje graficke.u planu sam da uzmem 1080ti koja zahteva 2x8 pin konektore pa sam se pitao da li mozda imam soluciju da taj 6 pin konektor sa adapterom prebacim na 8 pina i da li bi to bilo dovoljno snage za 1080ti na jednom kablu.trazio sam aftermarket kablove za moje napanje ali kod nas ih trenutno nema a iskreno nemam poverenja u njih.takodje bih voleo misljenje o tome da li da uzimam uopste 1080ti s obzirom da imam i5 6500 i ne znam da li bi on mozda bottleneckovao ceo setup jer je procesor ipak malo starije generacije.razmisljao sam i o 1660s koja bi verujem bila dosta bolji izbor ali sam i dalje u dilemi.ako neko strucniji moze da mi predlozi nesto bice mi drago da cujem.hvala vam puno.

ps: racunar bi se uglavnom koristio za 1080p gejming
A sto ne vidis sa ovim likom.
 
Vrh